Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka

To jest książka, którą powinien znać każdy miłośnik piwa, niezależnie od gustu i stopnia wtajemniczenia.

Autor – najpopularniejszy ekspert od piwa w Polsce – odkryje przed tobą całą różnorodność piwnego świata. Dowiesz się, że chmiel w piwie to jedynie przyprawa, a drożdże mogą wnieść do piwa zapach bananów, goździków czy końskiego siodła . Nauczysz się czytać etykiety, degustować i oceniać jakość piwa. Uświadomisz sobie, że domowe warzenie piwa nie jest trudniejsze niż ugotowanie zupy i że, za kiepskim smakiem taniego piwa nie stoi bydlęca żółć czy spirytus. Rewela(olu)cyjna książka, która pozwoli ci stać się piwnym geekiem i świadomie korzystać z owoców trwającej „piwnej rewolucji”.

Tomasz Kopyra z blogu: blog.kopyra.com – piwowar domowy i rzemieślniczy, jeden z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, certyfikowany sędzia Beer Judge Certification Program, krytyk piwny, publicysta i twórca największego kanału poświęconego piwu na YouTube.

Informacje dodatkowe o Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-10-17
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-3662-2

Kup książkę Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka

Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka - opinie o książce

Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2020-02-12, Ocena: 4, Przeczytałam, #KameralnaWymianaKsiazkowa,

Po smaku czy po informacjach?

Książka „Piwo” zaznajamia czytelnika z podstawowymi informacjami i ciekawostkami na temat tego trunku. Autor stara się przedstawić wszystkie składowe w rzetelny sposób. Tak naprawdę, my jako konsumenci, możemy sobie z niektórych rzeczy nie zdawać sprawy. Książka zawiera sposób wytwarzania piwa, jego rodzaje, wady i zalety oraz kalkulacje cenowe. Jest tez to poradnik jak samemu nie dać się złapać i zostać znawcą piwa.

Avatar użytkownika - arcytwory
arcytwory
Przeczytane:2018-04-00, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane przez A.,

Zobaczyłam ją w bibliotece i przepadłam - musiałam ją przeczytać. Tomasz Kopyra, piwowar domowy i rzemieślniczy, bardziej znany ze swojego bloga i z YouTube'a, jeden z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, krytyk i sędzia piwny. Uff! Ta książka to wręcz kopalnia wiedzy o piwie. Dowiemy się z niej o jego surowcach, procesie powstawania i co dla mnie było najbardziej interesujące - jak czytać te piwne etykiety? Mamy też pomocny słownik wyrazów piwnych. Poza tym dowiedziałam się mnóstwa ciekawostek (już widzę jak rzucam nimi w towarzystwie smakoszy tego napoju). Oto kilka z nich: Polska zajmuje 9. miejsce na świecie pod względem jego produkcji, bąbelki na wnętrzu szklanki z świadczą o brudnym szkle, a nie o czymkolwiek innym, najlepsze do przechowywania jest brązowa butelka, polska piwna rewolucja rzemieślnicza zaczęła się w 2011 roku, a zbieżność nazwy pewnego stouta wcale nie jest przypadkowa z Księgą Rekordów Guinnessa. Interesujący jest też rozdział o domowym warzeniu piwa, bo na końcu książki znajduje się... instrukcja obsługi!
I wreszcie - życie jest za krótkie, żeby czytać słabe książki i pić kiepskie piwo!