Podróże w czasie

Książka uhonorowana nagrodą główną i w kategorii Young Adult w konkursie Amazon Breakthrough Novel 2013. Gdy babka szesnastoletniej Kate Pierce-Keller daje jej dziwny niebieski medalion i opowiada coś o podróżach w czasie, dziewczyna myśli, że staruszka coś sobie uroiła. Ale gdy morderstwo z przeszłości sprawia, że dotychczasowe życie Kate chwieje się w posadach, historie babki nagle stają się przerażającą prawdą, a medalion to jedyna rzecz, która chroni Kate przed nieistnieniem. Kate dowiaduje się, że zabójstwo z 1893 r. to tylko część czegoś o wiele mroczniejszego, a dzięki swojej genetycznej zdolności do podróży w czasie tylko ona może naprawić przyszłość. Ryzykując wszystkim, przenosi się w czasy Wystawy Światowej w Chicago i próbuje zapobiec morderstwu i całemu łańcuchowi wydarzeń, który ma po nim nastąpić. To wszystko będzie Kate sporo kosztować – jeśli jej się uda, chłopak, którego kocha, nie będzie pamiętał o jej istnieniu. Poza tym, niezależnie od motywów, czy Kate ma prawo do manipulowania losami całego świata?

Informacje dodatkowe o Podróże w czasie:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2015-02-18
ISBN: 978-83-7229-454-8

