Nie wszystko stracone

Nietrudno zakochać się w ślicznym irlandzkim miasteczku Redstone. Leżące na przedmieściach tętni życiem, mieszkańcy przyjaźnie witają się ze sobą i przystają na pogawędkę, w sklepach i kawiarniach panuje gwar. W tej sielankowej atmosferze Frankie i Peggy zmagają się z mniej lub bardziej codziennymi problemami.

Frankie, dzięki niespożytej energii wydaje się radzić sobie ze wszystkim, wliczając w to męża bez pracy i galopującą menopauzę.

Peggy, po latach przeprowadzek w poszukiwaniu idealnego miejsca do życia, u progu trzydziestki, otwiera własną pasmanterię na głównej ulicy miasteczka. W ten sposób spełniają się jej marzenia, mimo tego Peggy czuje się zagubiona.

Wychowana w Australii Lillie powraca po latach do Redstone, ale to, co wydawało jej się zwieńczeniem pewnej drogi, w rzeczywistości jest dopiero początkiem. Już wkrótce będzie musiała wykorzystać całą swą życiową mądrość, by wesprzeć nowych przyjaciół.

Informacje dodatkowe o Nie wszystko stracone:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2015-02-11

Kup książkę Nie wszystko stracone

Nie wszystko stracone - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Całkiem przyjemna powieść obyczajowa o kobietach i dla kobiet, osadzona w uroczym irlandzkim miasteczku. Życiowe zakręty, miłość i obowiązkowe szczęśliwe zakończenie.
Avatar użytkownika - rysia420
rysia420
Przeczytane:2015-04-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Lillie Maguire jest spełnioną kobietą pełną rodzimego uroku, ironicznego poczucia humoru i mądrości pochodzącej z jej irlandzkiego dziedzictwa. Przewrotny los odebrał jej ukochanego męża i pomimo dwóch synów i uroczych wnuków, w jej sercu nadal istnieje niezabliźniona wyrwa. Całkiem przypadkiem odkrywa, że ma przyrodniego brata, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Lillie, za namową synów, postanawia rzucić wszystko na jedną kartę i wyrusza w podóż do Cork, aby poznać Sama i dowiedzieć się więcej o miejscu, z którego pochodzi. Tak zaczyna się piękna historia jednej z najbardziej lubianych pisarek irlandzkich i ambasadorki UNICEF. Książkę można porównać do przysmaku. Obfitego, smacznego dania, zawierającego subtelny kawałek życia, szczyptę złamanego serca i garść nieprzewidywalności. "Nie wszystko stracone" jest książką wielowątkową. Akcja rozgrywa się w Redstone, przyjaznej, malowniczej miejscowości w pobliżu Corku, gdzie miejscowi są dla siebie jak rodzina, a okolica przepełniona wesołym zgiełkiem. Tam też spotykamy Sama - brata Lillie i jego małżonkę - Frankie. Małżeństwo zatraciło się w rutynie, a po stracie pracy Sam zamknął się w sobie i zatracił cel w życiu. Frankie dla odmiany, żyje w ciągłym biegu aby zarobić na utrzymanie rodziny. Czarę goryczy przepełnia stary dom, który kupili w czasie "świetności i dobrobytu". W innym zakątku Redstone znajduje się nowo otwarty sklep z włóczkami Peggy. Dziewczyna zawsze była niespokojnym duchem ze względu na ciężką przeszłość, ale teraz, gdy zbliża się powoli do trzydziestych urodzin postanawia się ustatkować i ułożyć sobie życie. Powoli realizuje swoje marzenia, gdy na drodze staje jej David Byrne i przewraca jej w głowie. Niestety, urazy z dzieciństwa nie pozwalają jej dopuścić do siebie mężczyzny zbyt blisko. Wszystkie historie spaja jedno ogniwo - Lillie. Jest jak dobry duch, który pomaga podnieść się z najtrudniejszych sytuacji i znaleźć rozwiązanie problemu. Pyszna książka Kelly jest idealna do czytania w długie, ciepłe wieczory - dostaje się od niej to, co jest ważne dla kobiet, wchodzi się w świat fascynujących prawd, eleganckich domów i pełen irlandzkich tradycji. To książka, która zostaje w pamięci na długo i daje dobrą lekcję życia. Polecam
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
