Radykalna Redukcja StresuTM

Radykalna Redukcja Stresu™ proponuje rewolucję. Diametralną zmianę. Całkowity przełom w podejściu do stresu. Precyzyjnie definiuje jego rzeczywistą przyczynę, pokazuje i dokładnie wyjaśnia działające mechanizmy i wynikające z nich ogromne możliwości i szanse. Przedstawia konstruktywne, proste i skutecznie działające sposoby dowolnej redukcji stresu. Czyli rozwiązuje najpoważniejszy problem współczesnego świata. Radykalna Redukcja Stresu™ precyzyjnie załatwia sprawę. Oddaje nam władzę i przywraca moc. Przestajemy być zewnętrznie sterowanymi marionetkami, bezwolnymi kukiełkami przeżywającymi wyłącznie to, co przynoszą nam sytuacje, okoliczności, relacje i interakcje. Radykalna Redukcja Stresu™ pokazuje prosty, łatwy, precyzyjny, jasny , logiczny i skuteczny system eliminacji stresu z Twojego życia. Dowiesz się – Dlaczego powinieneś to zrobić? Jak masz to zrobić? Jak zmieni to Twoje życie? Nauczysz się błyskawicznie (w 10 sek.) likwidować każdy stres i wszelkie negatywne emocje. Uczciwie i rzetelnie oceniać rzeczywistość i natychmiast przechodzić do rozwiązywania problemu. Poznasz metody i narzędzia umożliwiające kreację dowolnych emocji i przeżywanie wyłącznie tego na co masz ochotę. Zobaczysz możliwości jakie od zawsze ma Twój wspaniały umysł i Twoja niezwykła świadomość. Radykalna Redukcja Stresu™ proponuje Ci wspaniałą przygodę, drogę ku szczęściu, autorską kreację własnego świata.

Informacje dodatkowe o Radykalna Redukcja StresuTM:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2016-12-29
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Radykalna Redukcja StresuTM

Radykalna Redukcja StresuTM - opinie o książce

Książka ta jest dosyć nietypową pozycją w mojej biblioteczce, gdyż zazwyczaj nie sięgam po poradniki. Jednakże ze względu m.in. na to, że stres jest w dzisiejszych czasach niemalże wszechobecnym zjawiskiem zdecydowałam się zapoznać z tym właśnie tytułem.

Autorem „Radykalnej Redukcji StresuTM” jest pan Dariusz Juzyszyn, który przez wiele lat uprawiał różne dyscypliny sportu. Wielokrotnie był także reprezentantem Polski na arenach sportowych całego świata, a jego rekord ustanowiony w lekkoatletyce pozostawał niezmieniony przez 20 lat. Oprócz sportu pan Dariusz parał się również aktorstwem, obecnie natomiast zajmuje się prowadzeniem różnego rodzaju szkoleń, jest również analitykiem biznesowym.

Jak zapewne sami wnioskujecie z powyższego opisu zmaganie ze stresem na różnych jego płaszczyznach nie jest zatem autorowi obce stąd też wiele przykładów w swojej publikacji opisuje on w oparciu o własne emocje, doświadczenia i przeżycia.

Książka podzielona jest na 10 nazwijmy to głównych rozdziałów, z których każdy zawiera w sobie mniejsze podrozdziały. Dowiadujemy się z nich chociażby tego, czym tak naprawę jest stres, jakie są jego przyczyny? – jak się okazuje wcale nie są to bowiem okoliczności zewnętrzne jak zwyczajowo uważamy. Jak stres wpływa na nasze zdrowie i jakość życia, a w związku z tym dlaczego warto go redukować?

Autor w sposób bardzo przystępny, a jednocześnie merytoryczny pokazuje nam niemalże krok po kroku genialną w swojej prostocie metodę, dzięki której jeśli tylko naprawdę zechcemy i włożymy w to szczyptę wiary w połączeniu z wewnętrzną samodyscypliną oraz odrobiną wysiłku, mamy możliwość wydostać się z gigantycznej spirali stresu, w jakiej na co dzień żyjemy.

Zapoznając się z niniejszym poradnikiem uświadamiamy sobie również jak wielką wagę ma dla człowieka fakt, iż jest on niejako zmuszony przez ewolucję do tego by zawsze, wszędzie i wszystko oceniać. Z kolei od tego, jakie są te oceny, pozytywne czy też negatywne, bezpośrednio zależy poziom stresu, który przeżywamy, gdyż właściwie wszystko ocenić można na różne sposoby zależnie od założonych kryteriów, według których tego dokonujemy. W związku z tym z całą pewnością przydatna okaże się lektura rozdziału traktującego o tym, jak nie oceniać negatywnie.

Nie sposób opisać tutaj całej zawartości książki, gdyż liczy sobie ona bagatela 452 strony zarówno wiedzy teoretycznej, jak też praktycznych przykładów na to jak właściwie w każdym momencie możemy redukować stres oraz rzetelnie uzasadnionych dowodów na to, jak nasza świadomość, pozytywne myślenie i nastawienie są w stanie odmienić nasze życie.

Jeśli więc chcielibyście coś zmienić w swojej egzystencji, ale nie bardzo wiecie, od czego zacząć i jak w ogóle się do tego zabrać zajrzyjcie na karty „Radykalnej Redukcji StresuTM”.

Jest to książka, która z jednej strony przyprawiać Was momentami będzie o wybuchy śmiechu, kiedy czytać będziecie opisy dotyczące siedzącego w każdym z nas jaskiniowca itp., z drugiej natomiast niewątpliwie skłoni Was do wielu refleksji nad tym jak wiele prawdy w gruncie rzeczy jest w tychże opisach w odniesieniu do codziennej egzystencji każdej istoty ludzkiej.