Kup książkę Podróże w czasie

Podróże w czasie - opinie o książce

Avatar użytkownika - SophieSalvatore
SophieSalvatore
Przeczytane:2015-03-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Czas na książkę, która sądząc po opisie, powinna być ciekawa i niezwyczajna. Motyw podróży w czasie był poruszany wydaje mi się, że wiele razy w literaturze, jednak w moim przypadku jest to pierwsza tego typu książka. Miałam co do niej mieszane uczucia, ale jednocześnie oczekiwałam czegoś bardzo wyrafinowanego i nietuzinkowego. Czy to właśnie otrzymałam na czterystu dwudziestu stronach powieść Rysy Walker? Przyznaję, że początek nie był jakiś specjalny i nie zawładną moim sercem. Pierwsze sto stron było dla mnie nie do końca zrozumiałe. Nie od razu pochwyciłam akacje tej książki. Miałam wrażenie, że autorka wprost zasypała mnie gradem informacji. Pozostało mi tylko silnie dzierżyć książkę w dłoniach i iść do przodu, a może raczej do tyłu, bo w końcu bohaterka cofa się do przeszłości. Postać Kate, dziewczyny, która dowiaduje się od babki iż jest posiadaczką niezwykłego genu CHRONOSA jakoś specjalnie do mnie nie przemówiła. Cała historia i owszem jest ciekawa jednakże nie zżyłam się zbytnio z osobą Kate. W moim odczuciu ona po prostu była bo musiała być i chyba tyle. Myślę, że nie zapamiętam jej jakoś szczególnie tak jak innych bohaterów książkowych. Co do pozostałych postaci czyli Katherine, Connora czy Trey'a nie będę się nad nimi rozwodzić, ponieważ nie widzę takiej potrzeby. "Podróże w Czasie" są w moim mniemaniu powieścią lekko monologową. Dużą część kart w tej książce zajmują rozmowy, opowiadania i mnóstwo wyjaśnień. Te objaśnienia są jak najbardziej potrzebne, ponieważ bez tego nic byśmy nie rozumieli, chociaż w niektóry momentach nawet z tymi komentarzami niewiele rozumiałam. Przyznaję, że nieraz musiałam daną stronę czytać ponownie, aby złapać ogólny sens. Prawdą jest, że "Podróże w czasie" są książką lekko zagmatwaną. Pierwszy tom Archiwum CHRONOSA może nie wpadł w moich oczach tak świetnie jak myślałam, że wypadnie, ale mimo wszystko spędziłam z nim dobre chwile.
Życie Kate zmienia się z dnia na dzień. Poznaję swoją babkę, o której myślała, że jest lekko nawiedzona. Szybko okazuję się, że zarówno ją jak i Katherine, łączy coś bardzo istotnego, mianowicie gen, umożliwiający podróże w czasie. Podczas napadu w metrze zostaje uratowana przez nieznajomego, który namiętnie ją całuję. Od tej chwili wszystko się zmienia i to dosłownie. Kate musi odbyć trening by mogła podróżować w czasie i wypełnić powierzone jej zadanie, musi ocalić swoją linię czasu. Motyw podróży w czasie nie jest nowy, ale ta książka jest prawdziwą gratką dla fanów ,,Trylogii Czasu". Kilka elementów było podobnych, jednak nie na tyle, aby to negatywnie odczuć. ,,Podróże w czasie" są niezwykle przemyślaną powieścią, którą wciąga od pierwszej strony. Kate jest młodą dziewczyną, na którą zrzucono wielką odpowiedzialność. Dziewczyna zadziewająco szybko dostroiła się do nowej sytuacji, w której się znalazła i z zapałem zabrała do pracy. Jej postępowanie z czasem było coraz bardziej przemyślane, lecz kilka krotnie wykazała się lekkomyślnością. Podoba mi się, że skupiamy się głównie na Kate oraz jej babci. Nie jest to kolejna grupa nastolatków. Oczywiście pojawia się i chłopak, który będzie jej pomagał, lecz w centrum dowodzenia zajmuję się babcia Kate. Uważam to za doby pomysł, który wprowadził do powieści głos rozsądku i wiedzy. Akcja książki jest wyważona i rozwija się stopniowo. Spora część książki jest przegadana. Kate poznaje różne teorie na temat podróży w czasie oraz przeszłość Katherine. Było dużo rozmów, opowiadań i nawiązań do przeszłości. Nie przepadam za tego typu rozwiązaniami, lecz w tej powieści wkręciłam się bezproblemowo w ich dywagacje. Najróżniejsze teorie przedstawiane prze bohaterów potrafią nie tylko zainteresować, ale i przyprawić o zawrót głowy. Kilkakrotnie przerywałam, aby przemyśleć pewne sytuacje i uzmysłowić sobie ich sensowność. Oczywiście i akcji nie brakowało. Kiedy Kate zaczęła swoje skoki, działo się bardzo dużo, a te momenty były lekkie i przyjemne. Wątek romantyczny jest, lecz nie tak oczywisty jak początkową sądziłam. Zaskoczył mnie rozwój wypadków i przyznaję, że nie to podejrzewała, jednak to, co zaserwowała autorka spełniło moje oczekiwania. Mam nadzieję, że w drugiej części nie zostanie to zbyt mocno pogmatwane. Sam wątek miłosny nie dominuję nad książki. Można bezproblemowo skupić się na misji Kate a jej relacje z przystojnym chłopcem są miłym dodatkiem. ,,Podróże w czasie" bez wątpienia są błyskotliwym debiutem. Powieść dla każdego, kto szuka dobrej przygody i pragnie kilku godzin w doborowym towarzystwie. Ta książka wam to zapewni i niejednokrotnie zaskoczy. Polecam 4+/6
