Projekt mąż

Do czego posunie się kobieta, żeby zrozumieć mężczyzn?

Tomek, Antek, Radek, Marek… To tylko kilka z wielu imion, których właściciele przewijają się przez karty książki i życie bohaterki. Opisywany przez Kikę świat jest niezwykle barwny, a każdy kolejny bohater zaskakuje bardziej niż jego poprzednik. Kłamstwa, które wychodzą na jaw, ludzkie problemy, którym trzeba stawić czoła… Wszystko to okraszone jest niezwykłą narracją z perspektywy bohaterki, która zwykle krótko i bez ogródek opisuje kolejne znajomości.

On był z zupełnie innej bajki, a ja nic nie mogłam mu dać. To było jak zderzenie oleju z wodą – wymieszają się na chwilę, ale po jakimś czasie i tak zostaną rozdzieleni przez niewidzialną barierę i będą istnieć osobno.

Aleksandra Krupa (ur. 28.02.1987 r. w Goleniowie) – mieszka w Darżu, w województwie zachodniopomorskim. Mama siedmioletniego Brajana. Jak sama siebie nazywa, jest poszukującym prawdy pielgrzymem, który każdego dnia zmaga się z codziennością. Praca nad książką zajęła jej dwa lata i powstała z fascynacji psychologią ludzkiego umysłu.

Informacje dodatkowe o Projekt mąż:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-04-26
ISBN: 978-83-8083-526-9

