Nosiciel

Tom 4 cyklu Jack Stapleton & Laurie Montgomery

Nowojorski taksówkarz, Jurij Dawidow, w przeszłości technik w radzieckich zakładach produkujących broń biologiczną, zawiódł się na swojej nowej ojczyźnie. Planuje zemstę. Jednak zanim do niej dojdzie, musi wypróbować swoją broń na niewinnych ofiarach.

W tym samym czasie do kostnicy miejskiej trafiają zwłoki kilku osób, które zmarły w nie wyjaśnionych okolicznościach.

Rozwiązanie zagadki, które rysuje się w głowie przeprowadzającego autopsję Jacka Stapletona przekracza wszelkie wyobrażenie. Kto będzie szybszy w tym szaleńczym wyścigu ze śmiercią?

Informacje dodatkowe o Nosiciel:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7510-779-1
Tytuł oryginału: Vector
Tłumaczenie: Jacek Wietecki

Kup książkę Nosiciel

Nosiciel - opinie o książce

Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2017-03-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2017 roku,
Jak każda książka Cooka czyta się szybko, akcja jest wartka, wszystko się ze sobą ładnie łączy. 4 dlatego, że nie jest to nic wyjątkowego - pozycja bardzo charakterystyczna dla stylu Cooka.
Avatar użytkownika - karka0912
karka0912
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
"Nosiciel" to thiller medyczny, który już od samego początku wbija w fotel. Akcja pedziła niemiłosiernie. Autorka nie wie jak pisać nudne, spokojne powieści. Po raz pierwszy czytałam taki gatunek i powiem, że absolutnie sie nie zawiodłam. Opisy zabiegów czy nazw medycznych nie wprowadziły mnie w pole. Nawet uważam, że troche sie nauczyłam, ponieważ były takie dokładnie. Jeśli ktoś nie lubi kształcić sie poprzez czytanie to nie widze sensu w czytaniu tej książki. Książka porusza różne tematy. Po pierwsze miłość rodziców do dzieci i na odwrót. Autorka opisuje głeboki szok rodziców, gdy ci uświadamiają sobie, że tak na prawde nie znają już swoich dorastających dzieci, że coś przegapili. Po drugie temat psychozy jaka opetała miejscowe dzieciaki. Razem z doktor Elliot szukamy rozwiązania całej zagadki (które było w gruncie rzeczy troche banalne). Jednak byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam sie kto za tym wszystkim stał. Jakoś wypadła mi z głowy ta osoba, a potem tak niespodziewanie pojawiła sie i rzuciła zupełnie inne światło na ksiażke. Po trzecie pokazała, że problemy dorosłych troche sie różnią od problemów dzieci i ukazuje to wszystko z zupełnie innej perspektywy. Tess Gerritsen jest lekarzem, a także wyszła za mąż, za lekarza. Tak wiec doskonale zna sie na tych sprawach. Jakby ktoś sie zastanawiał czy w medycynie na prawde pojawiają sie takie terminy niech wie, że autorka jest pania doktor z wieloletnim stażem. Myśle, że amatorom thillerów ta książka powinna sie spodobać. W niektórych momentach na prawde trzymała w napieciu, wzbudzała sprzeczne emocje, gdy opisywała morderstwa jakich dopuszczali sie nastolatkowie.Z niecierpliwością czekałam na koniec zagadki, nie mogłam tyle czekać w niepewności. Cały czas sie zastanawiałam co kierowało tymi dzieciakami. Książka uświadamia nam, że wszystko da sie racjonalnie wytłumaczyć i nie należy wpadać w panike. Wystarczy zgłosić sie do odpowiednich osób. Przeczytajcie a najprawdopodobniej nie pożałujecie.
Avatar użytkownika - topo-miki
Przeczytane:2011-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011,
Pandemia
Robin Cook0
Okładka ksiązki - Pandemia

Zdrowa, młoda kobieta traci nagle przytomność w nowojorskim metrze i umiera, nim trafi do szpitala. Jej przypadek budzi w weteranie medycyny sądowej, Jacku...

Rok interny
Robin Cook0
Okładka ksiązki - Rok interny

Z psychologiczną wnikliwością autor opowiada o wyzwaniach stawianych młodemu człowiekowi, nim stanie się prawdziwym lekarzem. Czy wobec okrucieństwa śmierci...