Naznaczona

Tom 4 cyklu InnI

Przez wieki Inni i ludzie żyli obok siebie, ale stosunki między nimi były napięte. Gdy jednak ludzkość przekroczyła pewne granice, Inni muszą zadecydować, ile człowieczeństwa są w stanie tolerować – zarówno w swej społeczności, jak i w sobie samych…

Ponieważ Inni zawarli sojusz z cassandra sangue, delikatnymi acz potężnymi wieszczkami krwi, które były wykorzystywane przez własny gatunek, relacje między ludźmi a Innymi ulegają zmianie. Niektórzy z nich, tak jak Simon Wilcza Straż, wilczy strażnik i przywódca Dziedzińca w Lakeside, i wieszczka krwi Meg Corbyn, uważają nowe przymierze za korzystne – nie tylko pod względem osobistym, ale i praktycznym.

Ale nie wszyscy są przekonani do takiego rozwiązania. Grupa ludzi o zradykalizowanych poglądach planuje przejęcie kontroli nad krainą i organizuje serię brutalnych ataków na Innych. Nie wie tylko, że ziem Innych strzegą o wiele starsze i bardziej niebezpieczne siły niż wampiry i zmiennokształtni. Owe moce są w stanie uczynić wszystko, by chronić to, co do nich należy…

Informacje dodatkowe o Naznaczona:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2016-12-16
Tytuł oryginału: Marked in Flesh
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska

Kup książkę Naznaczona

Naznaczona - opinie o książce

Okładka zachwyciła mnie od samego początku, jednak z wnętrzem książki już było gorzej. Jak kiedyś bawiła mnie nieporadność Meg, tak teraz drażni to, że wiecznie wymaga opieki i wszyscy się z nią cackają - ile można robić z siebie wieczną ofiarę. Zaśmiałam się dosłownie dwa razy, co przy tak grubej książce jest słabym wynikiem. Poprzednie tomy czytałam jednym tchem, a "Naznaczona" zblokowała mnie na prawie 2 tygodnie :O a chodzą plotki o 5 tomie...
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
,,Naznaczona" to absolutnie doskonała kontynuacja poprzednich trzech tomów serii. Wciągająca i intrygująca fabuła; cudowni, wielowymiarowi i niezwykle barwni bohaterowie; niezwykły świat - pełen istot, które zarówno zachwycają jak i przerażają, lekkość pióra i znakomity styl autorki - to wszystko to gwarancja przeżycia niezapomnianej przygody i pełnej satysfakcji z lektury. Naprawdę gorąco polecam i nie mogę doczekać się kontynuacji! Pełna recenzja dostępna na moim blogu, zapraszam :) http://magicznyswiatksiazki.pl/naznaczona-anne-bishop/
Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2018-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Z dużą przyjemnością sięgnęłam po kolejny tom cyklu „Inni”. Ucieszyła mnie spora objętość książki. W końcu lubię spędzać czas z bohaterami tego cyklu.

W Thaisi eskalacja konfliktu między ludźmi a Innymi. Ci pierwsi za wszelką cenę starają się udowodnić swoją wyższość i prawo do ziemi. Mieszkańcy Dziedzińca w Lakeside starają się za wszelką cenę odwlec moment ingerencji Starszych. Jednak dochodzi do tak okrutnych wydarzeń, że nawet oni nie widzą już żadnych szans na pokój.

Uwielbiam bohaterów i świat „Innych”. Jednak mam wrażenie, że ten tom jest słabszy od wcześniejszych. Jest dużo obszerniejszy od nich ale przez pół książki miałam dziwne uczucie, że czytam tak naprawdę o niczym. A wydarzenia, na które czekałam przynajmniej od poprzedniego tomu zostały przedstawiony w bardzo oględny sposób.

W tej części zabrakło mi nieco Meg. Cała akcja skupiła się wokół innej wieszczki – Nadziei oraz wydarzeń na Złotej Prerii. Swoje pięć minut dostali w końcu Jackson i Joe Wilcza Straż, Tolya i Stavros Sanguinati. Niestety, nie wszyscy z nich wyjdą cało z zamętu.

Jestem trochę rozczarowana. Zabolało mnie to, co wydarzyło się się na Złotej Prerii. Liczyłam na to, że konsekwencje będą poważne. I były ale pojawia się tylko o tym krótka wzmianka.

Ogólnie rzec biorąc czytając „Naznaczoną” na pewno nie zmarnowałam czasu. Na kolejnych stronach obserwowałam jak zmieniają się bohaterowie, jak dojrzewają do pewnych decyzji, które zmienią ich życie. I po raz kolejny widzimy, że nie ma nic cenniejszego nad rodzinę (czytaj: stado) i przyjaciół.

Powieść czyta się bardzo szybko. Zarwałam przez nią dwie noce. Wciąga na całego. Polecam.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-12-31, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2017,

Ruch LPiNW coraz bardziej wchodzi na tereny innych. Zabijaja ich i uważają, że ziemia należy wyłacznie do ludzi. Nie wiedzą jednak jacy Starsi czają się na dzikich terenach, a opowieści o nich uważają za bajki. Oni jednak czekają i ostrzą swoje pazury, by rozprawić się z ludźmi za to, co im zrobili, którzy krzywdzą innych,

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2020-08-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytam 52 książki w 2019 r.,
Pakt Królowej
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Pakt Królowej

POTĘGA MA SWOJĄ CENĘ – MIŁOŚĆ RÓWNIEŻ Wskutek młodzieńczego błędu reputacja lorda Dillona zostaje poważnie nadszarpnięta. Staje się on przez to...

Splątane sieci
Anne Bishop0
Okładka ksiązki - Splątane sieci

Zaproszenie podpisano „Jaenelle Angelline”. Pierwsza przybywa na miejsce Surreal SaDiablo, była kurtyzana i zabójczyni. Zostaje jednak...