Historia polskiej muzyki rozrywkowej opowiedziana przez pryzmat piosenek − najpopularniejszych, a zarazem typowych dla ówczesnych mód, niezapomnianych, bo pięknych, jeśli chodzi o linię melodyczną czy tekst. Autor, telewizyjny i radiowy dziennikarz muzyczny, przedstawia także ich twórców i wykonawców, takich jak Ludwik Sempoliński, Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg czy Jan Kiepura. Ich portrety poprzedzone są informacjami z poszczególnych dziedzin polskiej rozrywki: operetki, wodewilu, rewii, kabaretu i filmu czy stylów muzycznych jak jazz.

Informacje dodatkowe o Powróćmy jak za dawnych lat... czyli historia polskiej muzyki rozrywkowej (lata 1900–1939):

Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-24-40034-8

Kup książkę Powróćmy jak za dawnych lat... czyli historia polskiej muzyki rozrywkowej (lata 1900–1939)

Powróćmy jak za dawnych lat... czyli historia polskiej muzyki rozrywkowej (lata 1900–1939) - opinie o książce

Niemen o sobie
Dariusz Michalski0
Okładka ksiązki - Niemen o sobie

"Brak tu pełnej faktografii, jest za to chronologia wydarzeń najważniejszych. Choć nie znalazły się w niej wszystkie nazwy i nazwiska, daty i tytuły...

Dookoła Wojtek. Opowieść o Wojciechu Młynarskim
Dariusz Michalski0
Okładka ksiązki - Dookoła Wojtek. Opowieść o Wojciechu Młynarskim

Moja książka opowiada o dzieciństwie Młynarskiego, cudownej atmosferze jego domu, wspaniałej tradycji oraz rodzinie, które na mego bohatera miały wpływ...