Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują

O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to dziwne zwierzę - człowieka? Jak to jest czuć zapach ludzkiego smutku i mijającego czasu? Dlaczego nie da się nie pobiec za rowerzystą? Na te i wiele innych pytań odpowiada w swej książce dr Alexandra Horowitz. Autorka omija pułapkę antropomorfizacji, nie próbuje uczłowieczać psa na siłę, bada umysł zwierzęcia, które samo nie może o sobie niczego powiedzieć. Książka zawiera opisy najnowszych badań wskazujących na niezwykłe umiejętności czworonogów m.in. wyczuwania ludzkich nastrojów i wykrywania chorób, zanim zrobi to człowiek. Nie jest to podręcznik tresury, jednak wielbiciele psów znajdą w nim wiele wskazówek pozwalających na lepsze zrozumienie swych czworonożnych przyjaciół. Relacja z psem jest prawdopodobnie najbardziej fascynującą więzią, jaką człowiek może wytworzyć z przedstawicielem świata zwierząt. Psy kiedyś były dzikimi stworzeniami, z czasem stały się naszymi najwierniejszymi towarzyszami. Adaptacja do nowej sytuacji przekształciła ich ciała, mózgi i sposób zachowania. Nie należy jednak zapominać o tym, że psy na zawsze pozostaną obywatelami królestwa zwierząt, kochanymi, ale tajemniczymi przyjaciółmi.

Informacje dodatkowe o Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015-11-04
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują

Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują - opinie o książce

Dzięki moim psiakom, każdy mój dzień staje się lepszy. Uwielbiam patrzeć jakie są radosne. Każdy ranek rozpoczynamy od witania się. Wtedy cieszą się całe sobą, od czubka uszu do szaleńczo merdającego ogonka. To samo się dzieje, gdy nie ma mnie pięć minut w domu 😀.

Książka "Oczami psa", którą niedawno przeczytałam, zachwyciła mnie i pozwoliła spojrzeć inaczej na wiele zachowań moich pupili.

Jak wiadomo, psy były kiedyś dzikimi stworzeniami. Jednak nam, ludziom udało się stworzyć z nimi niepowtarzalną więź.

Autorka skupia się na tym co myślą, wiedzą i czują pieski. Opisuje każdy ze zmysłów, jakim posługują się te zwierzęta: węch, wzrok, słuch. Zastanawia się, jak to jest -  być psem i w jaki sposób pies doświadcza rzeczywistości.

Jak wyglądają ich zabawy, spacery? Czy pies się nudzi, czy potrafi być zazdrosny? Czy rozróżnia dobro od zła? Na te i inne pytania, znajdziecie odpowiedzi w tej książce.

W publikacji znajdziemy wiele cennych informacji, opisy najnowszych badań oraz ciekawe dane, dotyczące tych uroczych zwierząt. Pies to niezwykła istota, która potrafi wykryć groźna chorobę w ciele człowieka. Nieraz staje się jego przewodnikiem, świetnie wyczuwa nasze nastroje. Wie kiedy jesteśmy smutni, gdy się boimy. Potrafi nas pocieszyć, sprawia, że nasze życie jest lepsze.

Ta książka to cenne źródło wiedzy, które pozwala nam zrozumieć psią naturę. Dzięki niej możemy stać się lepszym opiekunem, który dobrze odczytuje znaki wysyłane przez swojego pupila.

Przyjrzyj się zachowaniom swojego psa, może coś Cię zaskoczy, a może bardziej go zrozumiesz.

Polecam każdemu, kto miał, ma, lub będzie miał psiaka. Ja nie spodziewałam się aż tylu cennych informacji. Niektóre sobie zanotowałam, by ich nie zapomnieć.

Człowiek ma wielkie szczęście, że pies może być jego wiernym towarzyszem i przyjacielem. Doceń swojego pupila, za to, że po prostu jest przy Tobie. Poświęcaj mu swój czas, okazuj mu uczucia, nie gniewaj się na niego, bądź przy nim. Idź na spacer, daj przysmak, pogłaszcz, a pies na pewno Ci się za to odwdzięczy.

Polecam serdecznie 📚📚📚.

„Oczami psa” to lektura obowiązkowa dla osób, które zamierzają wprowadzić w swoje życie te zwierzęta, ale może okazać się równie przydatna obecnym właścicielom psów. Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak otaczający nas świat postrzega pies, co czuje, gdy wspólnie idziecie na spacer, jakie zmysły są u niego najbardziej rozwinięte, to ta publikacja udzieli wam odpowiedzi. Autorka jako zawodowy etolog przytacza zarówno wyniki naukowych badań, jak i opisuje swoje wrażenia z wieloletnich obserwacji ukochanej suczki oraz innych psów w jej otoczeniu. Mimo wielu naukowych odniesień, styl w jakim książka została napisana jest przystępny i zrozumiały, dzięki czemu publikacja nas nie nuży. Autorka wyjaśnia jak wielki błąd popełniamy patrząc na naszych pupili przez pryzmat antropomorfizacji. Nie da się ukryć, że nasi czworonożni przyjaciele również odczuwają emocje, ale my często popełniamy błędy w ich interpretacji, a to może okazać się niebezpieczne. Przybliża nam również proces oswajania psów, które wywodzą się od wilków, oraz to jak bardzo obecnie psy różnią się od swoich dzikich krewnych. Prześledzimy psie relacje oraz komunikaty jakie między sobą wymieniają, a które dla nas wyglądają jak przypadkowe podskoki i uniki. A wszystko to po to, by lepiej zrozumieć naszych mniejszych przyjaciół, którzy w ogromnej mierze są od nas zależni.

