Pragnienie Wieków

Celem tej ponadwyznaniowej książki jest przedstawienie Jezusa Chrystusa jako Tego, w którym może znaleźć zaspokojenie wszelka tęsknota. Poprzez urok dobra jakim emanował Jezus, pociągnął On ku sobie uczniów, przekształcając ich charaktery. Czytelnik spotka się z Nim twarzą w twarz, zapozna z bogactwami z owej niewyczerpanej skarbnicy, a wiele opisywanych w Biblii wydarzeń odkryje na nowo.

Książka została napisana w oparciu o cztery Ewangelie ponad 100 lat temu przez amerykańską pisarkę Ellen Gould White (1827-1915) jaka żyła na przełomie wieków i była obdarzona niezwykłym talentem. W sposób nie mający sobie równych w literaturze religijnej, twórczość autorki do dzisiaj wywiera rewolucyjny wpływ na miliony ludzi na całym świecie. Jej książki weszły do kanonu chrześcijańskiej klasyki.

Bibliografia Jezusa Chrystusa pt. The Desire of Ages po raz pierwszy ukazała się drukiem w 1898 roku. Była to książka pisana etapami, przez ponad 30 lat, i stała się z czasem ulubionym dziełem Autorki.

Jest to jedna z pięciu pozycji wchodzących w skład serii znanej jako Konflikt Wieków. W pięciu tomach opisuje historię chrześcijaństwa począwszy od powstania człowieka, poprzez dzieje patriarchów i proroków, kroniki królów, życie Jezusa, dokonania apostołów, a kończąc na opisanych w Biblii czasach ostatecznych. Pierwsze polskie wydanie książki zatytułowane Życie Jezusa opublikowano w 1960 roku. Obecna edycja nosząca tytuł Pragnienie Wieków wpisuje się w ogólnoświatowy trend ponownego przekładu dzieł Ellen Gould White na współczesne języki narodowe.

To specjalne wydanie, zawierające szerokie marginesy na oznaczenia akapitów oryginalnych, tekstów biblijnych i odniesień do wydarzeń opisywanych na mapach. Zawiera przypisy i indeks biblijny oraz rodowód Chrystusa w formie drzewa genealogicznego. Bogato ilustrowane grafikami z epoki autorstwa Jamesa J.J. Tissot.

Informacje dodatkowe o Pragnienie Wieków:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-06-21
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Desire of Ages

Kup książkę Pragnienie Wieków

Jezus syn Marii
Ellen Gould White0
Okładka ksiązki - Jezus syn Marii

...Przed narodzinami Jezusa anioł powiedział do Marii: Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego...

Nauki Jezusa. Wersja do studium
Ellen Gould White0
Okładka ksiązki - Nauki Jezusa. Wersja do studium

,,...Jedną z form nauczania i utwierdzania wiary były cuda. Jezus dokonywał ich, ponieważ współczuł cierpiącym i potrzebującym. Leczył...