Ocalić miasto Erasmus

Kolekcja "Labirynty" zawiera tytuły starannie wybrane z najlepszych półek światowej współczesnej prozy. Ich lektura przysporzy nie tylko przyjemności (czasem wiele łez, czasem dużo uśmiechu), ale będzie też okazją do refleksji nad życiem, światem, a przede wszystkim sobą. Żadnej z książek nie uda się szybko zapomnieć, może nawet zmienią one coś w Twoim życiu? Ostatnią rzeczą, której Andrew, świeżo upieczony pastor, mógł się spodziewać, było to, że w drodze do swej pierwszej parafii spotka... Anioła Śmierci. Ostatnią rzeczą, o jakiej mógł marzyć, była misja uratowania miasta od zagłady, tym bardziej, że do swej dyspozycji miał niewiele czasu - zaledwie tydzień. Czy to wystarczająca ilość czasu, aby nakłonić mieszkańców do zmiany swojego życia? Ocalić miasto Erasmus to pełna humoru i ironii historia człowieka, który posłany, aby pomagać innym, ze zdziwieniem odkrywa, że sam potrzebuje pomocy.

Informacje dodatkowe o Ocalić miasto Erasmus:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2008-10-03

Kup książkę Ocalić miasto Erasmus

Ocalić miasto Erasmus - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, powieści,
Początek powieści jest obiecujący, młody kapłan jedzie na nową placówkę do zakątka maleńkiej wioseczki, wiezie ze sobą, dużo ideałów, pragnień i marzeń. I tu nagle z realistycznego wstępu przechodzimy do totalnie odjechanej fantasy. Zagłada miasta, dosłownie zagłada się zbliża, trzeba założyć wory pokutne dosłownie tak jak to nie raz miało miejsce w Biblii. Całość nie podoba mi się autor wraca do wizji Boga który pragnie aby ludzie tarzali się w popiele, ale jaki to ma związek z tym czy żałują prawdziwie? Ostatnie stronice o pokucie miasta są raczej żenujące i śmieszą teatralnością. Nie polecam.
Forget Me Not
Julie Soto