Mnich w suterenie

Pełna wzruszeń powieść o miłości i wierze, powieść, która daje nadzieję na pozytywne zmiany również w naszym życiu, jeżeli tylko wyjdziemy im naprzeciw i otworzymy własne serca.

Po dwudziestu latach kontemplacyjnego życia Michael Christopher występuje z zakonu. Zetknięcie ze świecką rzeczywistością okazuje się bardzo brutalne. Na szczęście po kilku dniach życia na ulicy udaje mu się wynająć mieszkanie w suterenie u rozwiedzionej młodej kobiety, Rebeki Lincoln, która samotnie wychowuje sześcioletnią córeczkę.

Dziewczynka szybko nawiązuje serdeczny kontakt z byłym zakonnikiem. Rebeka jednak, zagubiona i bezradna, początkowo odnosi się do niego z rezerwą. Ich poglądy niemal na wszystko są krańcowo różne i to, o dziwo, ich zbliża. Opieka nad chorą matką Rebeki jeszcze bardziej zacieśnia powstałą więź i sprawia, że oboje stają przed ważnymi wyborami, które mogą zmienić ich życie na lepsze.

Informacje dodatkowe o Mnich w suterenie:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2004-08-10
ISBN: 9788373119246
Tytuł oryginału: The monk downstairs
Tłumaczenie: Anna Kruczkowska
Ilustracje:Ewa Łukasik/ Flash Press Media

Kup książkę Mnich w suterenie

Mnich w suterenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2017-09-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek 2017,

Bardzo fajnie się czyta. W końcu trochę inny motyw niż w większości książek. Jest miłość lecz inna, jakby mądrzejsza i dojrzalsza.Jest życie oraz nacisk na to, co w życiu ważne . Opisane podejście człowieka z tzw: " białą kartą" - nie da się ukryć - łatwo porównać podejście do życia właśnie takiej postaci jak również każdego innego " zagonionego" człowieka. Rewelacji wielkiej nie ma, ale  czyta się przyjmnie i lekko.

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;