Pożądane

Tom 8 cyklu Pretty Little Liars

CZAS ZACZĄĆ PRZEDSTAWIENIE.

A.

Podejrzany o zabójstwo Ali czeka w areszcie na proces. Wydawać by się mogło, że Emily, Spencer, Aria i Hanna wreszcie odetchną z ulgą. Jednak mama Alison składa publicznie zaskakujące oświadczenie, które rzuca cień na całą sprawę.

Jakie mroczne tajemnice ukrywa rodzina DiLaurentisów?

Informacje dodatkowe o Pożądane:

Pożądane - opinie o książce

Avatar użytkownika - Leoska
Leoska
Przeczytane:2015-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
To jest dopiero bomba. Oświadczenie pani DiLaurentis, okazuje się przełomowym momentem dla całej serii. Alison miała bliźniaczkę, ale co dalej. Dziewczyny są spokojne, ponieważ morderca Alison oraz Jenny został złapany, ale czy to na pewno on ?
Avatar użytkownika - Versatile
Versatile
Przeczytane:2015-09-04,
Sara Shepard to autorka, która cały czas skutecznie mnie zaskakuje. Za każdym razem, gdy sięgam po kolejną część jej kultowej serii Pretty Little Liars wydaje mi się, że nie znajdę już w niej nic szokującego, jednak jak się okazuje wyobraźnia amerykańskiej pisarki wydaje się być istną studnią bez dna. Wstępnie można powiedzieć, że w Rosewood zapanował spokój. Morderca Alison oraz jednocześnie osoba, kryjąca się pod pseudonimem A. znajduje się obecnie w więzieniu i nie stanowi większego zagrożenia. Hanna, Aria, Emily i Spencer mogą odetchnąć z ulgą, bowiem nie są już adresatkami przerażających smsów i tajemniczych intryg. Wszystko wydaje się wracać do normy, ale wtedy rodzina DiLaurentis zaskakuje wszystkich prawdziwą bombą! W obecności kamer i większości mieszkańców miasteczka, rodzice Alison przedstawiają wszem i wobec swoją skrywaną przez lata córkę Courtney – bliźniaczą siostrę ich zamordowanego dziecka. Po raz kolejny życie dziewczyn wywraca się do góry nogami. Nowa uczennica wzbudza w szkole niemałą sensację. Tak samo jak jej siostra szybko trafia do elitarnego grona najpopularniejszych dziewczyn, jednak dodatkowo stara się zaprzyjaźnić z głównymi bohaterkami. Nastolatki, doświadczone jednak przez wcześniejsze traumatyczne zdarzenia, starają się traktować ją z dystansem i pewną dozą nieufności. Czy Courtney jest osobą, za którą się ją uważa? Czy może ta piękna twarz w kształcie serca skrywa okrutne tajemnice? „Pożądane” znacznie różni się od poprzednich tomów serii. Autorka nie skupia się zbyt intensywnie na życiu prywatnym poszczególnych bohaterek, tym razem wątkiem przewodnim książki są relacje dziewczyn z tajemniczą bliźniaczką Alison. Trudno mi ocenić, czy ten zabieg był słuszny czy nie. Z jednej strony ciekawie było poznać fabułę z zupełnie nowej perspektywy, jednak z drugiej strony przez owe posunięcie wszystkie bohaterki wydawały się nieco nijakie i mało charakterystyczne. Aczkolwiek akcja książki okazała się dla mnie całkowicie nieprzewidywalna. Żadne z moich początkowych przypuszczeń nie było prawdziwe. Ósma część przygód Spencer, Hanny, Arii oraz Emily okazała się dla mnie jedną z najbardziej ekscytujących z całej serii. Pozostawiła ona we mnie niedosyt i niesamowite zainteresowanie, co do zdarzeń przyszłych czekających dziewczyny. Kolejny tom z pewnością nie będzie długo czekał na przeczytanie. www.public-reading.blogspot.com
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-07-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
8. tom jest dla mnie jak na razie najlepszą częścią PLL. Jeśli poprzednie książki z tej serii odrobinkę was zanudziły, gwarantuję wam, że czytając tę ani na chwilę nie pomyślicie o jakiejkolwiek innej książce. Akcja rozwija się z każdym następnym zdaniem. W "Pożądanych" dowiecie się: - jak to się stało, że "Ali zabiła Ali", - że Ali ma siostrę, - że nie należy ufać osobom, które mają problemy psychiczne, - że Melissa wcale nie jest taka zła, - kto zabił Iana i gdzie się podziało jego ciało, - jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy, których teraz wam nie zdradzę;-) Mam nadzieję, że zachęciłam Was do przeczytania "Pożądanych". Gwarantuję Wam: nie pożałujecie!
Avatar użytkownika - nati104
nati104
Przeczytane:2014-05-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Osoby, które chcą odpowiedzi, powinny sięgnąć po "Pożądane". VIII część serii "Pretty Little Liars" jest zaskakująca, wciągająca, a co najważniejsze, odkrywa wszystkie tajemnice nie pozostawiając kolejnych pytań i niewyjaśnionych spraw. Cała historia może jest trochę naciągana, ale myślę, że mimo to książka jest dobra i przyjemnie się ją czyta. W życiu kłamczuch następuje niespodziewany zwrot wydarzeń. Dziewczyny dowiadują się zaskakującej rzeczy na temat Alison i jej rodziny.
