Paddington w ogrodzie

Drugi tom z nowej serii książek o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników, którzy chcą poznać słynnego niedźwiadka. Paddington uwielbia przesiadywać w pięknym ogródku państwa Brown, lecz ogródki wymagają pracy. Dlatego jest bardzo szczęśliwy, gdy dostaje tylko dla siebie kawałek grządki. Tylko co tam posadzić? Przecież nie zna się na kwiatkach tylko na marmoladzie...

Informacje dodatkowe o Paddington w ogrodzie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2009-05-18
ISBN: 978-83-240-1076-9

Kup książkę Paddington w ogrodzie

Paddington w ogrodzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka866111
anka866111
Przeczytane:2022-05-09,

Życie Paddingtona się ustabilizowało, mieszka u państwa Brownów i jest tam szczęśliwy. Pokochał ogród, uwielbia w nim przesiadywać, a także pracować. Niedługo będzie dzień ogrodnika, a on bardzo by chciał wygrać konkurs, jaki wtedy będzie organizowany. Czy mu się uda?

To kolejna książka o przygodach Paddingtona, którą mamy przyjemność czytać. Zdecydowanie się nam podobała i to pod wieloma względami. To nie tylko ciekawa, ale również pouczają historia m.in. o odpowiedzialności, radości z własnej pracy itp.

Wizualnie książka jest śliczna. Znajdziemy w niej urocze ilustracje, które są adekwatne do treści.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

„Paddington w ogrodzie” to wspaniała, wartościowa, ciepła, urocza historia misia Paddingtona. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kolejna urocza opowiastka o misiu Paddingtonie. Tym razem misiek organizuje ogród, w czym posiłkuje się literaturą fachową oraz... przypadkiem. Jak zwykle własne nieszczęścia miś przekuwa w genialne pomysły. Podoba mi się ten dziwny miś. Podoba mi się nie tylko ze względu na cudne ilustracje i estetykę wydania. Przede wszystkim lubię to jego rozumowanie naiwne, odnajdywanie pozytywów i pogodę. Niezawodnie nam poprawia humor.
Avatar użytkownika - onaczytanoca
onaczytanoca
Przeczytane:2022-10-31, Ocena: 6, Przeczytałem,

Tym razem wspólnie z Antkiem czytaliśmy "Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru" oraz "Paddington w ogrodzie".

Ten pierwszy tytuł to skrócona wersja "Miś zwany Paddington", opowiada o tym jak Paddington znalazł się u państwa Brown. Natomiast ta druga książeczka opowiada jak ten niesforny niedźwiadek dostaje kawałek ogródka wyłącznie dla siebie i może urządzić go jak chce.

Bardzo lubię tę serie o niedźwiadku, ponieważ mogę ją czytać z Antkiem. To krótkie, w dodatku zilustrowane opowiadania o Paddingtonie. Są idealne na raz, mają mało tekstu więc dziecko jest w stanie wysiedzieć i nie zaczyna się nudzić. A jednak trzylatek, przynajmniej mój, musi dość często zmieniać strony, oglądać ilustracje.

Myślę, że ta seria idealnie się sprawdzi w czasie wieczornego czytania. Szczególnie, że Paddington zawsze przeżywa śmieszne przygody, a i nieraz wpada w małe tarapaty.

Ja dodatkowo lubię ten serię za ta w jaki sposób jest wydana. Książka jest w dużym formacie, do tego twarda okładka. To jest to co bardzo lubię w książkach dla dzieci.

My z Antkiem lubimy i polecamy małym i dużym czytelnikom. A i czekamy na kolejne tomy z przygodami Paddingtona.

Nowe przygody Paddingtona
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Nowe przygody Paddingtona

Kolejna, piąta już książka z serii klasycznych przygód misia Paddingtona, przybysza z mrocznych zakątków Peru. Mały, nieporadny niedźwiadek...

Być jak Paddington. Książka pełna dobroci
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Być jak Paddington. Książka pełna dobroci

Dobrze jest być niedźwiadkiem. Zwłaszcza niedźwiadkiem o imieniu Paddington. Ma puchate serce i chowa kanapkę z marmoladą pod kapeluszem. Wie, że na świecie...