W pierwszych latach życia człowieka, kształtują się podstawy jego dobrego stanu zdrowia. Niezwykle ważny okazuje się nie tylko wpływ pierwszych miesięcy życia, ale także dieta matki podczas ciąży, a nawet sposób odżywiania się obojga rodziców jeszcze przed poczęciem dziecka. Książka stanowi wspaniały przewodnik po zdrowym, zgodnym z naturą żywieniu najmłodszych dzieci. Książka autorstwa Bożeny Żak-Cyran podaje proste, skuteczne i, co ważne - przyjemne metody wprowadzania tej wiedzy w życie, prowadząc czytelnika od okresu planowania ciąży, poprzez jej trwanie, wczesne dni niemowlęctwa, aż do wieku przedszkolnego. Autorka prezentuje przepisy kulinarne na zdrowe, smaczne i łatwe do przygotowania w domu potrawy, omawiając przy tym tak ważne tematy, jak m.in. sposoby wzmacniania laktacji, prawidłowy przebieg karmienia piersią, przyczyny kolki u niemowląt, wprowadzanie nowych pokarmów, czy nietolerancje i alergie pokarmowe.

Książka zawiera wiele cennych rad dla mam, które chcą świadomie, korzystając z naturalnych, nie przetworzonych przemysłowo produktów spożywczych, zadbać o dobry stan zdrowia swoich dzieci. Chciałabym szczególnie polecić ją przyszłym matkom, zarówno tym w pełni zdrowym, jak i tym, które wg zaleceń lekarza powinny poprawić stan odżywienia swojego organizmu. Zalecenia, które tutaj znajdą, pozwolą im jak najlepiej przygotować się do poczęcia i laktacji.

Informacje dodatkowe o Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą. Od okresu płodowego do wieku przedszkolnego:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: b.d
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-89-89662-1

Kup książkę Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą. Od okresu płodowego do wieku przedszkolnego

Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą. Od okresu płodowego do wieku przedszkolnego - opinie o książce

Kuchnia zdrowia i młodości
Bożena Żak-Cyran0
Okładka ksiązki - Kuchnia zdrowia i młodości

W książce m.in. : Po pierwsze: stan zdrowia a świadomość człowieka Po drugie: energia pożywienia i jej wpływ na zdrowie Po trzecie: żywność pełnowartościowa...