Na krańcu Świata

Przygody, które mrożą krew w żyłach. Ludzie, którzy wzbudzają podziw.

Na krańcu świata to przejmująca relacja z heroicznej wyprawy na biegun południowy w latach 1910-1913, którą kierował kapitan Robert Scott – jeden z ostatnich wielkich odkrywców geograficznych. Nie da się zapomnieć tej opowieści widzianej oczami uczestnika ekspedycji, Apsleya Cherry’ego-Garrarda. Doświadczył on wraz z towarzyszami najbardziej srogiego klimatu na Ziemi: skrajnie niskich temperatur, wielotygodniowych ciemności, potwornych śnieżyc czy zapadających się lodowych nawierzchni.

Na krańcu świata to historia fascynującej podróży do paszczy rozszalałego żywiołu i próby sił w obliczu bezlitosnej potęgi natury!

Informacje dodatkowe o Na krańcu Świata:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2012-03-27
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Na krańcu Świata

Na krańcu Świata - opinie o książce

Zdecydowanie stała się jedną z moich ulubionych książek, choć przeyznać trzeba, że nie czyta się jej łatwo. Co pewien czas czytelink musi pokonać dośc nużące fragmenty - opisy kolejnych śnieżyc, załamań pogody, itd. Całość stanowi jednak ciekawą, równie fascynującą, co przerażającą opowieść o ludziach, ich odwadze i poświęceniu. Dodatkowym atutem są obszerne cytaty z listów, notetek innych uczestników wyprawy, co pozwala spojrzeć na wydarzenia z innej prespektywy. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2016, Mam, Podróżnicze,