Psia trawka

Prawdziwa gratka! Nieprzetłumaczona dotąd na język polski debiutancka powieść wybitnego francuskiego pisarza współzałożyciela grupy OULIPO Raymonda Queneau wiosną w Nowym Kanonie!

Zwariowana powieść z plejadą postaci rodem z kabaretu: obserwator podglądający rodzinę, saksofonista próbujący uwieść panią domu, zazdrosny syn ślący listy z pogróżkami, brat dozorcy wynajmujący pokój saksofoniście, siostra brata dozorcy - ciekawska intrygantka - a w tle: romanse, tajemnice, ukryty skarb, ucieczka z domu i... wojna etruska! Najważniejszym bohaterem książki, jak zwykle u Queneau, jest język i forma.

Koktajl humoru, absurdu i świetnej zabawy!

,,Dlaczego nie wymagać odrobiny wysiłku od czytelnika? Dlaczego musimy mu tak wszystko podawać na tacy? W końcu znudzi mu się traktowanie go przez nas z takim lekceważeniem"

Raymond Queneau

Raymond Queneau (1903-1976) - francuski pisarz i eseista, związany krótko z surrealistami, współzałożyciel eksperymentalnej grupy literackiej OuLiPo w ramach słynnego Kolegium Patafizyki, której członkami byli także Italo Calvino i Georges Perec. Jego książki, mimo pozornej lekkości, poddane są wyszukanym regułom matematycznym, wywodzącym się m.in. z kombinatoryki i teorii gier - u Queneau nawet liczba rozdziałów nie jest przypadkowa. Psia trawka to jego pierwsza powieść, niewydana dotąd w Polsce.

Informacje dodatkowe o Psia trawka:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2014-04-23

Kup książkę Psia trawka

Psia trawka - opinie o książce

Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2015, Kindle,
#byt płaski #absurdy #komedia pomyłek #tragikomedia #wojna #karzeł Z metafizycznych rozważań o bytach płaskich i nabierania trójwymiarowości przez ludzi myślących bardzo szybko przechodzimy do abstrakcyjnych rozważań pewnego znudzonego jegomościa nad talerzem frytek. (Dlaczego w ogóle poszedł na frytki?). Równie sprawnie ta książka przekształca się w komedię pomyłek z pewnymi bezwartościowymi, niebieskimi drzwiami w roli głównej i wieszaniem ludzi na boku. Ale jeśli jeszcze nie zaczęło się czytelnikowi kręcić w głowie, nie ma problemu, zamykamy tę opowieść wojną i burdelami, bo przecież nie ma nic bardziej oczywistego. Krótko mówiąc, trawka na pewno ma tu coś do rzeczy, niekoniecznie psia.
Avatar użytkownika - JustynaW
JustynaW
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, www.owcazksiazka.pl,
Zazi w metrze
Raymond Queneau0
Okładka ksiązki - Zazi w metrze

Raymond Queneau (1903-1976), francuski poeta, powieściopisarz, prekursor postmodernizmu, współzałożyciel grupy Oulipo. Wydana w 1959 roku "Zazie dans...

Dzieła zebrane Sally Mary
Raymond Queneau0
Okładka ksiązki - Dzieła zebrane Sally Mary

Dzieła zebrane Sally Mary to piętrowa literacka mistyfikacja Raymonda Queneau, który opublikował pod pseudonimem Sally Mara dwie powieści, uznane swego...