Mój tato jest niedźwiedziem

Jest ogromny, okrągły i kudłaty. Wspina się po miód, łowi ryby i głośno ryczy. Czy tato Karola na pewno jest niedźwiedziem? Ciepła opowieść o relacjach między dzieckiem a ojciem. Selected as a CBCA Notable Book. Nominacja dla autorki i ilustratorki do literackiej nagrody premiera Australii w kategorii Dziecięca fikcja. Książka polecana przez Children's Book Council of Australia. Srebro dla ilustratorki przyznane przez innych ilustratorów Australii.

Informacje dodatkowe o Mój tato jest niedźwiedziem:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-03-18
ISBN: 978-83-7420-631-0

Kup książkę Mój tato jest niedźwiedziem

Mój tato jest niedźwiedziem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-07-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Jest to pięknie wydana książka dla maluchów. Jej bohaterami są mały niedźwiadek - Karolek oraz jego tata. Treść książeczki składa się zaledwie z kilku zdań. Każde z nich opatrzone wielką, przecudną, kolorową ilustracją. Ale najważniejsze jest to, że ta skromna treść kończy się pięknym morałem na temat miłości taty do dzieci! Dla dorosłego - lektura na 5 minut, dla dziecka- wielka gratka!
Avatar użytkownika - katarzynakulawik
katarzynakulawik
Przeczytane:2016-06-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Powstało już tyle opowieści o niedźwiedziach, a te sympatyczne (choć w rzeczywistości groźne) zwierzęta nie przestają być tematem książek i historyjek dla najmłodszych Czytelników. Nakładem Wydawnictwa Adamada ukazała się prosta, ale bardzo urocza książka "Mój tato jest niedźwiedziem" :-) Karol jest małym niedźwiadkiem. Jego tata również jest niedźwiedziem. Jest w końcu wielki, okrągły, a jego futro jest miękkie. W dodatku, podobnie jak inne niedźwiedzie, potrafi wspinać się na drzewa po miód i łowić ryby. Pomimo tych i wielu innych niedźwiedzich cech i umiejętności, Karol zastanawia się czy jego tata naprawdę jest niedźwiedziem?! Na szczęście tata ma jeszcze w zanadrzu coś, dzięki czemu Karol nie będzie miał wątpliwości, że jego tata rzeczywiście jest niedźwiedziem. To coś, co małe niedźwiadki (i dzieci) lubią najbardziej! :-) Nie zdradzę, co to jest, aby także dorośli Czytelnicy mieli frajdę w czasie czytania tej sympatycznej książki. Nicola Connelly napisała krótką, bardzo prostą, miłą i wesołą historię. To opowieść w sam raz dla najmłodszych Czytelników. Książka przeznaczona jest dla dzieci od trzeciego roku życia, ale osobiście uważam, że będzie świetna już dla roczniaków i dwulatków. Dlaczego? Otóż, poprzez swoją prostą formę. Na każdej stronie (oprócz jednej) znajduje się tylko jedno zdanie i wielka, prosta, kolorowa ilustracja. Dzięki takiej formie maluszek będzie w stanie przez chwilę skoncentrować swoją uwagę. Ponadto taka forma sprzyja wspólnym zabawom czytelniczym rodziców z dzieckiem. Zwykła książka staje się ciekawą interaktywną zabawką :-) Rodzice będą mogli trochę poćwiczyć swoją kreatywność i inwencję twórczą, opowiadając o ilustracji czy wymyślając przygody niedźwiedzia, a także wspólnie szukać różnych ciekawych szczegółów na ilustracji. Polecam książkę "Mój tato jest niedźwiedziem", życząc wielu wspólnych czytelniczych zabaw :-) www.ksiazkowelove.wordpress.com
Forget Me Not
Julie Soto