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2015-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Podróże w czasie coraz częściej są motywem pojawiającym się w literaturze i filmie. I choć według teorii względności Alberta Einsteina są zjawiskiem przewidywalnym w obecnych czasach pozostają w sferze marzeń. Niektórzy z nas nie mieliby nic przeciwko wycieczkom do przeszłości czy przyszłości. Ale czy pojawienie się w miejscu i czasie, w którym nie powinno nas być nie niesie za sobą żadnych skutków? W przypadku gdybyśmy byli tylko obserwatorami na pewno tak, ale gdyby ktoś uległ pokusie wpływu na minione wydarzenia mogłoby to zakończyć się poważnymi konsekwencjami. „Podróże w czasie. Archiwum Chronosa” to debiut literacki i pierwszy tom serii Rysy Walker. Książka została uhonorowana nagrodą główną w kategorii Young Adult w konkursie Amazon Breakthrough Novel 2013. Główną bohaterką powieści jest szesnastoletnia Prudence Katherine Pierce – Keller, która wiedzie życie przeciętnej nastolatki aż do dnia, w którym do Waszyngtonu przyjeżdża jej babcia z nieoczekiwaną propozycją. Kate postanawia spełnić życzenie seniorki, choć w chwili podejmowania decyzji nie ma świadomości, że to wyzwanie zmusi ją do wyboru między własną rodziną a ukochaną osobą. Babcia ma wobec Kate poważne plany i składa na jej barki ogromny ciężar. Dziewczyna w ekspresowym tempie musi dorosnąć i uwierzyć w niemożliwe. Okazuje się, że w jej rodzinie jest wiele sekretów i tajemnic, a dziedzictwo przodków to niemałe brzemię. Gdyby tego było mało na jej drodze pojawia się Trey, który wzbudza w niej coraz cieplejsze uczucia. I choć nie jest to najlepszy czas na miłość dziewczyna ulega porywom serca. Ale czy to uczucie nie przeszkodzi jej w podjęciu odpowiednich decyzji i czy znajdzie w sobie siłę by zrezygnować z własnego szczęścia dla dobra innych? Autorka oparła fabułę powieści na sztampowym pomyśle i podjęła temat, który już nie raz pojawiał się w literaturze, ale zrobiła to w tak interesujący i przemyślany sposób, że przygoda z książką dostarcza mnóstwa wrażeń i emocji. Czytelnik wpada w wir wydarzeń od pierwszych stron i do ostatniej nie ma wytchnienia. Dzieje się dużo, nie brakuje zaskoczenia, zwrotów akcji i nieprzewidzianych wypadków. Bohaterowie muszą mierzyć się z różnymi dylematami i często są wystawiani na ciężkie próby, gdzie wybór między pragnieniami a powinnościami nie jest ani łatwy ani oczywisty. Rysa Walker stworzyła paletę postaci, które nie tylko odznaczały się charakterem, ale też bardzo dobrze sprawdziły się w swoich rolach. Pokazała, że niektóre narzędzia w nieodpowiednich rękach mogą stać się potężną bronią i instrumentem dla osiągnięcia własnych korzyści. Podjęła temat władzy, miłości oraz skomplikowanych relacji międzyludzkich. Pozwoliła czytelnikowi podróżować w czasie i pokazała mu jak niewielka zmiana w przeszłości może wpłynąć na bieg przyszłości. „Podróże w czasie. Archiwum Chronosa” to fascynująca i intrygująca powieść, którą pochłania się zbyt szybko osiągając drugi brzeg. Odrywająca od rzeczywistości i pozwalająca na niezapomnianą przygodę w świecie, w którym wszystko może się zdarzyć. Lekka, a jednocześnie wywołująca emocje i pozostawiająca z niedosytem. Książkę polecam nie tylko tym, którzy chcieliby igrać z czasem.
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Podróże w czasie to pomysł, po który dość często sięgają pisarze i twórcy filmowi. Zastanawiające może się niektórym wydać, dlaczego tak jest. Otóż, wydaje mi się, że człowiekiem zawsze kierowała ciekawość, więc zrozumiałe jest zainteresowanie tym, co było, a jeszcze bardziej tym, co ma dopiero nastąpić. Najbardziej znana powieść o tej tematyce, to zapewne Wehikuł czasu Herberta George'a Wellsa. Książka po raz pierwszy została wydana w Polsce jako Podróż w czasie. Opowieść fantastyczna. Także Opowieść wigilijna Karola Dickensa zawiera elementy przeniesienia do własnej przeszłości i przyszłości, i ma charakter zbliżony do współczesnych opisów podróży w czasie. Nie można zapomnieć o powieści Jankes na dworze króla Artura Marka Twaina, w której bohater odnajduje się z czasach rycerzy Okrągłego Stołu. Jednym z najważniejszych przedstawicieli filmowych wydaje się trylogia Powrót do przyszłości, gdzie rolę wehikułu odgrywa samochód DeLorean DMC-12. W tematykę tę znakomicie się wpisuje pierwsza część Archiwum CHRONOSA, Podróż w czasie Rysy Walker. Autorka z niesamowitą dbałością o szczegóły przedstawiła tak znany i popularny temat. Wraz z bohaterką książki Kate Pierce-Keller uczymy się, by podróżować w czasie i naprawić jego linię, przywracając zakłócony porządek. Życie Kate jest zwyczajne, na ile zwyczajne może być życie szesnastolatki z Waszyngtonu, która chodzi do ekskluzywnej szkoły średniej i połowę tygodnia spędza z matką, a drugą z ojcem. Gdy jednak spotyka się ze swoją od dawna niewidzianą babcią, jej życie zaczyna przypominać kolejkę górską. Wkrótce Kate dowiaduje się, że jest posiadaczką niezwykłego genu, umożliwiającego podróżowanie w czasie. Teraz Kate czeka ekspresowe szkolenie, bo czas kurczy się w zastraszającym tempie. Na skutek zakłóceń temporalnych znikają jej bliscy i może liczyć w tej chwili tylko na babcię, jej współpracownika Connora, a także nowo poznanego chłopaka Treya, w którym powoli się zakochuje. Musi zapoznać się z procedurami i obsługą tajemniczo wyglądającego medalionu, który jarzy błękitną poświatą. Więcej na - http://monweg.blog.onet.pl/2015/02/28/archiwum-chronosa-tom-i-podroze-w-czasie/
Avatar użytkownika - Wiesia_Sz
Wiesia_Sz