Młodsza siostra

Może mnie nie zamkną, bo jestem jeszcze dzieckiem. Ale na pewno Elę i Carla. wszyscy bedą ich nienawidzić i się ich bać, i uważać, że są źli. Ale to nieprawda. Przecież ich znam. po prostu przytrafiło się nam nieszczęście, nam wszystkim. Nigdy nie mieliśmy zamiaru zrobić czegoś złego, chcieliśmy być tylko szczęśliwą rodziną, nic więcej.

Informacje dodatkowe o Młodsza siostra:

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7470-037-8

Kup książkę Młodsza siostra

Młodsza siostra - opinie o książce

Avatar użytkownika - Verri
Verri
Przeczytane:2016-12-17, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2016,
Wstrząsająca książka, porusza trudny temat,.. Trudno dojść do siebie po tej lekturze.. Nie jest jakaś obszerna, mimo tego przeczytanie jej zajęło mi trochę czasu- po prostu nie byłam w stanie czytać -potrzebowałam przerw, żeby odetchnąć .Napięcie narasta stopniowo, chociaz juz na początku wiadomo, że doszło do jakiejś tragedii, czytelnik może się domyślać co się stało, ale dopiero zakonczenie książki daje odpowiedź, Temat trudny, ale powieść napisana bardzo dobrze. Bardzo podobało mi się ukazanie tej przerażającej rzeczywistości z perspektywy dziecka. Ciekawa jestem innych książek tego pisarskiego duetu.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Lilly, narratorka tej historii, opowiada nam jak doszło do tego, że dziewczynka, którą wzięli do siebie jej rodzice skończyła w piwnicy. Ela nie mogła zajść po raz drugi w ciążę, więc ona i jej mąż zdecydowali się zostać rodziną zastępczą dla 5letniej Dagmar. Zmienili jej imię na Lotta i próbowali traktować ją jak drugą córkę, kiedy jednak okazało się, że dziecko jest lekko upośledzone z czasem zaczęło przeszkadzać w ich normalnym życiu
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2022-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

"Wydaje mi się, że każdemu może się coś takiego przydarzyć, co zmusi go do robienia okropnych rzeczy, których tak naprawdę nie chce robić"

Książka opowiada o "madce", która nie potrafiła być matką dla jednej swojej córki, ale koniecznie chciała mieć drugie dziecko. Zaburzona kobieta, szantażem emocjonalnym, doprowadza do ziszczenia swojego chorego chciejstwa. Jednak to dopiero początek tej okropnej i jakże brzemiennej w skutkach, dla całej rodziny, historii.

Narracja oddana jest w "ręce" dwunastoletniej Lilly, jednej z uczestniczki owych wstrętnych zdarzeń, co czyni całą historię, jeszcze bardziej przerażającą. Dziewczynka "opuszczona" przez dorosłych, sama musi przejąć ich rolę, co jest dla niej bardzo niekomfortowe i nieźle zdzieli ją po psyche. Dziecko rozdarte między lojalnością wobec rodziców i czymś, co wie, że musi zrobić, a co im się nie spodoba.

Mówi tak:

"To okropne chcieć dwóch sprzecznych rzeczy naraz, to tak, jakby człowieka rozdzierało coś na pół"

To, co przeżywa to dziecko, nigdy nie powinno się stać jej udziałem.

To bardzo dobra książka. Na tak niewielu stronach, zawrzeć tyle emocji, to niezła sztuka. To chyba jedyna, przetłumaczona na język polski książka, tych dwóch świetnych autorek. Wielka szkoda, bo z chęcią coś jeszcze bym przeczytała.