Kup książkę Projekt mąż

Projekt mąż - opinie o książce

Avatar użytkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2017-05-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017,
http://z-ksiazka-w-reku.blogspot.com/ Główną bohaterką książki jej Kika, której odwiecznym marzeniem jest w końcu zrozumieć mężczyzn. Aby to zrobić, zakłada konto na tajemniczym portalu randkowym o nazwie SeeMee. Portal ten jest pełen różnego typu mężczyzn, których kobieta poznaje bliżej. ,,Projekt mąż" to niezwykle barwy świat Kiki. Na kartkach powieści poznajemy wielu bohaterów. Książka jest pełna kłamstw, i rozczarowań. Przedstawia ludzkie problemy, z którymi każdy z nas musi stawić czoło. Muszę przyznać, że napisanie tej recenzji było dla mnie nie lada wyznawaniem. Jest to dość specyficzna książka. Wszystko w tej powieści dzieje się bardzo szybko, każdy rozdział to spotkanie z innym mężczyzną. Kika bez ogródek i zbędnych słów opisuje swoje randki i przemyślenia. Nawet końcowe wydarzenie, które dość mnie zaskoczyło, zostało opisane "po łebkach", zbyt szybko, bez emocji, bez owijania w bawełnę. Warto również wspomnieć, że autorka posługuje się wulgarnym językiem, co niektórym osobom może się nie spodobać. Na plus zasługuje fakt, iż autorka w swojej książce poruszyła dość ciężki i ważny temat, a mianowicie temat przemocy fizycznej i psychicznej. Jeden z mężczyzn, z którym Kika planowała swoją przyszłość, okazał się katem, oprawcą i zwyrodnialcem. Strzałem w dziesiątkę jest także pierwszoosobowa narracja, z punktu widzenia głównej bohaterki. Muszę jednak przyznać, że zachowanie Kiki mnie trochę irytowało. Była naiwna i łatwowierna. Pomimo kilku nieudanych prób wierzyła, że to właśnie na portalu randkowym znajdzie miłość swojego życia. Ale z drugiej strony Kika wzbudza współczucie. Każdy chce kochać i być kochanym... Podsumowując, ,,Projekt mąż" to książka, którą muszę zaliczyć do tych średnich. Niczym mnie nie zaskoczyła, nie zmieniła mojego życia. Nawet nie czytałam jej z jakimś entuzjazmem czy przyjemnością. To zwykła książka, o której szybko zapomnę. Polecam ją osobom niewymagającym lub takim, które chcą odpocząć po cięższych lekturach.
Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2017-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2017, Mam,
Poznajcie historię Kiki, która chce zrozumieć mężczyzn. Żeby to zrobić, nie studiuje książek psychologicznych ani nie ogląda programów dokumentalnych, ale zakłada konto na SeeMe, tajemniczym portalu randkowym... Po ten tytuł sięgnęłam bez zastanowienia, bez namysłu. Coś mnie ciągnęło do książki Aleksandry Krupy. Okładka i tytuł sugerują, że trzymamy w ręku lekką, romantyczną historię o poszukiwaniu mężczyzny idealnego, jednak treść okazuje zadziwiająca. Aleksandra Krupa (ur. 28.02.1987 r. w Goleniowie) - mieszka w Darżu, w województwie zachodniopomorskim. Mama siedmioletniego Brajana. Jak sama siebie nazywa, jest poszukującym prawdy pielgrzymem, który każdego dnia zmaga się z codziennością. Praca nad książką zajęła jej dwa lata i powstała z fascynacji psychologią ludzkiego umysłu. Początkowo ,,Projekt mąż" wydała mi się książką schematyczną i strasznie przewidywalną, no bo randki przez internet nie są niczym oryginalnym prawda? Fabuła okazała się jednak nad wyraz zaskakująca i o dziwo całkowicie nieprzewidywalna, co przyjęłam z lekką konsternacją, ponieważ ja naprawdę byłam pewna, że wiem jaką historię otrzymam. Bohaterka po doświadczeniach z byłym mężem i przebytej depresji postanawia odegrać się na całym rodzaju męskim. Che się nimi bawić, być pożądana i kochana nie dając nic w zamian. " - Dotyk jest najpiękniejszą i najmocniejszą formą intymności. Nie seks, nie nagość, lecz dotyk. Dziś wiem, że ciebie się pięknie dotyka..." Tytuł ,,Projekt mąż"jest zdecydowanie mylący i myślę, że taki właśnie miał być. Moim zdaniem autorka z pełną świadomością ukryła charakter swojej powieści pod lekkim i niezobowiązującym tytułem, a trudne tematy, które w niej poruszyła, ubrała w lekkie szaty internetowego flirtu. Muszę przyznać, że to bardzo odważny zabieg i w moim wypadku skuteczny. Akcja w książce jest dawkowana stopniowo. Początkowo niewiele się dzieje, czasami wręcz trąci nudą. Im dalej brniemy w opowieść Kiki i mężczyzn, których poznaje, tym bardziej wciąga nas w swój nieposkromiony nurt. Poszczególne rozdziały są opatrzone imieniem mężczyzn, którzy pojawiają się w jej życiu za pośrednictwem portalu randkowego. Każda historia pozostawia mniejszy lub większy ślad na psychice Kiki. Każdy z tych mężczyzn ma dla niej lekcję, która nie tylko może ją zmienić, ale może okazać się również bardzo bolesna. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki. To jak trudne tematy opisuje z lekko ironicznym poczuciem humoru, wymaga nie lata sprytu i wyczucia. Nie raz uśmiałam się do łez podczas czytania, zdarzyło się również że łzy pojawiały się ze wzruszenia. "Zawsze zastanawiałam się, dlaczego wszyscy mają to szczęście, którego ja nie mogę zaznać. Miałam żal do losu, czasem patrzyłam w lustro i nienawidziłam sama siebie." Książka autorstwa Aleksandry Krupy jest książką niebywale poruszającą i pouczającą. Autorka porusza w niej bardzo wiele trudnych i bolesnych dla kobiet tematów takich jak, chorobliwa zazdrość, przemoc fizyczna i psychiczna, gwałt oraz choroba nowotworowa. Zmusza czytelnika do przeanalizowania wartości, którymi kieruje się w życiu. Każda z randek na swój morał, każda niesie ze sobą ważną i wartościową lekcję, która zostaje z czytelnikiem na długo po jej przeczytaniu.
Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2018-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Książka o kobiecie samotnie wychowującej córkę i poszukującej miłości i czułości mężczyzny. Postanawia zarejestrować się na portalu, na którym poznaje różnych mężczyzn, aby przekonać się jacy oni naprawdę są. Przez to dowiaduje się także wiele o sobie, jednak jest w stanie sobie to uzmysłowić kiedy przychodzą na nie ciężkie doświadczenia.

Anioł dzieci niczyich
Aleksandra Krupa0
Okładka ksiązki - Anioł dzieci niczyich

Jak wiele prób musi przejść człowiek, by nauczyć się wybaczać? Być może los jest z góry zaplanowany. Może istnieje plan, którego...