Napisy na murach

Corrado Calabrò urodził się w 1935 r. w Reggio Calabria. Debiutował w 1960 r. zbiorem wierszy Prima attesa (Pierwsze czekanie). Autor kilkunastu tomików poezji (w tym Mittente sconosciuta – List od nieznajomej,1984; Il sale nell’acqua, Sól w wodzie,1991; Lo stesso rischio, To samo ryzyko,2000; A luna spenta, Ciemny ksieżyc, 2003) i tomu prozy Ricordati di dimenticarla, Pamiętaj, żebyś zapomniał o niej, 1998. W 2002 r. w wydawnictwie Mondadori ukazał się obszerny wybór jego poezji La vita per un verso 1960-2002, Życie za wiersz 1960-2002. Wiersze Corrada Calabrò były tłumaczone na francuski, angielski, hiszpański, rosyjski, ukraiński, węgierski, portugalski, szwedzki, grecki i rumuński. Jest również cenionym znawcą prawa administracyjnego. W latach 2001-2005 był prezesem Trybunału Administracyjnego dla Regionu Lacjum. Od 2005 r. jest prezesem Urzędu Komunikacji i Środków Przekazu. W latach sześćdziesiątych kierował gabinetem techniczno-prawnym wielokrotnego premiera Włoch Alda Moro, zamordowanego w 1978 r. przez Czerwone Brygady.

Informacje dodatkowe o Napisy na murach:

Wydawnictwo: Czytelnik
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-87-07-03102-6

Kup książkę Napisy na murach

Napisy na murach - opinie o książce