Ta książka również uświadamia nam, że skoro już się podjęliśmy opieki nad psami, to po naszej stronie leży próba znalezienia wspólnego języka i zrozumienia psiego umweltu. I właśnie w tym pomoże nam ta książka!

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-03-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Psy uważamy za przyjaciół, członków rodziny, a czasem traktujemy lepiej niż ludzi. Ale co o nas myślą główni zainteresowani?

Autorka napisała taki trochę poradnik, a równocześnie to trochę opowieść o zachowaniach psa, które mogą być przez nas błędnie odczytywane. Roi się tu od ciekawostek, ale głównie to rzetelne kompedium wiedzy o naszych czworonogach. Dobrze i przystępnie przedstawiono reakcje i emocje, nasze i pupila, na różne sytuację. Informacje są podzielone na rozdziały, co ułatwia przyswojenie wiedzy. Nie jest to publikacja naukowa, napisana jest lekkim i przystępnym językiem, z dużym uczuciem do zwierząt. Ciekawa, wciągająca i mądra.

Avatar użytkownika - edytkakkk
edytkakkk
Przeczytane:2021-02-22, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Poza psem książka jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wewnątrz psa jest za ciemno na czytanie". Groucho Marks.
Osoby, które znają mój profil na Instagramie, wiedzą, że jestem straszną "psiarą", w dosłownym tego słowa znaczeniu. Kocham te czworonogi całym sercem. W swoim dorosłym życiu miałam dwa psy. Pierwszy to kundelek Pchełka, mądra, wierna suczka, niestety była chora i musieliśmy się pożegnać po trzynastu latach wspólnie spędzonych. Po krótkiej przerwie do naszej rodziny dołączył Laki, w tej chwili już ośmioletni maltańczyk. To rozpieszczony łobuz, w którym zakochała się cała nasza rodzina. Podporządkował nas sobie, robi z nami co chce, ale jest też bardzo inteligentny, bo wie, jak to robić, żebyśmy się na to godzili.
No więc taka "psiara" jak ja zobaczyła książkę Alexandry Horowitz "Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują" i postanowiła ją mieć. I co? I zobaczyłam ile ja błędów popełniłam wychowując mojego psa, ile błędnych wniosków wysnułam z jego zachowania. Wreszcie również się dowiedziałam, o co chodzi z tym wąchaniem wszystkiego i każdego, z tym siusianiem na każdy napotkany krzak, kamień a nawet źdźbło trawy (bo mój pies jest tak mały, że dla niego źdźbło trawy to jak dla owczarka niemieckiego krzak róży, no prawie :-)).
Autorka książkę napisała na podstawie obserwacji własnych psów. O umiejętnościach poznawczych tych czworonogów napisała doktorat, obecnie na Bernard Collage kontynuuje swoje prace.
Nie jest to bynajmniej podręcznik uniwersytecki. Jest to bardzo przystępnie napisana książka o tym, jak to jest być psem. Dzięki wiedzy w niej zawartej wchodzimy wgłąb naszego pupila, poznajemy jego świat, który wcale nie jest taki prosty, zagłębiamy się w psią psychikę. Dowiadujemy się, dlaczego pies szczeka, dlaczego po kąpieli biegnie się od razu wytarzać w dywan, albo jeszcze lepiej w trawnik, dlaczego nawet będąc w bezruchu jego nozdrza pracują, poruszają się. I od razu zaznaczę, odpowiedzi nie są takie oczywiste.
I na koniec ważna rzecz, na którą autorka zwraca uwagę, żeby pozwolić psu być psem.
Dla kogo jest ta książka? Myślę, że każdy chętnie dowie się z niej wielu faktów , a w szczególności właściciele czworonogów.

Avatar użytkownika - Kingapsyiksiazki
Kingapsyiksiazki
Przeczytane:2021-03-05, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2018-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów
Alexandra Horowitz0
Okładka ksiązki - Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów

Alexandra Horowitz, autorka głośnego bestsellera ,,Oczami psa", w swojej nowej książce objaśnia nam, w jaki sposób psy postrzegają świat za pomocą...

Psy i my
Alexandra Horowitz0
Okładka ksiązki - Psy i my

Alexandra Horowitz, autorka bestellerowego poradnika Oczami psami, powraca z kolejnym tytułem. Tym razem znana badaczka i popularyzatorka wiedzy o psach...