Życzę Wam, aby lektura ta wniosła wiele pozytywnych zmian w Waszą codzienną egzystencję.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta*

Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2017-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
"Nasze myśli są daleko bardziej zabójcze i niezdrowe od jakiejkolwiek aktywności zewnętrznej". Podobno to cukier jest największym, cichym zabójcą we współczesnym świecie. Nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem, gdyż bardzo dobrze znam jeszcze jednego mordercę, równie cichego i podstępnego, który atakuje znienacka - jest nim stres i cały szereg czynników jakie ze sobą wywołuje. Nie mogłam więc przejść obojętnie nad książką, która już w samym tytule zapowiada nadzieję - nadzieję na to, że stres można okiełznać, zapanować nad nim, a nawet go całkowicie zredukować. Dariusz Juzyszyn to znany starszemu gronu czytelników sportowiec, który w młodości uprawiał boks, wioślarstwo i lekkoatletykę. Wielokrotny reprezentant Polski na międzynarodowych imprezach, jego rekord w lekkoatletyce przez dwadzieścia lat nie był przez nikogo pokonany. Były trener Kadry Narodowej Danii w rzutach, aktor, który zagrał w prawie czterdziestu filmach. Obecnie prowadzi szkolenia, jest zawodowym analitykiem biznesowym. "Radykalna Redukcja Stresu(TM)" to publikacja przedstawiająca zupełnie nową, rewolucyjną metodę, dzięki której z naszego życia można wyeliminować stres. Książka składa się z dziesięciu rozdziałów ukazujących przyczyny stresu, mechanizmy jakie stają się jego udziałem oraz sposób na całkowitą redukcję negatywnych emocji. O wiele frustrujących zjawisk w naszym życiu obwiniamy stres - niepowodzenia w pracy, skomplikowane relacje międzyludzkie, strach przed nowym, niska jakość życia i tak dalej, i tak dalej. To nawet czasami bardzo dobre wytłumaczenie do tego, by czegoś nie zrobić, by nie pójść naprzód. Tymczasem jak pokazuje Dariusz Juzyszyn, każdy z nas może zapanować nad stresem, każdy z nas może przestać być bezwolną kukłą, która nie ma wpływu na swój los. Autor w swojej książce, krok po kroku, rzetelnie wyjaśniając podstawy na jakiej formułuje swoje dość niespotykane wnioski, instruuje czytelnika od czego zacząć. Pod wpływem dość przekonujących argumentów autora, można dość szybko uwierzyć, że mamy wpływ na swoje życie - większy, niż na co dzień sądzimy. Od bardzo dawna wyznaję zasadę, że jakość naszego życia zależy od nas samych, a nie od okoliczności zewnętrznych, jak twierdzi większość ludzi. Nieobce jest mi prawo przyciągania i pozytywne myślenie. Dlatego też mój otwarty umysł podszedł do publikacji autora z dość dużą dawką pokory i zaufania, oraz z przeświadczeniem, że jego wywody nie są tylko kolejnym namawianiem ludzi na wydawanie pieniędzy. Otóż nie są, gdyż Dariusz Juzyszyn bardzo szczegółowo, używając logicznych i dających wiele do myślenia argumentów, przedstawia swoją teorię, by następnie pójść dalej - ukierunkować każdego z czytelników na to, by przestawił swoje myślenie. Nie jest to proste i długo na pewno nie będzie - jednak efekty widoczne są już od pierwszych prób, co z pewnością motywuje do dalszej pracy nad sobą, nad własnymi emocjami i redukcją stresu. Publikacja już z samego wyglądu przyciąga uwagę wydaniem - twarda, lakierowana oprawa, dobrej jakości papier i dość duża ilość stron. Najbardziej jednak uwagę potencjalnego odbiorcy przyciąga tytuł, czyli "Radykalna Redukcja Stresu", będący nazwą autorskiej metody Dariusza Juzyszyna, która jest niezwykle trafiona - nieco medialna, kusząca, obiecująca wiele. Muszę także powiedzieć, że czytając poszczególne rozdziały książki, dzięki zastosowaniu narracji zwróconej bezpośrednio do czytelnika, czułam się jakbym była na szkoleniu, co z pewnością pozwoliło mi się jeszcze bardziej skupić. Autor zastosował także skuteczną metodę utrwalania przekazywanych przez siebie treści pod postacią częstego powtarzania tych samych argumentów - wielokrotnie, do skutku. Trudno po takiej dawce nie skusić się na wypróbowanie tej metody - teraz, zaraz. Pewnie jesteście ciekawi, czy sposób na opanowanie stresu jaką opracował Dariusz Juzyszyn sprawdziła się w moim przypadku. Otóż cały czas staram się stosować rady, jakimi uraczył mnie autor i pomimo faktu, że nie jest to łatwe i często jeszcze nie potrafię ich w pełni wykorzystać, w pewnych aspektach widzę znaczącą poprawę. Ale to dopiero początek, jeszcze długa droga przede mną. Przed wami również, jeśli tylko otworzycie swoje umysły i zajrzyjcie do tej publikacji.
Avatar użytkownika - Czytajaca
Czytajaca
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam książkę. Przeczytałam bardzo dużo książek na temat stresu, ale jedynie w tej autor precyzyjnie określił prawdziwą przyczynę stresu, pokazał mechanizmy rządzące powstawaniem stresu i wskazał jak w prosty i logiczny sposób nie dopuścić do powstawania stresu. No i to naprawdę działa. Pokazał, że prawdziwa przyczyna stresu nie tkwi w świecie zewnętrznym, to my mamy pełną władzę nad przeżywanymi emocjami. Autor pokazuje, jak to wykorzystać by znacznie poprawić jakość swojego życia.