NIE WSZYSTKO STRACONE - Cathy Kelly to powieść obyczajowa. Osadzona w irlandzkim miasteczku Redstone niedaleko Cork. Autorka przedstawia nam losy 3 kobiet w różnym wieku, ich podejście do świata i do otaczających je problemów. Książka ukazuje zatem zmagania każdej bohaterki. W powieści odnajdziemy starszą panią, 65 - letnią Lillie (mieszka z dziećmi w Australii), której ciężko się pozbierać po śmierci męża. Jednak los sprawił, że po prawie pięćdziesięciu latach dowiaduje się, że ma brata. Jest to światełko w tunelu na poprawę jej humoru. Co prawda wiedziała wcześniej, że została adoptowana, jednak nie sądziła, że istnieje na świecie ktoś ,,bliski". Pierwsze pytanie jakie sobie zadałam poznając tę bohaterkę to: czy odważy się z nim spotkać? Brat bowiem żyje na innym kontynencie. Druga bohaterka to Frankie - 45 - letnia dyrektor działu personalnego w jednej z firm, która razem z mężem kupuje stary dom w Redstone. Wspólnymi siłami próbują go wyremontować. Był to ich wymarzony domek-ostoja na stare lata. Dzieci podróżują po świecie więc im taka zmiana wyszłaby na dobre. Jednak Sam, jej mąż i czołowy architekt, zostaje zwolniony z pracy. Nie mają pieniędzy na remont a jego samopoczucie też nie jest najlepsze. Popadł w depresję. Niespodzianką dla niego była informacja, po prawie pięćdziesięciu latach, że ma siostrę. Trzecia bohaterka to 30-letnia Peggy, która w Redstone (nowym miejscu życia) otwiera sklepik z robótkami. Przy tej okazji poznaje także mężczyznę imieniem David, z którym bardzo dobrze się rozumieją. Miłość kwitnie między nimi jednak Peggy postanawia być ostrożna. Zbyt wiele wycierpiała przez swojego ojca. Tym samym oddala się od Davida. Jednak zrządzenie losu sprawia, że przez pewne wydarzenie będą musieli się bliżej zaprzyjaźnić...może także na zawsze... Losy tych trzech bohaterek ściśle są powiązane ze sobą. Jednak w książce poznajemy też innych bohaterów, mieszkańców miasteczka Redstone. Między innymi Opal, Fray i Bobby, Meredith... Książka napisana jest przyjemnym językiem, losy bohaterów troszkę chaotycznie poukładane ale przez to czytelnik zmuszony jest do bardziej uważnego czytania. Osobiście zżyłam się z losami głównych bohaterek. Bardzo przypadła mi do gustu postać Lilli. Z racji wieku można by było określić ją mianem babci, jednak sposób jej zachowania i podejście do drugiej osoby sprawiło, że każdy się przed nią otwierał, zwierzał, ja pewnie też :) . W moim odczuciu jest to osoba pełna ciepła i radości. A po radę można do niej walić jak w dym. Może to wewnętrzna zdolność lub doświadczenie życiowe, ale jestem pewna, że każdy chciałby mieć obok siebie taką osobę. Książka idealnie odwzorowuje bardzo małe miasteczko lub też większą wioskę (jak na dzisiejsze czasy), gdzie wszyscy o wszystkim wiedzą. Problemy innych nie pozostają bez odpowiedzi. Zawsze przecież znajdzie się ktoś kto pomoże, doradzi. Taka miejscowość jak Redstone to w dzisiejszych czasach na rękach jednej ręki można policzyć, gdzie znaleźć można tyle uczynnych osób. Jeżeli szukacie przyjemnej książki obyczajowej do poczytania, w której nie będzie za dużo problemów, zbrodni itd., to ta pozycja jest właśnie dla Was. POLECAM !!!
Avatar użytkownika - Paola35
Przeczytane:2015-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Nigdy nie jest za późno
Cathy Kelly0
Okładka ksiązki - Nigdy nie jest za późno

Evie marzy o księciu z bajki, ale jej nieciekawy narzeczony w niczym go nie przypomina. Cara wciąż niefortunnie lokuje swoje uczucia. Małżeństwo Olivii...

Sekrety z przeszłości
Cathy Kelly0
Okładka ksiązki - Sekrety z przeszłości

Są takie momenty w życiu, kiedy nasze z uporem budowane szczęście pryska nagle bez ostrzeżenia niczym bańka mydlana. Przeszłość zawsze skrywa sekrety,...