Nocna tęcza

Beztroski świat pięcioletniej Pea zmienia się w jednym momencie. Dziewczynka nie zamierza ulec ciemności i zawzięcie poszukuje światła.

Magiczna historia prosto z gorącego serca południowej Francji, w której bohaterowie jedzą dobroć, ale nie potrafią przełknąć niegrzeczności i płaczą, aż łzy im się skończą.

Teresa/Goodreads

Ben/Amazon

Informacje dodatkowe o Nocna tęcza:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016-07-20
Tytuł oryginału: The Night Rainbow
Tłumaczenie: Anna Bereta-Jankowska

Kup książkę Nocna tęcza

Nocna tęcza - opinie o książce

"Oto Zasady - mówi.Nie chodź sama na dolną łąkę.Nie oblizuj palców przed włożeniem ich do słoja z oliwkami.Chłopcy ubierają się na brązowo, szaro i niebiesko, a dziewczynki mają nosić śliczne kolory.Nie pyta się dorosłych, czy wyjdą się pobawić.Rób tylko to, co cieszy Mamunię"

Uwielbiam takie opowieści.
Magiczne.
Piękne.
Wzruszające.
I rozdzierające serce na kawałki.

Dramat rodzinny, opowiedziany i widziany oczami prawie pięcioletniej dziewczynki i jej siostry.
Czy aby na pewno?

Wymyślone światy, przebogata wyobraźnia, która staje się kołem ratunkowym w ucieczce przed rzeczywistością.

Jest lato na południu Francji.
Pea i jej młodsza siostra, Margot, spędzają wolne dni na dworze i wymyślają różnorodne gry na łące za domem. Wydają się takie beztroskie...
Ale Pea ma za sobą spory bagaż dramatów, jak na jej pięć i pół roku. Jej ojciec zginął w wypadku, a matka straciła ostatnie dziecko. A teraz znowu jest w ciąży. Zaraz będzie rodzić.
Mamunia jest Angielką, odizolowany i bardzo samotną w tej małej, francuskiej wiosce, a wypadek i strata męża i dziecka powodują, że popada w ciężką depresję. Pea stara się jak może, aby pomóc Mamuni w obowiązkach domowych, żeby wywołać uśmiech na jej twarzy, taki, jak kiedyś, ale nic nie skutkuje...

Kiedy Pea spotyka Claude'a, mężczyznę z psem, który zdaje się kochać łąkę tak jak ona, wierzy, że ona i Margot znaleźli przyjaciela, a może nawet nowego tatę. Ale dlaczego wieśniacy patrzą na Claude podejrzliwie i jaki sekret kryje w jego dziwnym, pustym domu?

Pięknie napisana, przenikliwa, wzruszająca i pełna niespodzianek powieść o niewinności, żalu, miłości, współczuciu oraz błogosławieństwach i niebezpieczeństwach wyobraźni i prawdy.

POLECAM BARDZO.

MOJA OCENA: 9/10
***********************************************************
"Przepięknie napisana, pełna nadziei opowieść o dziecku, które musi zmierzyć się z dorosłym smutkiem, żalem i stratą.

Pachnąca latem magiczna opowieść o urokach dzieciństwa, w której czas się zatrzymał. Teresa/Goodreads

Mogę mieć osiemdziesiąt lat, ale nadal będę płakał jak dziecko, czytając tę cudowną historię. Czuję się o wiele bogatszy po jej lekturze."

Fragment i promocje na :)

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
",,Nocna tęcza" nie jest lekturą łatwą, choć jej czytanie nie sprawia trudności. Przepełniona jest po prostu ogromem emocji i porusza bardzo bolesny temat, przez co nie pozostaje bez echa po jej skończeniu. Jestem szczęśliwa, że dane mi było móc ją przeczytać. Historie, taka jak ta, na długo pozostają w sercu." zachęcam do zapoznania się z całą recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/nocna-tecza-claire-king/

Gdy ci smutno, gdy ci źle, weź tą książkę, pocieszy cię. Jest to lektura z gatunku tych, które nazywam przytulnymi. Kocyk, kawa/herbata i taka książka.