Moc uwielbienia

Treść tej książki zmienia życie, wyostrza spojrzenie na wszystko. "Moc uwielbienia" rodzi wiarę, odkrywając różnorodność dróg, po których Bóg prowadzi człowieka. Jest jak dynamit, który trzeba wykorzystać, jeśli chce się widzieć prawdziwe znaki Bożej obecności w zwykłej codzienności.

Informacje dodatkowe o Moc uwielbienia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-09-18
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Moc uwielbienia

Moc uwielbienia - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, 52 książki 2018,

Książeczka niedużych rozmiarów została mi wręczona i polecona przez osobę, która działa w „ Odnowie w Duchu Świętym. „ , więc podeszłam do jej czytania z pełnym zaufaniem i otwartym sercem. Na samym początku jeszcze nic nie wzbudziło mojego niepokoju, ale im dłużej czytałam , tym zaczęło mnie dręczyć dziwne przekonanie. Czy ze mną jest coś nie tak czy z treścią tej książeczki ? Niby miała mi przynieść radość , ukojenie i zrozumienie wiary a ja czułam, że co mi się tu nie zgadza.
Książka przeznaczona dla wyznawców rzymskokatolickich ? Napisana przez baptystę ? Utajnienie życiorysu autora w mediach polskich rzuca cień na treść tej książki. Ta książka pozoruje, że zawiera katolicką doktrynę a w rzeczywistości jest przeciwnie. Nie przekazuje katolickiej doktryny wiary a ją zatruwa , jak więc może pomagać gdy przekazuje wszelkie uproszczenia jakie są w nauczaniu baptystów. Jest szkodliwa , bo spłyca naszą wiarę. W naszej wierze, jeśli uświadamiamy sobie grzechy, żałujemy za nie a nie uwielbiamy Boga, że zgrzeszyliśmy. Przepraszamy Go w sakramencie pokuty i dopiero po otrzymaniu rozgrzeszenia doświadczamy wewnętrznej radości i pokoju. Lękam się osobiście ludzi, którzy są tak pewni zbawienia i nie widzą, żadnych problemów w tej kwestii. Dlaczego Misjonarze Krwi Chrystusa promują książkę baptysty , nie pisząc, że ta książka zawiera błędną wiarę ?
Pewne organizacje, wiedzą że wiary nie da się zniszczyć w Polsce lecz można ją zatruć błędną nauką. Nie ma Mszy św. jest widowisko, tłum emocjonalnie rozbudzonych ludzi, wyznaje swoją wiarę, ale nie zdajemy sobie sprawy, że to nie ma nic wspólnego z wiarą kościoła Rzymskokatolickiego. jakich dożyliśmy czasów, że obecnie katolicy przyjmują bez krytycznie naukę baptysty i ją popularyzują.
Nie wystawiam oceny, bo nie ma tu co oceniać. Mogę tylko ze swej strony doradzić, aby być ostrożnym i nie przyjmować pseudo katolickiej pisaniny za prawdę. Czy zabrakło katolickich świętych, by przybliżać ich doświadczenia Boga ? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam .

Dość nietypowa książka. Trudna, ale krzepiąca. Autor namawia nas do tego by dziękować Bogu za wszystko co nas spotyka. I to chyba jest najtrudniejsze przesłanie tej książki bo o ile dziękowanie za rzeczy, których oczekujemy przychodzi nam łatwo, o tyle dziękowanie za coś trudnego, nieoczekiwanego, coś, na co się nie godzimy przychodzi nam znacznie trudniej.Autor na wielu przykładach pokazuje, że bezgraniczne zaufanie Bogu, postawienie na Niego, a nie zdawanie się na swoje siły, prowadzi do radości i pokoju. Tytułowa moc uwielbienia ma się przejawiać na każdej płaszczyźnie naszego życia, szczególnie tam, gdzie nam po ludzku wydaje się,że Boga nie ma. Autor przekonuję, że Bóg ma kontrolę nad wszystkim. że nie pozwoli by stało nam się coś złego. Warunek jest jeden- musimy Mu zaufać. Polecam. Zupełnie nowe spojrzenie na to, co nas spotyka. Zmusza do przemyśleń i zmienia nasze wyobrażenie o Bogu i o tym jak On nas widzi.
Książka inna niż wszystkie - zachęcająca do uwielbienia Boga i dziękowania Mu za wszystko, co nas spotyka. Opiera się na założeniu, że Bóg ma kontrolę nad naszym życiem i że chce naszego szczęścia. Potrafi On zmienić złe rzeczy w nasz sukces i wyprowadzić z tego dobro. Trudne do zrozumienia, trudniejsze do zrealizowania ale dające pokój, oczyszczające i uwalniające.
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2015-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, gimnazjum,
Z więzienia do WDZIĘCZNOŚCI
Merlin R. Carothers0
Okładka ksiązki - Z więzienia do WDZIĘCZNOŚCI

Książka "Z więzienia do wdzięczności" nie mówi o więzieniu z kratami w oknach, ale o więzieniu naszych okoliczności - i o tym, jak wyjść z niego...

Tajemna broń Boga
Merlin R. Carothers0
Okładka ksiązki - Tajemna broń Boga

Życie nie jest łatwe. Nieodłącznie wiążą się z nim problemy, stres i – owszem – tragedie. Lecz co, jeśli...