O krok za daleko

Tom 1 cyklu Rosemary Beach

Świat dziewiętnastoletniej Blaire legł w gruzach. Jej siostra bliźniaczka zginęła w wypadku samochodowym, a matka przez trzy lata toczyła przegraną walkę o życie z rakiem. Aby uregulować rachunki za leczenie matki Blaire musi sprzedać rodzinny dom w Alabamie i postanawia wyjechać na Florydę do ojca, jego nowej żony i syna Rusha. Tam poznaje inne życie, ale wie, że nigdy nie będzie pasowała do tego towarzystwa. Wie też, że uczucie, którym zaczyna darzyć Rusha jest zakazane, ale nie potrafi mu się oprzeć i oboje posuwają się o krok za daleko...

Miłosne perypetie Rusha i Blaire czyta się z wypiekami na twarzy. To najgorętszy romans tego lata!

Informacje dodatkowe o O krok za daleko:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2013-07-08
ISBN: 978-83-7642-178-0
Tytuł oryginału: Fallen Too Far
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agata Żbikowska

Kup książkę O krok za daleko

O krok za daleko - opinie o książce

"Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę kim jestem, wszystko będzie dobrze."

Główną bohaterką jest Blair. Mimo, iż liczy sobie dopiero 19 wiosen przeżyła tyle, co nie jedna dorosła osoba. Jednak najsmutniejszym faktem jest to, że pozostała sama na świecie. Po śmierci matki musi radzić sobie sama. Na domiar złego jej siostra bliźniaczka zginęła w wypadku samochodowym, a z ojcem nie utrzymuje kontaktów, gdyż ten ma już nową rodzinę. Blair niestety nie pozostało nic innego, jak udać się z prośbą o pomoc do ojca. Gdy zjawia się na miejscu ku zaskoczeniu nie zastaje jego, ale Rusha..,jej przyrodniego brata .Chłopak niechętnie zgadza się na pobyt Blair, jednak ich stosunki są dosyć chłodne. Z czasem poznają siebie coraz lepiej, swoje upodobania, przyzwyczajenia. Niby w tym nic dziwnego, skoro mieszkają pod jednym dachem. Ale..pojawia się między nimi uczucie. Rush jest typowym kobieciarzem, a Blair angażuje się coraz bardziej. Wybucha między nimi namiętność, ale Rush coś skrywa i postanawia wyjawić Blair prawdę. Jak to wpłynie na ich miłość? Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy skrywana prawda, która ujrzała światło dzienne, rozdzieli ich dole?

"Wiedziałam, że to mężczyzna, który nauczy mnie życia. Nawet jeśli w końcu złamie mi serce."

"O krok za daleko" to powieść o miłości, przyjaźni, sile, trudnych chwilach, ale także o tym, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, które mają odzwierciedlenie także w naszym życiu codziennym. Na pierwszy rzut oka mogłoby by się wydawać, że ot taki sobie romans. Nic bardziej mylnego. Ta książka zawiera w sobie głębszy sens, a sceny erotyczne, tylko urozmaicają przedstawioną historię.

Kreacja bohaterów wypada dobrze. Rush przedstawiony, jako typowy kobieciarz, skrywający mroczny sekret, raczej nie wzbudzi w czytelniku sympatii. Osoba Blair wypada korzystnie, dziewczyna, która straciła matkę po długiej chorobie, siostrę bliźniaczkę wypadku samochodowym, który spowodował jej ojciec, który z kolei ma nową rodzinę. Dziewczyna musi spłacić rachunki medyczne po zmarłej matce, w tym celu musi sprzedać dom. Pozostaje jej tylko samochód, którym przemierza tysiące mil do miejsca jej zupełnie nieznanego, ale i gdzie nie ma nikogo. Blair okazuje się być silną osobą, mimo takich trudnych i ciężkich chwil, jakie musiała przeżyć. Znajduje pracę na polu golfowym, na którym zyskuje sobie sympatię graczy. Pokazuje to zatem jak silna osobowością musi być nasz bohaterka, mimo takich przeciwności losu, ale zarazem okazuje naiwność.

