Mój Kucyk Pony Przyjaźń to magia, tom 5

Kolejny tom przygód sympatycznych kucyków z charakterem, które błyskawicznie podbiły serca dzieci, młodzieży, a także dorosłych na całym świecie!

Album zawiera jedną opowieść - Lustrzane odbicia. Za sprawą księżniczki Celestii dochodzi do niebezpiecznego zbliżenia świata naszych bohaterów i alternatywnej rzeczywistości, w której dobrzy są źli, a źli są dobrzy... Połączenie dwóch światów oznaczałoby koniec Equestrii, jaką znamy! Kucyki wybierają się w podróż do nowego świata w równoległym wymiarze, rozpaczliwie poszukując pomocy i tym samym rozpoczynając swoją największą przygodę!

Autorami komiksu są scenarzystka Katie Cook i rysownik Andy Price.

Informacje dodatkowe o Mój Kucyk Pony Przyjaźń to magia, tom 5:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-06-15

Kup książkę Mój Kucyk Pony Przyjaźń to magia, tom 5

Mój Kucyk Pony Przyjaźń to magia, tom 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2016-08-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016 - dzieciaki, Ulubione,

Niejednokrotnie już pisałam o tym, jak bardzo lubię serię Przyjaźń to magia. Mimo bajkowej i miejscami wręcz cukierkowej oprawy graficznej, kolorowym kucykom nie brakuje fanów wśród młodzieży i dorosłych. Nie powinno to nikogo dziwić - za pełnymi uroku postaciami kryją się wspaniałe przygody i historie, od których nie sposób się oderwać.
Tom 5 przygód o kucykach zawiera w sobie jedną opowieść pt. Lustrzane odbicia. Mimo ważnej roli dzielnych przyjaciółek znanych niemal wszystkim (Twilight Sparkle, Fluttershy, Rainbow Dash...), pierwsze skrzypce w tej historii odgrywa zdecydowanie księżniczka Celestia. Poznajemy częściowo przeszłość owej bohaterki oraz powód, dla którego zaryzykowała niebezpiecznie zbliżenie się znanej nam krainy kucyków i jej alternatywnej rzeczywistości.

Lustrzane odbicia są dość smutną historią, choć nie brakuje tutaj humoru Katie Cook. Komiks obfituje we wspomnienia księżniczki Celestii z jej młodzieńczych lat oraz smutnej tajemnicy, którą ukrywała przez naprawdę długi czas. Znajdziemy tutaj również kilka fragmentów z księżniczką Luną, opowiadających nieco więcej o relacjach między siostrami, lecz motywem przewodnim rozwijanym na kartach tego tomu jest zdecydowanie... zakazana miłość. I wcale nie jest ona ukazana w słodziutki sposób.

Opowiadanie o dwóch alternatywnych rzeczywistościach zdecydowanie zapadło mi w pamięć. Pokazuje czytelnikowi, że nawet ktoś tak odpowiedzialny i rozważny jak księżniczka Celestia potrafi popełnić błąd. Nawet w fantastycznym świecie kucyków nie istnieją postacie nieomylne, a błędy... nie wszystkie można naprawić. Czasem jednak dla miłości warto poświęcić wiele - nawet samego siebie...

Jeśli wciąż uważacie, że My Little Pony jest serią skierowaną jedynie do dzieci - koniecznie sięgnijcie po ten tom. Mnie osobiście bardzo wzruszyła historia zawarta w nim i żałuję, że nie powstała z niej krótka powieść, bo chętnie przeczytałabym o niej więcej. Zaintrygowało mnie nie do końca szczęśliwe zakończenie i mam nadzieję, na kontynuację motywu alternatywnej rzeczywistości. Polecam serdecznie.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-06-22, Ocena: 5, Przeczytałem,
NIC NIE JEST POJEDYNCZE – TAKŻE SŁODCZ KUCYKÓW Kucyki powracają z kolejnym, piątym już, tomie swoich przygód. Tym razem na czytelników czeka jedna, długa na blisko sto stron opowieść wypełniona przygodami, niebezpieczeństwem, humorem, słodyczą, a nawet… miłością! Ach jaki piękny wieczór! Czy w takiej chwili może wydarzyć się coś złego? Gdy księżniczka Luna przechadza się po pałacu, jej uwagę zwraca blask, a chwilę potem widzi, jak jej siostra, księżniczka Celestia, znika w lustrze. W tym samym czasie do Twilight Sparkle podchodzi tajemniczy kucyk i wypowiada nie mniej tajemnicze słowa: „Nic nie jest pojedyncze”. Nim Twilight może dowiedzieć się czegoś więcej, kucyk znika. Wkrótce zaś wszystkie nasze kucyki wezwane zostają przez Lunę by dowiedzieć się czemu księżniczka nie wraca z lustra i zażegnać kryzys. Wyprawa do równoległej rzeczywistości stanie się walką z jeszcze większym kryzysem, kiedy okaże się, że Celestia doprowadziła do zbliżenia się jej świata ze światem alternatywnym, a wynik tego zdarzenia doprowadzić może do końca Equestrii, jaką wszyscy znają… Zebrana w tym tomie opowieść „Lustrzane odbicia” to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, z dotychczas wydanych w naszym kraju historii o kucykach Pony. To już nie tylko słodkie postacie, dużo humoru i szczypta odwołań do znanych dzieł popkultury. Wszystkie klasyczne dla serii elementy układają się tym razem w samodzielny, znakomity komiks, który sprawdza się w oderwaniu od swoich korzeni. A co za tym idzie każdy, kto chciałby przeczytać jakąś naprawdę udaną opowieść graficzną przeznaczoną dla każdej grupy wiekowej, nawet jeśli wydaje mu się, że na „My Little Pony” ma chroniczną alergię, będzie bawił się bardzo dobrze. Bo „Lustrzane odbicia” to znakomita, ciesząca i wzruszająca historia łącząca w sobie coś z kreskówek, coś z mangi, a wreszcie także coś z satyry i otaczającego nas świata. Katie Cook, scenarzystka, która sprawiła, że pierwszy tom serii „Przyjaźń to magia” stał się jednym z największych komiksowych bestsellerów, pokazuje tu od najlepszej strony wszystko, co potrafi. Znakomicie wypada także kreska Andy’ego Price’a, który pracował nad wieloma tytułami wielu wydawnictw, ale to właśnie „My Little Pony” stało się jego najbardziej cenionym dziełem. Przyjemna dla oka kreska, świetna mimika i humor oraz udany kolor – wszystko tu znakomicie ze sobą współgra. Dlatego polecam – tak fanom Kucyków, jak i wszystkim tym, którzy chcą uroczego, słodkiego komiksu, w którym znajdzie coś dla siebie każdy członek ich rodziny. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/06/22/moj-kucyk-pony-przyjazn-to-magia-tom-5-katie-cook-andy-price/
Liczę z Karolinką
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Liczę z Karolinką

Malowanka połączoną z nauką pisania cyfer...

Rakietowe szlaki. Tom 2
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Rakietowe szlaki. Tom 2

Stare jest piękne. Klasyczna science fiction zawsze potrafiła wciągnąć czytelnika w wir barwnych przygód, niezwykłych wydarzeń, dalekich podróży. Potrafiła...