Podróżnik WC

Oto pierwsza podróżnicza książka Wojciecha Cejrowskiego. Wydaliśmy ją w roku 1997 i została bestsellerem. Chcieliśmy ją potem wznowić, ale WC się nie zgodził. Twierdził, że jest źle napisana, bo wtedy nie umiał jeszcze dobrze pisać. Ja twierdziłem inaczej. W końcu udało się go przekonać, by w takim razie poprawił i rozbudował tekst. I oto nowe wydanie: poprawione, uzupełnione, rozbudowane. Już wtedy czytało się dobrze, teraz czyta się jeszcze lepiej.

Informacje dodatkowe o Podróżnik WC:

Wydawnictwo: Bernardinum
Data wydania: 2010-12-03
Kategoria: Podróżnicze
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Podróżnik WC

Lubię, jak rzeczy istnieją fizycznie, a nie tylko, jak są dostępną opcją.

Podróżnik WC - opinie o książce

Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Bardzo lubię program Cejrowskiego, więc gdy tylko nadarzyła się okazja sięgnęłam także po jego książkę. Napisana w humorystyczny sposób, pełna świetnych zdjęc. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Szczerze polecam ;)
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jeśli się chce, to się potrafi - tak wywnioskowałam czytając wspomnienia pana Cejrowskiego. Ile trzeba mieć odwagi i samozaparcia żeby wyruszyć w nieznane, z kilkoma groszami przy duszy i przeżyć tak fantastyczne przygody. Uwielbiam jego humor i to, że z łatwością przekazuje informacje, które potencjalny czytelnik szybko i na długo zapamiętuje.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-12-20, 52 książki 2014,
Książka napisana niemalże tak, jakby została opowiedziana. Nie jestem niestety przekonana, czy przez to czyta się ją równie dobrze, co ogląda programy. To powiedziawszy, wiele fragmentów zapada w pamięć, a opisy są na tyle plastyczne, że łatwo przenieść się w ten świat.
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2014-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Świetna książka, chociaż ,,Gringo.." bardziej mi się podobało. Cejrowski pisze z humorem, często ironią. Piękne wydanie lektury, wrażenie robią wspaniałe zdjęcia. Według mnie jednak autor niepotrzebnie umieścił kilka nawiązań do polityki, chociaż wiadomo, że podróżnik znany jest z radykalnych poglądów. Książkę czyta się bardzo szybko, polecam.
Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Czytałam kilka książek podróżniczych, ale styl opowiadania Pana Cejrowskiego jest po prostu niezastąpiony, jedyny w swoim rodzaju. Czuje jego emocje czytając napisane zdania. Niesamowity dar przekazywania i opowiadania z humorem. Jego książki czytam bardzo chętnie, bo są pełne emocji, humoru, konkretu, zero owijania w bawełnę. Zdjęcia piękne. "Podróżnik WC" zawiera wiele przydatnych porad dla osób chcących zacząć podróżować lub podróżników, którzy wybierają się w kraje latynoskie.
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2014-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Opowieść bardzo wciągająca! Taka książka nie może być źle napisana!
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-12-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki,
Książkę pochłonełam natychmiast mimo że "Rio Anacondę" i "Gringo...' uważam za lepsze (zdanie subiektywne). Mimo to nie podzielam zdania autora że wtedy nie umiał pisać, po prostu nie był jeszcze mistrzem. Jednak w dowcipie i spojrzeniu na świat spotykamy obecnego Pana W. Polecam.
Avatar użytkownika - alfa302
alfa302
Przeczytane:2012-10-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
ciekawa, lekka, fascynująca
Avatar użytkownika - barbara211
barbara211
Przeczytane:2012-09-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niby o Nim czyli Podróżniku Cejrowskim, a jakże za mało o Nim

Książka wydała mi się nieco chaotyczna. Początkowo co rozdział to inny temat. Tu pojechałem, tam pojechałem, podróżuję sam, bo to najlepszy sposób, a tam widziałem takie coś, a telefonów w niedzielę nie odbieram, a gdzie indziej problemem były kleszcze. Potem nagle znienacka: Postanowiłem zobaczyć ruiny zaginionego miasta. I od tej pory każdy rozdział o tym. Trochę dziwne, zważywszy że ostatecznie rzeczone ruiny nie miały nic ciekawego do zaoferowania.
A jednak co Cejrowski to Cejrowski. Trochę chaotycznie, ale bardzo ciekawie. Jego filozofia podróżowania jest mi raczej obca (tak w kwestii towarzystwa, jak i wybieranych miejsc), podobnie zresztą jak filozofia życiowa, a jednak zawsze z przyjemnością sięgam po jego książki, bo nawet jeśli chaotycznie, to jednak zawsze opowiada interesująco.

Avatar użytkownika - bookworm
bookworm
Przeczytane:2018-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2018,

Ciekawa książka podróżnicza w starym stylu.

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum,
Kołtun się jeży
Wojciech Cejrowski0
Okładka ksiązki - Kołtun się jeży

To książka klasyczna. O takich mówi się, że "kultowa". Do dnia dzisiejszego sprzedano prawie 60 tysięcy egzemplarzy i ciągle schodzi! Ostra, wręcz...

Na drugim koncu globusa
Wojciech Cejrowski0
Okładka ksiązki - Na drugim koncu globusa

Są to opowieści podróżnicze z podkładem muzycznym - najczęściej z gatunku tropical, latino, world. Osnowę opowieści stanowią wydarzenia, które...