Płacz bez łez

Książka jest kopalnią wiedzy o autyzmie dziecięcym, i to z pierwszego źródła; o autyzmie piszą tu bowiem rodzice, czyli ci, którzy problem odczuwają najgłębiej. Jest to książka o przeżyciach rodziców, o trudnym współżyciu z dziećmi odgradzającymi się od świata i heroicznym trudzie przywracania tych dzieci do normalności.[...]Prof. dr hab.Małgorzata KościelskaKierownik Katedry Psychologii Klinicznej Wydział Psychologii Uniwersytetu WarszawskiegoKiedy usłyszałam, że Magda, która do niedawna zajmowała się dziećmi autystycznymi, włączyła się w akcję pomocy dla Sarajewa, pomyślałam sobie, że robi to, ponieważ wie, co to znaczy stan zamknięcia, i część swojego życia poświęciła temu, by z podobnego stanu wydobyć chore dzieci.Janina OchojskaPolska Akcja Humanitarna?Płacz bez łez? przynosi przejmujące świadectwo głębokiej przemiany w rodzinach dotkniętych nieszczęściem autyzmu wczesnodziecięcego: od początkowego szoku i zagubienia w koszmarze i rozpaczy, poprzez uświadomienie sobie stanu rzeczy i ?najtrudniejszą sztukę cierpliwości?, po pełną akceptację chorego dziecka i nawet, w wielu przypadkach, po uświadomienie sobie najgłębiej ukrytego sensu tego strasznego doświadczenia. [...] Książka uczy walki z Losem ? i poddania się temu Losowi zarazem. Uczy, że życie jest Próbą i Wyzwaniem, ale zarazem wskazuje, jak ważna w nim jest pokora. I, co najważniejsze ? uczy, jak trzeba kochać.Małgorzata Musierowicz

Informacje dodatkowe o Płacz bez łez:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Płacz bez łez

Płacz bez łez - opinie o książce