Przystań na krańcu świata

Pasjonująca powieść oparta na losach dziennikarki Emily Hahn w okupowanym Hongkongu w czasach drugiej wojny światowej, uznana przez “Spectator” za książkę roku. Lato 1940 roku. Stevie Steiber, młoda amerykańska dziennikarka w Hongkongu, nie przejmuje się trwającą w Europie wojną. Chociaż marzy o poważnym pisarstwie, dni upływają jej głównie na zbieraniu plotek i chodzeniu na przyjęcia. Jishang, jej chiński znajomy, próbuje przeciągnąć Stevie na właściwą stronę dziennikarskiej barykady i angażuje ją w działalność swojego opiniotwórczego, kontrowersyjnego pisma. Major Harry Field został wysłany przez jej Królewską Mość do śledzenia podejrzanej aktywności na terenie kolonii. Intryguje go tajemniczy Jishang, lecz piękna korespondentka budzi w nim nie mniejszą fascynację. Z chwilą ataku Japończyków kipiący życiem, urokliwy i dekadencki Hongkong pokazuje swoje straszne wojenne oblicze. Jak daleko posuną się szpieg i dziennikarka, by zapewnić sobie bezpieczeństwo?

Informacje dodatkowe o Przystań na krańcu świata:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-07-02
ISBN: 978-83-7839-550-8

Kup książkę Przystań na krańcu świata

Przystań na krańcu świata - opinie o książce

Świetne przeczytałam. Polecam innym :)
Świetne streszczenie, mam nadzieje, że cała książka będzie równie dobra.
Avatar użytkownika - Ag
Ag
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Osobiście najbardziej cenię sobie w tej książce oddanie tak realiów wojny, jak i obyczajowości. Ale ,,Przystań na krańcu świata" spodoba się przede wszystkim fanom romansu z wielką historią w tle, bo - co jak co - ale jest to przede wszystkim historia o miłości, która miała pecha wykwitnąć w środku wojennej zawieruchy.
Avatar użytkownika - Sylzia
Sylzia