Pracoholicy. Szkoła przetrwania

Międzynarodowy bestseller -klasyka studiów nad zjawiskiem uzależnienia od pracy Czy zabierasz do domu teczkę pełną pracy i pracujesz wieczorami lub w weekendy? Czy jest ci coraz trudniej wyjechać na długie wakacje? Jeśli odpowiedziałeś TAK na powyższe pytania – koniecznie zrób test zamieszczony w tej książce. Być może ty również jesteś pracoholikiem. Pracoholizm to chyba jedyne uzależnienie spotykające się z aprobatą społeczną. W cieniu rozwijającej się z szybkością światła kariery często nie zauważamy, że praca 24 h na dobę rujnuje nasze życie osobiste i w efekcie nas unieszczęśliwia. Barbara Killinger dowodzi w swej książce, że podłożem tego uzależnienia jest obsesyjno-kompulsywny pęd do zdobycia akceptacji i sukcesu poprzez zapewnianie sobie kontroli i władzy. Jej propozycje strategii odzyskiwania wewnętrznej równowagi oraz sposoby podniesienia jakości życia rodzinnego i zawodowego, przydatne zarówno dla osób uzależnionych, jak i ich krewnych, są efektem wielu lat pracy terapeutycznej z pracoholikami. Dodatkowym walorem książki są wyznania osób uzależnionych, pokazujące drastyczny wpływ tego słabo znanego zjawiska na nasze życie, a także informacje potrzebne członkom ich rodzin i pracodawcom w radzeniu sobie z tym problemem. To początek, pierwszy krok, jaki można zrobić w długiej podróży powrotnej do świata ludzi żywych i szczęśliwych. Barbara Killinger jest psychologiem klinicznym i znanym ekspertem w dziedzinie pracoholizmu. W obszarze jej zainteresowań znajdują się także badania nad wykorzystywaniem poczucia humoru w psychoterapii. Jest autorką The Balancing Act: Rediscovering Your Feelings, książki opisującej techniki przeciwdziałania szkodliwym skutkom pracoholizmu, narcyzmu idepresji reaktywnej.

Informacje dodatkowe o Pracoholicy. Szkoła przetrwania:

Wydawnictwo: Rebis