Niemiecki. Słownik w obrazkach

Książka z najnowszej serii pomocy językowych Lingo to doskonały pomysł na naukę dla wzrokowców! Niemiecki. Słownik w obrazkach” to świetny sposób na zapamiętanie najważniejszych niemieckich słówek, przydatny szczególnie dla tych, którzy wybierają się w podróż. To także książka dla osób chcących zrobić powtórkę przed klasówką czy egzaminem.

W naszym „Słowniku w obrazkach” znajdziesz:

– najważniejsze tematy zilustrowane zdjęciami, takie jak transport, zakwaterowanie, jedzenie, zdrowie, sport i rozrywka, zdrowie

– praktyczny podział i łatwe wyszukiwanie

– słówka opatrzone wygodnym dla użytkownika uproszczonym zapisem wymowy
– w każdym rozdziale dodatkowy zestaw przydatnych zwrotów, przykłady tzw. falsche Freunde i atrakcyjne zdjęcia z minidialogami, pomocne przy zapamiętywaniu treści.
„Niemiecki. Słownik w obrazkach”: oglądaj, powtarzaj, zapamiętuj!

Informacje dodatkowe o Niemiecki. Słownik w obrazkach:

Niemiecki. Słownik w obrazkach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2017-07-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 80 książek 2017,

Od jakiegoś czasu mieszkam w Niemczech, więc nadeszła pora nauczyć się języka niemieckiego, tym bardziej że na razie nie planujemy powrotu do kraju. W ubiegłym miesiącu zaczęłam uczęszczać na kurs języka niemieckiego i niemalże w tym samym czasie Wydawnictwo Lingo zaproponowało mi zrecenzowanie Niemieckiego słownika w obrazkach, jak tu nie przyjąć takiej propozycji? Każda pomoc naukowa się przyda. Tak więc dzisiaj napiszę kilka słów na temat wymienionego wyżej słownika.

Początkowo przypuszczałam, że otrzymam tomisko, które może niejednego przytłoczyć swoimi gabarytami. Myliłam się, ponieważ dostałam książeczkę wielkości zeszytu A5, jest bardzo zgrabna, lekka i zmieści się do torebki.

Słownik podzielony jest na 8 głównych działów oraz jeden dodatkowy z czterema podrozdziałami, w których hasła zgrupowane są w logiczny sposób. Kategoryzowane są jako: podróże, zakwaterowanie, jedzenie, rozrywka i sport, zakupy i usługi, komputer i Internet, nagłe wypadki, zdrowie. Natomiast dodatkowy dział podzielony jest na: kolory i wzory, pogoda i kalendarz, wagi i miary, szyldy i napisy.

W każdym dziale umieszczone są mini dialogi pt. „Jak to działa”, które pokazują jak używać poszczególnych słów. Autorzy zwracają też uwagę na mylące słówka tzw. "falsche Freunde" np. lot to po niemiecku der Flug, a Lot pisany wielką literą oznacza pion. Moim zdaniem bardzo przydatne, bo zwraca uwagę na pisownię danych wyrazów.

To publikacja, z której korzysta się o wiele przyjemniej niż z tradycyjnego słownika. Zostały w nim zawarte najpotrzebniejsze zwroty, zobrazowane słowa wraz z rodzajnikami oraz uproszczone zapisy wymowy, które w zupełności wystarczą na dobry początek. Słownik jest też bardzo dobrym rozwiązaniem dla „wzrokowców”, ponieważ łatwiej jest zapamiętać coś, co się widzi, a przyznam, że zdjęcia umieszczone w publikacji są starannie dobrane i bardzo estetycznie wykonane.

Uważam, że jest to bardzo przydatny słownik wyrazów i zwrotów, które używane są w codziennym życiu. I stanowi nowatorskie uzupełnienie w edukacji języka niemieckiego. Prosty w obsłudze i precyzyjnie wykonany pomoże w nauce nawet najbardziej opornym uczniom. Osobiście jestem bardzo zadowolona. Gorąco polecam.

Magnetyczna zabawa w liczenie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Magnetyczna zabawa w liczenie

Bartek mieszka na wsi i opiekuje się różnymi zwierzętami. Wszystkie dzieci lubią zwierzęta. Mogą bawić się, układając na obrazkach odpowiednia ilość magnetycznych...

Rzym od środka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Rzym od środka

Zanwcy tematu przedstawiają Rzym: jego historię, kulturę, zabytki, a przede wszystkim jego mieszkańców i niepowtarzalną atmosferę miasta....