Osioł w raju

Wszyscy jesteśmy osłami. Bez wyjątku. Jesteśmy osłami, bo ciągle nie chcemy się nawrócić, bo ciągle i uparcie trwamy w naszych grzechach, nie cierpiąc ich i jednocześnie rozkoszując się nimi. Wszyscy jesteśmy osłami, bo choć zostaliśmy powołani do świętości i do życia pełnią, uparcie tkwimy w naszej szarości i mizerii, które godzą się na bylejakość. Jak zatem zauważyć swoją osłowatość? A co ważniejsze: jak z niej wyjść? Sposób jest tylko jeden: uchwycić się Słowa Bożego i za nim pójść.

Osioł w raju to książka, która da Ci szansę w nowy sposób zmierzyć się z sobą – pozwoli odkryć w sobie kłamstwa, którymi się karmisz, i jednocześnie z mocą usłyszeć w sobie głos Boga mówiącego o nieskończonej miłości do Ciebie. Ta książka jest bowiem niczym innym jak wspólnym czytaniem Słowa w poszukiwaniu Bożej recepty na bycie osłem.

Osioł w raju miał już swoje pierwsze wydanie w 2010 roku. Pozycja, którą oddajemy Wam do rąk, to wersja znacznie poszerzona. Jest ona zapisem rekolekcji o tym samym tytule wygłoszonych w kilku miastach (m.in. Warszawie i Wrocławiu) uzupełnionym o nowe, odkrywcze spostrzeżenia i fascynujące komentarze biblijne o. Adama Szustaka.

Informacje dodatkowe o Osioł w raju:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Osioł w raju

Osioł w raju - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Ocena: 6, Przeczytałam,
Z tą książką postąpiłam źle... Przeczytałam ją w całości na raz, w jeden dzień bez zastanowienia, po czym ją oddałam. A było tam tyle treści do przemyśleń. Każdy z nas jest grzesznikiem i każdemu tę pozycję polecam. Bo każdy grzesznik cały czas ma szansę na nawrócenie. A ta książka może w tym pomóc.
Avatar użytkownika - kinga1994
kinga1994
Przeczytane:2016-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Tą cieniutką książeczkę najlepiej czytać etapami i po każdym rozdziale (jest ich 7)się zastanowić, przemyśleć. Podoba mi się, że autor, Adam Szustak, interpretując przypowieści z Nowego Testamentu przybliża realia życia w tamtych czasach, tłumaczy, co na przykład robili w jerozolimskiej świątyni bankierzy i sprzedawcy zwierząt, jak wyglądał dom faryzeusza i że dziś faryzeuszy moglibyśmy porównywać do biskupów (choć mieli żony, rodziny, bo w tamtych czasach celibat wśród duchownych nie istniał). I cały czas ojciec Szustak tłumaczy nam, że Bóg kocha nas ze wszystkimi grzechami, ułomnościami. Budujące. "Wpatrzeni w Jego najpiękniejsze we wszechświecie oblicze, będziemy pewni, że jesteśmy kochani i chciani, i że nic nam już nie grozi. Wreszcie. I na zawsze. Chcesz tak? To nie czekaj, tylko ruszaj do Niego!"
Dla mnie to pozycja do której powinniśmy wracać regularnie.Przecież któż z nas raz usłyszawszy, że Bóg nas kocha takimi jakimi jesteśmy, wierzy w to niezachwianie aż do końca swych dni? no właśnie-nikt. Ta książka przypomina nam o tym, że Bóg widzi nas inaczej niż my sami na siebie patrzymy, że nie chcę byśmy uparcie tkwili w przekonaniu, że nie jesteśmy nic warci, gorsi. Ojciec Adam Szustak poprzez tłumaczenie tekstów ewangelicznych pokazuje nam jak często tkwimy w przekonaniach, które są nieprawdziwe, jak często upieramy się- jak te tytułowe osły- przy tym, że musimy zasłużyć na Bożą miłość, jak często dajemy się zwieść podszeptom Złego. Interpretacja wybranych tekstów z Ewangelii jest dość nietypowa, chwytająca za serce, przemawiająca do każdego. Polecam, polecam, polecam :D
Projekt Estera. Czym jest piękno kobiety?
Adam Szustak OP 0
Okładka ksiązki - Projekt Estera. Czym jest piękno kobiety?

Dlaczego Biblia stawia Esterę za wzór piękna? Spośród wszystkich kobiet ze 127 państw świata król Aswerus wybrał na królową właśnie ją! Kim była? Na czym...

Góra obietnic
Adam Szustak OP0
Okładka ksiązki - Góra obietnic

Nazwałem tę książkę "Górą obietnic", ponieważ w tym wyrażeniu kryje się dla mnie bardzo istotna perspektywa odczytania Dziesięciu przykazań. Zwykliśmy...