Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

Krystyna Janda w rozmowie z Katarzyną Montgomery

Aktorka. Żona. Matka. Krystyna Janda.
Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Jej głosu, śmiechu i energii. W każdej ze swoich ról teatralnych czy filmowych zjawiskowa i profesjonalna. Jako Agnieszka w "Człowieku z marmuru" wniosła do kina nieznaną świeżość i nową jakość. W "Przesłuchaniu" poruszyła wszystkich i trwale zapisała się w historii kinematografii. W "Tataraku" dotknęła najczulszych strun, w "Boskiej" rozbawiła. Wychowała kolejne pokolenia , które najpierw do Teatru Powszechnego, a teraz do Teatru Polonia i Och Teatru chodzą "na Jandę". Każdy spektakl z Jej udziałem kończy się owacją na stojąco. Zawsze wierna sobie i widzom. Szczera, bezpośrednia, wymagająca, choć bezdyskusyjnie zyskująca przy bliższym poznaniu.

Katarzynie Montgomery opowiada o swoich najważniejszych rolach - tych życiowych i tych zawodowych, o powstawaniu filmów i przedstawień, o kulisach teatru, za które widzowie nie mają wstępu, o miłości, przyjaźni, śmierci i życiu...

W tej opowieści nie sposób postawić kropkę.
Katarzyna Montgomery

Pisanie. Kontaktowanie się i porozumiewanie za pośrednictwem pisania. To bardzo istotna część mojego życia zawodowego i nie tylko. Mam nadzieję, że tytuł tej książki - "Pani zyskuje przy bliższym poznaniu" - odnosi się w dużej mierze do tego, co zapisałam, wyznałam, zamieściłam. I mam nadzieję, że jest choć w części prawdziwy.
Krystyna Janda

Krystyna Janda - aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii ,,Kultura" z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och Teatr, które prowadzi do dziś.

Katarzyna Montgomery - dziennikarka. Od 2011 roku redaktor naczelna miesięcznika ,,Zwierciadło". Wcześniej pracowała m.in. w dwutygodniku ,,VIVA", ,,Gazecie Wyborczej". W latach 2007-2014 prowadziła popularny program ,,Mała czarna" w TV4.

Informacje dodatkowe o Pani zyskuje przy bliższym poznaniu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-05-17
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Pani zyskuje przy bliższym poznaniu

Pani zyskuje przy bliższym poznaniu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-01-30, 52 książki w 2017 roku,
Piękna opowieść, przede wszystkim o miłości, a dopiero później o całym życiu Jandy, jej filmach, teatrach, spektaklach. Wspomnienie o zmarłym mężu sprawia, że chyba każdy zaczyna marzyć o takim związku, o oddaniu drugiej osobie, porozumieniu, życiu bez wielkich wyznań, w którym to czyny a nie słowa świadczą o uczuciu. Dużo tu także ciekawych anegdot, wydarzeń z wielką historią w tle. Ja nie żałuję żadnej minuty poświęconej na lekturę tej książki.
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2016-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, polskie czytanie,
Świetna książka- wywiad rzeka. Krystyna Janda jest wulkanem energii, która nie pozwala jej spocząć, poleniuchować, albo chociażby dobrze się wyspać. Jest aktorką, reżyserką, dyrektorką teatru, pisze felietony do gazet, prowadzi dziennik internetowy, stronę na Facebooku,jest matką, babcią, była żoną. Nie udaje, że wszystkie te role spełnia bądź spełniała na 100 %. Jednak ta ciągła potrzeba działania pcha ją do nowych przedsięwzięć. I to może być męczące dla jej otoczenia.Wie o tym. Zdaje sobie sprawę ze swoich słabości, braków. Z drugiej strony jest dumna ze swojej pracy, z życia zawodowego, a przede wszystkim prywatnego. Z wielką miłością i pasją opowiada o swoim mężu, Edwardzie Kłosińskim. Z ogromnym szacunkiem mówi o Andrzeju Wajdzie. I co jest niesamowite w tej książce, p. Janda nie wypowiada się źle o innych ludziach. Po przeczytaniu tej książki, lubię ją jako aktorkę, a przede wszystkim jako zwykłego człowieka, jeszcze bardziej.