Przysięga Smoka

Tom 0.2 cyklu Dom Nocy

Bestsellerowe autorki P.C. i Kristin Cast przestawiają historię jednego z bohaterów cyklu - Smoka Lankforda.

Zanim Bryan Lankford przybrał imię Smoka i został mistrzem szermierki, był zwykłym adeptem w Domu Nocy: młodym, niezwykle utalentowanym i? zakochanym. Jednak popełnił błąd, który wiele go kosztował.

Informacje dodatkowe o Przysięga Smoka:

Przysięga Smoka - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2016-12-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2016, Mam,
"Przysięga Smoka" przenosi nas w przeszłosć, w której poznajemy losy młodego Bryana Lankforda. Dowiadujemy kiedy i w jakich okolicznościach stał się wampirem i jak trafił w ich szeregi oraz jak zrodziło się uczucie między nim a Anastasią. Ich losy śledzimy krótko, bo książka ma niewiele stron, lecz już od pierwszego rozdziału ta historia potrafi wciągnąć. Mamy w niej nie tylko uczucie i bohatera, który pod wpływem zmian, wchodzi do innego, nowego świata, ale i magię oraz czyhające w mroku podziemi zło. Książka jest ciekawym uzupełnieniem głównej historii, chociaż przez tę krótszą formę czuć trochę niedosyt.
Avatar użytkownika - wioleta99
wioleta99
Przeczytane:2016-01-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Jako książka poboczna do Serii Dom Nocy, przede wszystkim za krótka :), Szybko się czyta w oczekiwaniu na kolejny tom Serii. Sama historia Smoka Lankforda jest ciekawa i intrygująca ale cały czas czekałam na coś więcej na finała historii miłosnej, która skończyła się nim się jeszcze zaczeła
Cudowna historia miłości dwóch istot. Polecam!
Avatar użytkownika - BloodyAnn
BloodyAnn
Przeczytane:2013-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Jestem fanką serii Dom Nocy, która oprócz książek opowiadających historię młodych naznaczonych adeptów w szkole dla przyszłych wampirów, zawiera również bardzo ciekawe dodatki mające uzupełnić niektóre wątki. Zastanawiałam się, czy wyjdą one w Polsce, ponieważ w Ameryce pojawiło się ich już kilka: Dragon's Oath (Przysięga Smoka), Lenobia's Vow (Przyrzeczenie Lenobii), Nefert's Curse (Klątwa Neferet), Kalona's Fall (Upadek Kalony) oraz kilka innych. Byłam naprawdę zadowolona, gdy dowiedziałam się, że pierwsza z nich - Przysięga Smoka - pojawiła się już na półkach polskich księgarni.

Smok Lankford to według mnie jedna z barwniejszych postaci w cyklu Dom Nocy. Przez kilka ostatnich tomów pełnił ważną rolę, ukazując cechy charakteru, które ukrywał dotąd pod maską profesora. Dramat, który przeżył pozwolił tej postaci wyraźnie się rozwinąć i stać się kimś więcej niż tylko wybitnym nauczycielem szermierki. W tej książce poznajemy jednak jego przeszłość, historię Bryana - środkowego syna Lorda Lankforda, którego ojciec postanowił wydziedziczyć, zostawiając mu tylko i wyłącznie pamiątkowy miecz. Bryan nie zdawał sobie sprawy, że jego przyszłością mogą pokierować wampiry. Zostawiając jednak rodzinny dom daleko za sobą, odkrył w sobie prawdziwego Smoka i nietuzinkowy talent do walki.

Większość akcji obsadzona jest w czasach młodości Smoka. W Domu Nocy był obiektem westchnień wielu adeptek jak i adeptów. Czarował swoim uśmiechem, imponował zdolnościami, ale jak to w życiu bywa, jego sukcesy chodziły też w parze z arogancją. Nowa nauczycielka zaklęć i obrzędów zapragnęła, by inni uczniowie zauważyli, że Bryan nie jest tak idealny, jak im się wydaje. Zaklęcie, które miało przyciągać prawdę wymknęło się jednak spod kontroli i jego wynik przyniósł zupełnie inne skutki.

