O szczęściu: podróż filozoficzna

Jedna z najważniejszych, najpopularniejszych i najszerzej komentowanych książek o szczęściu, jakie ukazały się na świecie w ostatnich latach.

1. miejsce francuskich list bestsellerów – 4 tygodnie! W TOP 3 – 15 tygodni! W TOP 10 – 34 tygodnie! W TOP 20 – prawie rok! Wydana w 16 krajach!

To nie jest zwyczajny esej filozoficzny. To barwna, bardzo osobista opowieść. Frédéric Lenoir szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania o szczęście, zapraszając nas w barwną podróż między filozofią a codziennością.

Czym jest szczęście? Od czego zależy – od naszych genów, wrażliwości, od czynników zewnętrznych czy od naszych starań? Czy szczęście to stan, który może trwać, czy to tylko ulotne chwile? Jak pielęgnować szczęście? Jak go szukać? Czy szczęście może współistnieć z cierpieniem?

FRÉDÉRIC LENOIR to postać niezwykła. Filozof, socjolog i religioznawca, wykładowca uniwersytecki (l’École des hautes études en sciences sociales), twórca programu radiowego poświęconego życiu duchowemu, wydawca dwutygodnika „Le monde des religions” („Świat religii”), pisarz. Autor ponad 40 dzieł, w tym 3 encyklopedycznych, powieści, sztuk teatralnych, scenariuszy, a nawet komiksów. Eseje, biografie i opowieści filozoficzne Lenoira są we Francji i w ponad 20 krajach wydarzeniami. Bo Frédéric Lenoir posiada niespotykany dar prostego i pięknego mówienia o mądrości i sztuce życia.

Mimo że dążenie do szczęścia jest prawdopodobnie rzeczą najsprawiedliwiej rozdzieloną na świecie, nie jest łatwo o nim pisać. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest sama natura szczęścia: w pewnym sensie jest ono równie nieuchwytne, jak woda czy wiatr. Już myślimy, że zdołaliśmy je znaleźć, a ono wymyka nam się z rąk. Kiedy próbujemy je zatrzymać, ucieka. A przecież pogoń za szczęściem nie jest wcale dążeniem bezsensownym.

Informacje dodatkowe o O szczęściu: podróż filozoficzna:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2016-09-14
ISBN: 978-83-241-5612-2

Kup książkę O szczęściu: podróż filozoficzna

O szczęściu: podróż filozoficzna - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2016-10-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Frederic Lenoir jest filozofem i religioznawcą, którego książki to przede wszystkim rozprawy filozoficzne, trafiające do bardziej ukierunkowanych czytelników. Inaczej, a jednocześnie podobnie jest z „O szczęściu”. Ta książka to po prostu zebrane ujęcia filozoficzne na temat szczęścia. Jest swoistą antologią, której Lenoir nadał łatwo przyswajalne brzmienie.
Całość na zukoteka.blox.pl

Herbaciane róże