Paddington wyrusza do miasta

Tom 8 cyklu Miś Paddington

Miś Paddington wcale nie zamierzał zamienić wesela przyjaciół w jeden wielki chaos. Nie chciał także, aby jego sąsiad pan Curry pośliznął się na kanapce z marmoladą w trakcie gry w golfa. Niestety, takie rzeczy zdarzają się misiowi, który ma na imię Paddington. Nowy tom jego przygód to świeża dawka angielskiego humoru dla wielbicieli serii o dzielnym niedźwiadku.

Informacje dodatkowe o Paddington wyrusza do miasta:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-07-01
ISBN: 978-83-240-1526-9
Tytuł oryginału: Paddington Goes to Town
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Anna Pajek
Ilustracje:Peggy Fortnum

Kup książkę Paddington wyrusza do miasta

Paddington wyrusza do miasta - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka866111
anka866111
Przeczytane:2022-08-21,

Przed Paddingtonem ogromne wyzwanie, został poproszony, aby zostać mistrzem ceremonii. No cóż, łatwo nie będzie, tym bardziej biorąc pod uwagę ciągłe wpadanie misia w kłopoty. Czy i tym razem coś nabroi? Jak wywiąże się z obowiązków mistrza ceremonii? Jakie przygody jeszcze przeżyje?

Za nami kolejne przygody misia Paddingtona. Uważamy, że jest uroczy i przyjemnością sięgamy po kolejne jego przygody.

Książka była ciekawa i wciągająca, a jednocześnie pełna humoru. Czytało się ją szybko, doskonale się przy tym bawiąc.

Ilustracje w książce są czarno-białe, ciekawe i pomysłowe. Moim zdaniem uatrakcyjniają książkę.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

Moim zdaniem książka pt.: „Paddington wyrusza do miasta” będzie doskonałym prezentem dla wszystkich fanów tego misia. My polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2022-07-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

Zapraszam was na nowy, 8 już tom, przygód uroczego misia Paddingtona, który niezwykłym zrządzeniem losu znalazł swój dom w Londynie u sympatycznej rodziny Brownów.

Pomimo upływu czasu i coraz lepszej adaptacji w nowym miejscu Paddington pozostał sobą nie tracąc nic ze swojego specyficznego sposobu bycia. Nadal jest nieporadnym niedźwiadkiem, wyjątkowo przywiązanym do starego, czerwonego kapelusza, uwielbiającym marmoladę ze skórką pomarańczową i przyciągającym kłopoty niczym magnes.

Paddington nie szuka kłopotów, to kłopoty znajdują Paddingtona.

Ten sympatyczny miś ze wszystkich tarapatów potrafi wyjść obronną łapą, a jego wielkie serce, empatia godna pozazdroszczenia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy, sprawiają, że wszystkie jego przewinienia traktuje się z lekkim przymrużeniem oka.
Jedno trzeba przyznać, nasz bohater nie boi się ciężkiej pracy oraz wyzwań, a z każdej kolejnej przygody wychodzi bogatszy o nowe doświadczenia.

Tym razem zostaje zaproszony na ślub do jednego ze swoich przyjaciół. Jako, że jest niezwykle dystyngowanym i kulturalnym niedźwiedziem o manierach niczym członek rodziny królewskiej zosaje mistrzem ceremonii. Jednak czy to na pewno dobry pomysł by powierzać tak ważną rolę nieokrzesanemu misiowi?

W książce standardowo znajdziemy siedem zabawnych historii pełnych absurdalnych sytuacji i specyficznego, angielskiego klimatu. Jeśli lubicie klasykę literatury dziecięcej serdecznie polecam.

Avatar użytkownika - onaczytanoca
onaczytanoca
Przeczytane:2022-07-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

To już ósmy tom przygód tego niesfornego niedźwiadka.

Jak i przy wcześniejszych tomach tak i teraz bawiłam się świetnie. Tym razem wszystkie przygody wydarzyły się poza domem. Między innymi na polu golfowym czy w szpitalu. Jak to Paddington wpada w tarapaty, ale zawsze wychodzi z tego obronną łapką.

No ja się uśmiałam przy czytaniu tej książki. A teraz po porodzie sprawdziła się ona idealnie, bo czyta się ją naprawdę szybko. Na razie jeszcze nie do końca ogarniam rzeczywistość wiec taka lekka i zabawna lektura to zbawienie.

Gdy Antoś zobaczył, że przyszły kolejne części Paddingtona to piszczał z radości, ale wspólne czytanie niestety jeszcze nie wychodzi. Jest za mało cierpliwy na takie długie lektury. Dlatego ta seria będzie cierpliwe czekać aż młody jeszcze podrośnie i będziemy czytać. Oj ja będę czekała z utęsknieniem na powrót do tej lektury.

No polecam Wam tę książkę, ale to chyba nie zmieni się przy żadnej części Paddingtona. Uwielbiam tego misia więc z radością czytam o kolejnych jego przygodach.

Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-19, Przeczytałam,
Paddington ma rację
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington ma rację

Wielki powrót misia Paddingtona.Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru!Mały zagubiony miś trafił do państwa Brown...

Paddington się krząta
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington się krząta

Nowa, szósta już książka z serii klasycznych przygód misia Paddingtona. Tak, miś Paddington naprawdę się krząta w domu państwa Brown, dzięki...