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
"W mojej opinii jest to zdecydowanie najlepsza część ze wszystkich wydanych jak do tej pory. Jak zwykle było mnóstwo intryg i kłamstw. Rozwiązane zostały chyba wszystkie możliwe zagadki i niedociągnięcia dotyczące mordercy Alison i tożsamości A. Muszę przyznać, że autorka bardzo mnie zaskoczyła tym jak potoczyła się akcja. Było nawet parę sytuacji w których kompletnie nie wiedziałam co się dzieje i kto jest kim, ale na szczęści Shepard wszystko zgrabnie i jasno na końcu wytłumaczyła. Jak na książkę, która ma zaledwie 280 stron i jeszcze napisana jest sporą czcionką, to naprawdę dużo się dzieje. Jestem zadowolona z tej części i zdecydowanie nie żałuje nawet jednej złotówki, która została przeznaczona na książki z tej serii. "
Kolejna część, jak dla mnie sprawa z bliźniaczką jest już lekko przesadzona, ale na pewno dodaje akcji.
Sara Shepard jako nastolatka chciała zostać gwiazdą oper mydlanych, projektantką klocków Lego lub genetykiem. Inspiracją bestsellerowych powieści z serii Pretty Little Liars oraz The Lying Game stały się jej wspomnienia z czasów szkolnych. W końcu oczekiwany tom, który wyjawia sekrety i tajemnice na które tylko czekali fani Pretty Little Liars. Można by pomyśleć, że to już koniec, że prześladowca dziewczyn i morderca ich najlepszej przyjaciółki jest już za kratkami. Teraz jednak matka Alison zwołuje konferencje, na której zostaje wyjawiony największy sekret rodziny, a zarazem coś co może ujawnić, że ich historia jeszcze się nie skończyła. Teraz tak naprawdę dopiero się zacznie. Ostatnio wspomniałam, że przydałaby się odrobina świeżości, czegoś nowego, jakiegoś wydarzenia, które odmieniłyby losy czterech bohaterek i właśnie tego dostarcza nam autorka w "Pożądanych". Ten moment, wygłoszenie przez matkę Alison oświadczenia, sprawia, że świat zaczyna walić im się na głowę. Dlaczego, nic o tym nie wiedziały? Zaczęło się od ostatniego zdania poprzedniej części, to ono sprawiło, że akcja nabrała tępa i stała się dużo ciekawsza. Książka skrywa także moment, w którym okaże się nie tylko, kim jest ich prześladowca, ale także, kto tak naprawdę zabił Alison. Nadejdzie mocna dawka zaskoczenia, niedowierzania, a przede wszystkim, napięcia. Na to właśnie czekali wszyscy fani serii i po mimo, że nie jest to ostatnia część "Pretty Little Liars", napawa ona optymizmem, że może kolejne przygody bohaterek, będą równie dobre. W tej serii nigdy nie faworyzowałam, żadnej z bohaterek, po prostu wszystkie lubiłam, ale tym razem, jedna z nich mnie zawiodła. Emily wyszła na słabą, łatwowierną, wierzącą w każde nawet najbardziej oczywiste kłamstwo paniusią. Rozumiem sytuacje w jakich się znalazła, co musiała przejść i, że to ona najbardziej ucierpiała na zniknięciu Alison, jednak we wcześniejszych częściach zdawało się, że sprawiły one tylko, że jest silniejsza, a tutaj niestety taka niespodzianka. Podsumowując, "Pożądane" dają w końcu upragnione odpowiedzi na wiele pytań, autorka dodała to czego brakowało i seria od razu odżyła. Lektura wciąga od pierwszych stron, pokazuje dalsze losy bohaterek i ich lepszych, jak i gorszych decyzji, a przede wszystkim konsekwencji niektórych czynów. Historia, warta poznania.

Jedna z lepszych części do tej pory, a dlaczego??

Bo emocje sięgają zenitu, bo utorka nas zaskakuje i wprowadza do gry nową postać, która okazuje się , że od samego początku maczała we wszystkim palce.

W tym momencie w zasadzie autorka mogłaby zakończyć pisanie serii , wykryto osobę za wszystko odpowiedzialną i tak na dobrą sprawę wszystko robi się jasne " jak słońce", ciekawi mnie jednak to, co tam jeszcze ukrywa w zanadrzu i w którą stronę popłynie z wyobraźnią, skoro przed nami jeszcze 6 części:)

Avatar użytkownika - sarczyx
Przeczytane:2015-05-14, Przeczytałam,
Kłamstwo doskonałe
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Kłamstwo doskonałe

Żyłam w przekonaniu, że moja rodzina jest bliska ideałowi, jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Moi rodzice strzegą sekretu, który może...

Perfekcyjne
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Perfekcyjne

Ava, Caitlin, Mackenzie, Julie i Parker – wszystkie dążą do perfekcji bez względu na cenę. Połączyła je nienawiść do przystojnego kobieciarza Nolana...