Nawiedzony dom

Tom 1 cyklu Janeczka i Pawełek

Świecące zjawisko w dole znów odpłynęło, po czym zbliżyło się i w doskonałej nocnej ciszy dzieci wyraźnie usłyszały puknięcie w szybę. Obydwoje wstrzymali oddech, Pawełek znieruchomiał. Morda upiora odpłynęła, wróciła, puknęła w szybę. Odpłynęła, wróciła, puknęła. Pawełek poruszył wędką, morda odpłynęła, wróciła, puknęła mocniej... Szczęk otwieranego na dole okna zaskoczył ich tak, że aż podskoczyli. Morda właśnie wracała. W sekundę potem ciszę rozerwał straszliwy, przeraźliwy, krew w żyłach mrożący krzykf jakiś brzęk, rumor i znów krzyk... Pawełek mimo woli poderwał wędkę.- No, zobaczyła! - mruknął z bezgraniczną satysfakcją. (fragment powieści)

Informacje dodatkowe o Nawiedzony dom:

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2008-11-20
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Język oryginału: Polski

Kup książkę Nawiedzony dom

Nawiedzony dom - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Doskonała książka o rodzinie Chabrowiczów. Janeczka i Pawełek trafiają na trop afery filatelistycznej oraz odkrywają, kto jest paserem złota i biżuterii. a wszystko to dzięki przygarniętemu psu oraz spadkowi z Argentyny (od którego to spadku wszystko się zaczeło:))
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-11-16, 52 książki w 2016 roku,
Literatura ze względu na głównych bohaterów bardziej młodzieżowa, ale wcale mi to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie. Nie mogłam się oderwać i przeczytałam w ciągu jednego dnia. Już planuję przeczytanie kolejnych z tego cyklu.
Avatar użytkownika - maja_klonowska
maja_klonowska
Przeczytane:2016-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Chcę mieć,
Chyba pierwsza książka pani Chmielewskiej, którą przeczytałam w dzieciństwie. Książka, która spowodowała, że sięgnęłam po kolejne jej powieści. Mam ogromny sentyment do tej pozycji.
Świetna, lekka --z charakterystycznym dla Chmielewskiej humorem-- książka o przygodach Janeczki i Pawła oraz psa Chabra. Zabawne dialogi i zagadka do rozwiązania sprawiają, że czyta się ją szybko, a do tego z szerokim uśmiechem na twarzy.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Moja pierwsza książka Chmielewskiej. Od tej książki zaczęła się moja miłość do Chmielewskiej. Kocham tę książkę, zwłaszcza za niesamowity nastrój. Świetne przygody Pawełka i Janeczki. Najbardziej podobało mi się to jak dzieci straszyły swoją babcię i sąsiadkę udając się w nocy na strych i trzeszcząc jakimś starym urządzeniem oraz to jak przestraszyli te same osoby w nocy kiedy na strychu znaleźli dynię, która miała pełno dziur( straszne zęby i oczy) oraz świeczkę. Rodzeństwo Janeczka i Pawełek powala na kolana rezolutnością i dowcipem, a opisy straszenia ze strychu dynią czy "maszyną do odstraszania wroga" czy też ich wojna podjazdowa z Potwornie Starą Zmorą to po prostu perełki.
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2013-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Najlepsza książka o Janeczce i Pawełku.
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2013-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Posiadam,
Kiedy wzięłam tę książkę w swoje ręce, wspomnienia z dzieciństwa uderzyły mnie jak fala gorącego powietrza ! Nie wachałam się, od razu ją kupiłam. A kiedy ją po raz kolejny czytałam, znów przeżywałam wspólnie z Janeczką i Pawełkiem ich wspaniałe przygody. Chwaliłam ich super mądrego psa Chabra, pomagałam w myślach rozwiązywać zagadki, i tak samo jak oni codziennie swoją duszą siedziałam razem z nimi na strychu, starając się przegonić z domu straszną Zmorę ! Książka moim zdaniem jest świetna, choć nie wiem, czy moja opinia może być w pełni subiektywna, ponieważ moje wspomnienia z dzieciństwa mogły trochę zakłócić zdrowe myślenie :)
Avatar użytkownika - darinda
Przeczytane:2017-06-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Florencja, córka Diabła
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Florencja, córka Diabła

Kim jest tajemnicza Florencja? Czy rzeczywiście więzy krwi łączą ją z demonem? Co wspólnego z tym ma żądna zysków ruska mafia? Tego dowiemy...

Rzeź bezkręgowców
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Rzeź bezkręgowców

Zbieg okoliczności sprawia, że Joanna wplątuje się w sprawę morderstwa reżysera, o którym wielokrotnie wypowiadała się krytycznie. Zostaje oczyszczona...