Pokolenie Ikea: Kobiety

Tom 2 cyklu Pokolenie Ikea

Prowokacyjna, pełna czarnego humoru, obrazoburcza kontynuacja bestsellerowej powieści Piotra C. ,,Pokolenie Ikea", która - drukowana fragmentami w Angorze - wywołała wśród czytelników szereg skrajnych reakcji - od zachwytu po obrzydzenie.

Ostry romans biurowy tylko dla dorosłych?

Autobiografia?

Powieść o marzeniach lemingów, życiu w korporacji i tęsknocie za anarchią?

Satyra na społeczeństwo skupione na konsumpcji?

Instruktaż dla mężczyzn, którzy nie rozumieją kobiet?

Spojrzałem na Kasię, której obiecałem, że przyprowadzę fajnego faceta. Stała przy barze w krótkiej kiecce i wyglądała całkiem nieźle. Lekko zaokrąglona pani doktor, o włosach ciemny blond, piersiasta, o dobrych nogach i trochę za dużym tyłku. Kiedyś mieliśmy ze sobą drobny flircik, który skończył się niby w łóżku, a jednak nie w łóżku. Rozebrałem ją do pasa, pobawiłem jej piersiami, a później zadowolony zasnąłem. Tłumaczy mnie tylko to, że byłem pijany.

Kobiety nie zapominają. Kobiety czekają.

Piotr C. - pracownik warszawskiej korporacji, popularny bloger (jego stronę codziennie odwiedza 10 tys. osób, na Facebooku ma 30 tysięcy fanów), autor opartej na blogu książki ,,Pokolenie Ikea", która przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów Merlin.pl i Empik.com.

Informacje dodatkowe o Pokolenie Ikea: Kobiety:

Pokolenie Ikea: Kobiety - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Książka jest dobra, lepsza niż część poprzednia, chwilami można się pośmiać. Może z pozoru brutalna, dosadnie ukazująca życie współczesnych 30-40-latków którzy zatracają wszelkie morale w pędzie za karierą oraz pieniędzmi. Wielkim atutem autora jest pełen ironii humor przeplatany pomiędzy konkretnymi wątkami. Być może nie przedstawia sobą wielkiej literatury lecz z drugiej strony skłania do pewnych refleksji. Niemniej zakończenie daje jednak nadzieję, że Czarny i spora część jego pokolenia ma jednak jakieś wartości w życiu.
Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
druga część trochę inna niż pierwsza ale równie śmieszna
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
magdalena_emilka
Przeczytane:2015-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2015,
Owiana popularnością, czytana przez większość moich znajomych, jednakże na mnie nie wywarła większego wpływu. Troszkę się zawiodłam.
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2015-09-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Kontynuacja serii. Równie średnia jak poprzednia część, przeczytana z rozpędu.

Przeczytana głównie z ciekawości książka o współczesności, o ludziach bez głębszych emocji, żyjących automatycznie, stawiających na rozrywkę, przelotne romanse i pieniądze, zapominających o tradycyjnych wartościach. Pokazuje idealnie dokąd zmierza świat. Zakończenie nieco zaskakujące, bo jednak dające nadzieję, że pewne wartości, takie jak przyjaźń i lojalność mają wciąż znaczenie, chociaż kierowanie się nimi w życiu często przynosi zgubne efekty.

Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska