Baw się i ćwicz swoją pamięć — to wspaniała rozrywka dla Twojego mózgu!

Skojarzenia i pałac pamięci, czyli jak starożytni zapamiętywali wszystko, czego nie mogli zapisać Oceń swoją pamięć, czyli zrób test i powtórz go po rozwiązaniu wszystkich zadań Wyzwanie pamięci, czyli 50 niecodziennych, zabawnych łamigłówek, które pobudzą Twoje szare komórki Każdemu z nas zdarza się czasem zapomnieć o czymś ważnym, o czym właśnie chciał powiedzieć. Wszyscy znamy anegdoty dotyczące tego zjawiska: o wybitnym specjaliście od Mickiewicza, który przez cały wykład mówi o poecie „mistrz Adam”; o znakomitym dyrygencie, który nagle myli nuty; o dziennikarzu prowadzącym debatę, który nie potrafi sobie przypomnieć nazwiska polityka. Taka niepamięć nie zawsze ma dramatyczne skutki, ale bywa irytująca i pogłębia się z wiekiem. Naszej pamięci nie sprzyja też internet — wszystko możemy przecież łatwo sprawdzić. Ale to droga donikąd. Czas zacząć ćwiczyć zapamiętywanie, zanim nasz mózg zacznie w szybkim tempie redukować ilość połączeń międzykomórkowych.

W tej książce znajdziesz pół setki zabawnych, ciekawych, wciągających łamigłówek, dzięki którym Twój mózg zacznie wracać do formy. Testy pamięciowe i na orientację, ćwiczenia liczbowe i wymagające kombinacji — to wszystko pozwoli Ci poznać techniki stosowane przez mistrzów pamięci. Z całą pewnością zwiększą one Twoją zdolność zapamiętywania i doprowadzą do fizycznych zmian w strukturze mózgu. Dzięki aktywności intelektualnej zabezpieczysz się przed skutkami naturalnej degeneracji tego ważnego organu. A w ocenie własnego stanu przed ćwiczeniami i po nich pomoże Ci test pamięci: zobaczysz, jak zbawiennie wpływają na Ciebie ćwiczenia!

Ćwiczenia pamięciowe wzmacniają Twoją głowę!

Informacje dodatkowe o Pamięć doskonała! 50 łamigłówek , które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2015-09-29
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Pamięć doskonała! 50 łamigłówek , które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko

Pamięć doskonała! 50 łamigłówek , które wytrenują Twój mózg i pozwolą Ci zapamiętać wszystko - opinie o książce

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie wizualne
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie wizualne

Moc obrazów dla Twojego mózgu! Jak myśleć wzrokowo, czyli polepszyć wyobraźnię przestrzenną i zdolność wizualizacji Obrazowe łamanie głowy, czyli...

Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie lateralne
Charles Phillips0
Okładka ksiązki - Myślę, więc jestem. 50 łamigłówek wspomagających myślenie lateralne

Alternatywne ścieżki myślenia Łam zasady Zmień perspektywę Nie spiesz się i uwolnij umysł Rozwiązuj łamigłówki i myśl lateralnie Gimnastyka w służbie...