Choć w Domu Nocy jest wielu ważnych bohaterów, postaci nauczycieli schodzą nadal na dalszy plan. Dzięki takim "pobocznym książkom" możemy się dowiedzieć o wiele więcej o z początku mniej znaczących osobach i uznać, że te fakty wcale nie są takie bez znaczenia. Czytając tę poniekąd odrębną historię byłam pod wielkim wrażeniem. Moim zdaniem autorki stworzyły całą postać od nowa pozwalając czytelnikom na zagłębienie się w jej przeszłość, która - jak się okazuje - miała niewiarygodny wpływ na dalsze życie Lankforda. Błąd, który popełnił dziesiątki lat temu sprawi, że już jako dorosły wampir będzie on musiał zdecydować czy chce wciąż żyć pod przysięgą, którą złożył swojej jedynej ukochanej.

Nie spodziewałam się, że taka cieniutka książka może mnie tak wzruszyć. Jest w niej ten strzępek talentu, który moim zdaniem autorki ukrywały w tomach poświęconym czasom teraźniejszym. Przysięga Smoka uświadomiła mi, że wcześniej trochę nie doceniałam P.C. i Kristin. Okazało się, że potrafią stworzyć wyjątkowo dopracowane opisy i przyprawiające o paletę uczuć dialogi. Historia nie jest tak banalna jak mogłoby się wydawać, lecz wciągająca i idealnie uzupełniająca poprzednie części. Nie tylko dowiadujemy się o początku wiecznej miłości, ale również o powodach negatywnych uczuć Smoka Lankforda, które nie okazały się tak oczywiste.

Polecam tego rodzaju książki jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o intencjach danych bohaterów. Nie są one zazwyczaj jednak konieczne do przeczytania, by móc zrozumieć główne wątki, ale są za to ciekawym dopełnieniem całości. Przysięga Smoka pojawiła się przed dziesiątą częścią serii (Ukryta), ale znamy z niej tylko dwoje bohaterów, więc przeczytanie jej wcześniej lub później nie miałoby większego znaczenia, choć wydaję mi się, że w tej kolejności będzie lepiej zrozumiana.

Może ktoś z Was miał już styczność z tą serią i zastanawia się czy warto zakupić/wypożyczyć też tę część. Moja odpowiedź brzmi: tak. I dodam, że porównując styl pisania autorek od Naznaczonej do Ukrytej zmienił się na lepsze, więc jeżeli utknęliście gdzieś wcześniej - nie poddawajcie się, bo im dalej, tym ciekawiej! A jak dobrniecie do historii Bryan'a Lankforda, to i może Was ona wzruszy i zaskoczy.