Sama w sobie historia przypadła mi do gustu. Książkę czyta się bardzo szybko, to zasługa prostego języka jakim posługuje się autorka, czasami nie szczędząc wulgaryzmów i dodając pikanterii scenami erotycznymi. Niektórzy z Was zapewne stwierdzą, że to kolejna historia o bogatym smarkaczu i biednej dziewczynie, ale nic bardziej mylnego. Lektura dostarcza bardzo wielu emocji od ciekawości, napięcia, po "motyle w brzuchu". Przedstawiona historia skierowana jest głównie do nastolatek, jednak bardziej do tego dojrzalszego grona. Uważam, że dla nastolatka książka zawiera zbyt wiele pikanterii i może okazać zbyt zachęcająca do eksperymentowania seksualnego, bynajmniej tak to odebrałam, ale to kwestia indywidualna. Powieść, także idealna na letnie popołudnia, których bywa już niestety coraz mniej.

Reasumując " O krok za daleko" pozostawiła po sobie pozytywne wrażenie. Jednak autorka nie wystrzegła się kliku błędów. Najbardziej chyba uderzyła mnie prostota języka i czasem wulgaryzm. Irytacji przysporzyła mi także osoba Rusha. Dlatego oceniam książkę tylko dobrze, a może, aż dobrze. Na koniec warto wspomnieć, iż ta historia będzie miała dalszy swój ciąg i jestem ciekawa, jakie tym razem rozwiązania zastosuje autorka.

"Wielkie marzenia pozwalały uporać się z rzeczywistością."

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2016-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
O czym jest powieść? O godzeniu się z tym, co wydarzyło się w przeszłości. O zmienianiu przyszłości. O zaczynaniu życia od zera. O byciu samym, samotnym - pod każdym względem. O miłości bez granic, dla której jesteśmy w stanie oddać więcej niż wszystko. Bo tak mocno kochamy. Szczególnie spodobała mi się dedykacja. Jest przepiękna. Cała recenzja dostępna tutaj: http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/2016/02/czasem-spotykamy-ludzi-ktorzy-staja-sie.html
Avatar użytkownika - karola137
karola137
Przeczytane:2015-07-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Mam,
Książka do zniesienia, jednak Blair strasznie mnie irytowała. Wiecznie niezdecydowana i niepewna siebie, za każdym razem myślała, że Rush wyrzuci ją z domu... No i autorka chyba trochę przesadziła z tym seksem. Rozumiem, pożądanie i te sprawy, ale te dialogi podczas zbliżeń były wręcz komiczne.
Mam mieszane uczucia co do tej książki. Przeczytałam wiele pozytywnych opinii na jej temat, dlatego postanowiłam ją sprawdzić. Czytało się zadziwiająco szybko, ale spodziewałam się po niej troszeczkę więcej. Główną bohaterką jest samotna dziewczyna, która po śmierci matki jest zmuszona przeprowadzić się do ojca. Gdy przyjeżdża w domu nie zastaje taty, lecz.. syna jego nowej żony. Młodzi czekając na powrót rodziców mieszkają razem i powoli się do siebie zbliżają. Rush kryje jakieś tajemnice i nie chce dopuścić Blair zbyt blisko. Mimo wszystko obydwoje ulegają pożądaniu i miłości. Gdy prawda jaką skrywał Rush wyszła na jaw, dziewczyna jest zdruzgotana. Ogólnie pomysł na książkę jest w miarę ciekawy, ale niektóre sceny mało przemyślane, lub zbyt wydłużone.Główną bohaterkę polubiłam za jej upór i trud, ale relacja pomiędzy głównymi bohaterami wydawała mi się lekko naciągana i sztuczna, co nie powinno mieć miejsca w takiej historii.Historia rodzinna dziewczyny jest interesująca, ale autorka mogła o wiele więcej z niej wyciągnąć. Językowa strona powieści jest również dosyć słaba. Ta powieść nie wciągnęła mnie chyba na tyle by przeczytać dalsze 2 części, ale zobaczymy.
Avatar użytkownika - Lilia
Przeczytane:2016-12-22, Przeczytałam, Mam,
Grając w miłość
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Grając w miłość

Kolejna powieść bestsellerowej autorki Abbi Glines! Grant postanawia zakończyć romans z Nan. Wtedy na jego drodze pojawia się Harlow, dla której...

Przypadkowe szczęście
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Przypadkowe szczęście

Woodsa Kerringtona nie kręciły wrażliwe dziewczyny. Wymagały zbyt dużo wysiłku. Dla niego liczyła się przyjemność. Jedna gorąca noc bez zobowiązań - to...