Przez trzy Ameryki. 30 000 kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej

Bezkresne tereny Alaski, peruwiańska pustynia, boliwijski szlak rajdu Dakar czekają. Wystarczy tylko ruszyć w drogę. Tomek Gorazdowski siada za kierownicą terenówki i rusza w podróż przez trzy Ameryki. Zabiera nas na wyścig psich zaprzęgów na Alasce, kosztuje lokalnych trunków w mieście Tequila, zajada kokę ze świętym Maximonem w Gwatemali i odkrywa tajniki produkcji cygar w Nikaragui.

Informacje dodatkowe o Przez trzy Ameryki. 30 000 kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-05-20
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: bd

Kup książkę Przez trzy Ameryki. 30 000 kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej

Przez trzy Ameryki. 30 000 kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej - opinie o książce

Avatar użytkownika - donpedro2005
donpedro2005
Przeczytane:2016-02-12, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2016,
Świetna książka, przedstawiająca fascynującą, spontaniczną podróż od Alaski po Patagonie. Relacja bohaterów motywuje czytelnika to spełniania własnych marzeń - podróżniczych i nie tylko.
Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
„Przez trzy Ameryki” to książka, w której znajdziemy wiele różnych rzeczy – wspomnieniowy dziennik podróżny, będący pisemną relacją z tego, co w swych audycjach mówił Tomasz Gorazdowski na bieżąco podczas swej podróży po trzech Amerykach; jest to też swego rodzaju przewodnik, bo dowiadujemy się, jakie miejsca najlepiej odwiedzić i jak się zachowywać w danym kraju; do tego przepiękne zdjęcia autorstwa Olgierda Michalaka, towarzysza podróży Gorazdowskiego; no i niezliczone anegdoty na temat samochodu, którym jechali obaj panowie, a który, przez inspirację Tolkienem, został nazwany Smaugiem. Polecam.
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Jeśli ktoś lubi podróżować, to od razu zrozumie autora książki. Przejechał kulę ziemską na motorze i po upływie jakiegoś czasu, znów czuje potrzebę, by zrobić coś nadzwyczajnego, jeździć, słuchać, patrzeć, próbować. Byleby coś sie działo, coś nowego. Obecna wyprawa to podróż przez trzy Ameryki, z północy na południe, od Alaski po sam kraniec Ameryki Południowej. Dużo zdjęć i absolutnie bogata relacja, biorąc pod uwagę długość pobytu i ilość przejechanych kilometrów. Faktycznie, czujemy się tak, jakbyśmy podróżowali z nimi. To w żadnej mierze przewodnik, to relacja z podróży, więc wiemy, gdzie warto pójść, na co uważać, czego spróbować. I te zdjęcia... :) Po sięgnięciu po tę książkę, mam ochotę wyruszyć w świat... albo przynajmniej czytać więcej relacji podróżniczych. Dla mnie bomba. Więcej, więcej, więcej!
Avatar użytkownika - Bibliotekarka
Bibliotekarka
Przeczytane:2015-05-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Powiem, że najpierw oczarowało mnie wydanie książki. Piękne, z dużą dbałością wydane, piękne zdjęcia, aż chce się chłonąć i chłonąć z tej książki. A jest co chłonąć, z każdej strony wybrzmiewa inna odsłona Ameryki, takie jej lokalne koloryty. Można tu odnaleźć zapachy, widoki, odgłosy i spotkać ludzi stamtąd. i nikt mi nie powie, że czytanie książek podróżniczych nie jest samo fascynujące jak podróżowanie.!:)
Avatar użytkownika - bellagrand
bellagrand
Przeczytane:2015-05-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
Odkąd pamiętam podziwiam ludzi, którzy stawiają sobie cel i dążą do jego realizacji. Wyprawa taka jak ta, którą wymyślił sobie i przeżył Tomasz Gorazdowski wymaga nie lada odwagi i umiejętności. Opis podroży czyta się świetnie. Autor skupia się na ciekawostkach i masz wrażenie, że uczestniczysz z nim i jego towarzyszem w tej często niebezpiecznej, zabawnej i wyjątkowej podróży. Jestem pod wrażeniem tak osoby jak i podróży, którą mogłam prześledzić ,,Przez trzy Ameryki"
Avatar użytkownika - Italia
Italia
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 5, Przeczytałem,
Jak ja zazdroszczę Tomkowi Gorazdowskiemu tej wyprawy po trzech Amerykach. Zobaczył m. in. bezkresne tereny Alaski, peruwiańską pustynię czy boliwijski szlak rajdu Dakar. Ja jedynie poczytałam o tym i się rozmarzyłam. Być może kiedyś też uda mi się pokonać tysiące kilometrów przez nieznane i dzikie tereny. Super temat i styl pisania. Polecam!
Avatar użytkownika - Studentka
Studentka
Przeczytane:2015-05-14, Ocena: 5, Przeczytałem,
Przez trzy Ameryki. 30 tysięcy kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej to już druga książka dziennikarza radiowej Trójki. W pierwszej, 126 dni na kanapie, opisał swoją podróż dookoła świata, którą przemierzył na motocyklu. Teraz spisał swoje przeżycia z wyprawy przez trzy Ameryki. Widać, że człowieka nosi po świecie i to dobrze, bo jego opowieści są ciekawe, pełne pasji i na dodatek napisane ,,lekkim piórem".

Bardzo ciekawa literacka podróż przez 3 Ameryki, chociaż trochę za szybka, więc wszystko opisane pobieżnie. Jednak mimo to poznałam wiele rzeczy, miejsc i ludzi.

Panamericana łącząca kraje trzech Ameryk, od Alaski, przez Amerykę Środkową, aż po krańce Argentyny, jednocześnie to trasa, którą prowadzi nas Autor tego interesującego tomu. Współprzeżywamy przygody, niezwykłe zdarzenia. Zachwycamy się pięknem krajobrazu, czasem jego dziewiczą surowością. Poznajemy kulturę i zwyczaje meszkańców, nabieramy chęci na skosztowanie lokalnych smakołyków. Spotykamy rodaków. Możemy więc poczuć się bardziej swojsko. Myślę, że ta książka zachwyci nie tylko ludzi lubiących podróże, ale też mających marzenia i ceniących ludzi, którzy potrafią wyznaczać sobie odważne cele.

Avatar użytkownika - baros83
baros83
Przeczytane:2016-02-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2015-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2015 , Podróżnicze,
Avatar użytkownika - SaraNunia
SaraNunia
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 3, Przeczytałam,
126 dni na "kanapie". Motocyklem dookoła świata
Tomasz Gorazdowski 0
Okładka ksiązki -  126 dni na "kanapie". Motocyklem dookoła świata

Z uśmiechem na twarzy śledziłam radiowe relacje z podróży dwójki dziennikarzy Radiowej Trójki: Tomasza Gorazdowskiego i Michała Gąsiorowskiego. "126 dni"...