Avatar użytkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2013-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Oczekiwanie na kolejną książkę z cyklu „Dom Nocy”, Panie Cast postanowiły umilić nam czas, dodatkiem do serii. „ Przysięga Smoka” jest historią Anastasii i Smoka Lankforda. Bryan Lankford był synem Bogatego Hrabiego, lecz swoim temperamentem i upodobaniem do pięknych dziewczyn, ściągnął na siebie jego gniew. Ojciec go wydziedziczył i wygnał, w drodze na statek został naznaczony. To wydarzenie zmieniło diametralnie jego życie. Opuścił Anglie i rozpoczął naukę w Domu Nocy Tower Grove St. Louis. Tam, jako adept, najmłodszy mistrz szermierki, poznaję wybrankę swojego serca, Anastasie- Profesorkę zaklęć i obrzędów. Książka jest króciutka, więc nie zdradzę słowa więcej, abyście i wy mieli radość poznawania ich wielkiej miłości. Smoka poznaliśmy jako osobę opanowaną i zdziwiło mnie jego zachowanie w młodości. Jeszcze, jako człowiek lubił bijatyki, lecz wykazywał się również wielką wiedzą. Po przemianie niewiele się zmieniło. Jego arogancja biła po oczach. Bardzo pewny sienie, choć nie ma, co się dziwić, skoro ma się tak wielkie umiejętności wojownika z postawą i zaciekłością smoka. Poznawanie go sprawiło mi wielką radość, autorki pokazały nam go, jako młodego adepta, który dorasta, popełnia błędy i wyciąga wnioski. Jego zachowanie temperuje Anastasia. Na początku broniła się przed tym uczuciem, jednak wiadomo, że przed wielką miłością nie da się uciec. Narrator relacjonuje nam wydarzenia dotyczące Smoka jak i Anastasii. Skacze między przeszłością a teraźniejszością i z pewnością wiele wyjaśnia. Po śmierci swojej ukochanej, opętał go gniew i nie zawsze postępował tak jak powinien. Ta książka zmieniła moje zdanie na jego temat. Pokazanie uczucia, jakie połączyło tę parę, okazało się świetnym pomysłem. Zrozumiałam jego zachowanie. Wielki ból i tęsknota zmieniają ludzi i mam nadzieję, że Bryan Smok Lankford otrząśnie się z tego i dostrzeże prawdziwe dobro. Bardzo lubię „Dom Nocy” i jestem świadoma, że ma kilka wad, jednak ta książka mnie mile zaskoczyła. Napisana poważniejszym stylem, który pochłania czytelnika. Nie dostrzegam powtórzeń, do których już przywykłam. Bardzo mnie rozczarowała długość książki. Lekko ponad 150stron, to stanowczo za mało, nie narzekałabym gdyby dodano jej z 200stron. Błyskotliwe dialogi i szybka akcja, to ogromny plus. Książkę urozmaicają piękne ilustracje, które łączą się z treścią , w szczególności ostatni rysunek mnie wzruszył. Smutny, jednak bardzo odpowiedni do sytuacji. „Przysięga Smoka” Jest obowiązkowa dla wszystkich fanów serii. Książka opowiada historię wielkiej, szczerej i porywającej miłości. Niestety wiemy, że zakończyła się ona dramatycznie. Polecam książkę, gdyż jest świeżą i lekką odmianą. Jak dla mnie najlepsza z całego cyklu i cóż więcej dodać. Czytajcie, bo warto. 5-/6
Avatar użytkownika - Jusia19
Jusia19
Przeczytane:2018-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2018, Dom nocy,

Jest to opowieść o Bryanie Lankfordzie. Przybrał imię Smoka, gdyż podczas walki zachowuje się jak on. Gdy poznaje Anastasię, natychmiast się w niej zakochuje. Mimo, że ona jest od niego trochę starsza i już nie jest adeptką, Smok stara się zdobyć jej serce i chronić ją za wszelką cenę.

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Przysięga Smoka Autor: Kristin Cast, Phyllis Christine Cast tłumaczenie: Donata Olejnik tytuł oryginału: Dragon's Oath seria/cykl wydawniczy: Dom Nocy wydawnictwo: Książnica data wydania: 20 marca 2013 Zanim Bryan Lankford przybrał imię Smoka i został mistrzem szermierki, był zwykłym adeptem Domu Nocy: młodym, niezwykle utalentowanym i... zakochanym. Jednak popełnił błąd, który wiele go kosztował. Przysięga Smoka to opowieść o gorącej miłości i obietnicy, która na zawsze odmieni życie Lankforda oraz wpłynie na losy Zoey i jej przyjaciół. "Z Domu Nocy dowiadujemy się trochę o Smoku, a jednak zawsze pozostawała jakaś tajemnica jak choćby fakt, dlaczego takie nietypowe imię! Na szczęście w "Przysiędze Smoka" znalazłam odpowiedzi na wszystkie moje pytania, a nawet więcej.Poznajemy młodego Smoka, który nijak nie ma się do bohatera znanego nam z perypetii Zoey, co już samo w sobie jest zaskoczeniem. Jednocześnie mamy też wgląd w myśli i historię jego ukochanej, profesor Anastasii. Przy okazji autorki pomyślały też by przedstawić nam choć trochę, jakie panowały realia w dziewiętnastowiecznym Domu Nocy oraz jak wtedy wampiry koegzystowały z ludźmi. Nie brakowało, też ciekawej akcji."
Avatar użytkownika - wiesia884
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ślubowanie Lenobii
P. C. Cast Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Ślubowanie Lenobii

Lenobia Whitehall urodziła się w osiemnastowiecznej Francji, jako nieślubna córka barona. Jej nieprzeciętna uroda przyciągała uwagę mężczyzn, narażając...

Naznaczona
P. C. Cast Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Naznaczona

Zoey to zwyczajna nastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną sielankę. Pewnego dnia cały jej świat staje na głowie. Zostaje...