Podwójne zabójstwo: Boston, Santa Fe

Santa Fe: Ekskluzywna galeria sztuki. Wieczór. Zwłoki mężczyzny z roztrzaskaną głową. Narzędzie zbrodni - surrealistyczna rzeźba. Trop wiedzie do młodej malarki i jej męża, pastora, który z pasją niszczy znienawidzone akty malowane przez żonę. Ale motywy zbrodni pozostają tajemnicą - do dnia, gdy policjanci odwiedzają malarkę w jej domu. Boston: Studencki mecz koszykówki. Julius, gwiazda parkietu, zostaje brutalnie sfaulowany, ale wraca do gry, by poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Po meczu, w dyskotece, dochodzi do strzelaniny - Julius ginie. Zabójca zostaje ujęty, ale śledztwo wykazuje, że przyczyna zgonu jest zupełnie inna, niż podejrzewano.

Informacje dodatkowe o Podwójne zabójstwo: Boston, Santa Fe :

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
ISBN: 83-241-2300-8
Tytuł oryginału: Double Homicide: Boston, Santa Fe
Tłumaczenie: Bieliński Przemysław

Kup książkę Podwójne zabójstwo: Boston, Santa Fe

Podwójne zabójstwo: Boston, Santa Fe - opinie o książce

Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2016-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
,,Podwójne zabójstwo - Santa Fe". W Wydziale Dochodzeń Specjalnych pracują Darrel Dwa Księżyce o Steve Katz. Akurat są w Cafe Karma na kolacji, gdy zadzwonił pager jednego z nich. Jest zabójstwo w galerii, a zabity to Larry Olafson. Dostał w głowę, a znalazł go Sammy Reed. Z randki wraca Summer Rile, asystentka Larry'ego. Darrel ma żonę Kristen i córkę. Osiem miesięcy temu miał starcie z Olafsonem, ponieważ tamtemu nie podobały się prace jego żony. Natomiast Kat ma byłą żonę Valerie, a jej nazwisko znajduje się w palmptopie Olafsona. O co w tym wszystkim chodzi - zapraszam do lektury. Problematyka: - morderstwo, - tajemnice, - sztuka i jej odbiór, - poszukiwanie sprawcy. ,,Podwójne zabójstwo - Boston" Doroty znajduje broń u swojego syna Spencera. Natomiast McCain jest detektywem i obserwuje dom podejrzanego. Dzwoni do Doroty i ta zaprasza go na mecz swojego syna Markusa. Gwiazda meczu Julius zostaje sfaulowany, ale wraca o gry. Po meczu Marcus idzie z kumplami do klubu, a Doroty zaprasza McCaina do siebie, aby porozmawiał ze Spencerem o broni. Dzwoni Marcus i mówi, że była strzelanina w klubie, a Juliusz nie żyje. A więcej nie zdradzę. Tylko tyle, że łapią sprawcę, ale jaka jest naprawdę przyczyna zgonu Juliusa? I co ma wspólnego jego stan zdrowia z karierą. Problematyka: - cena sukcesu, - morderstwo czy przypadek, - sławna gwiazda koszykówki, - dochodzenie do prawdy. Świetna książka i warto przeczytać.