Rodzeństwo bez rywalizacji

Autorki bestsellerowej serii Jak mówić... tym razem opowiadają o problemach związanych ze współzawodniczeniem rodzeństwa o miłość i uwagę rodziców.

Konflikty między rodzeństwem należą do codzienności każdej rodziny. Adele Faber i Elaine Mazlish pokazują, jak w najlepszy sposób podejść do sporów, by z rozwiązania skorzystały nie tylko dzieci, ale i ich rodzice. Autorki piszą o napięciach, jakie rodzi rywalizacja kierowana zazdrością, żalem czy osobistymi rozczarowaniami i co dobrego, a co złego wnosi ona w życie każdej rodziny. Podsuwają pomysły, jak podchodzić do takich kwestii, by zapewnić każde z dzieci, że jest kochane, bezpieczne i wyjątkowe, a jednocześnie stworzyć podwaliny przyszłych więzi i bliskich stosunków między rodzeństwem.

Edycja wzbogacona jest o suplement zawierający opis doświadczeń polskich rodziców. Nowe wydanie ukazuje się w odświeżonej szacie graficznej.

Informacje dodatkowe o Rodzeństwo bez rywalizacji:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017-01-12
Kategoria:

Kup książkę Rodzeństwo bez rywalizacji

Rodzeństwo bez rywalizacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2022-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Jedna z lepszych książek o rodzicielstwo. Tym razem autorki mają ułatwić nam codzienne życie z kilkorguem dzieci  czyli rodzeństwem. To jest jakby rozszerzenie do tematów usuniętych w poprzednich tomach. W sumie cudów nie ma co się spodziewać po tej lekturze, ale faktycznie jeśli wprowadzimy parę tipów  z książki w życie, możemy ułatwić sobie życie z dziećmi, A dzieciom stosunki z rodzeństwem. Ja polecam.

Rewelacyjna pozycja!!! Nie jest to moje pierwsze spotkanie z autorką ani też ogólnie z książkami dotyczącymi wychowywania dzieci, ale mam wrażenie totalnego objawienia właśnie po tej lekturze!!!

Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być
Elaine Mazlish0
Okładka ksiązki - Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być

Autorki bestsellerowych książek o wychowaniu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami a dziećmi...

Jak mówić, żeby dzieci się uczyły
Elaine Mazlish0
Okładka ksiązki - Jak mówić, żeby dzieci się uczyły

Autorki przedstawiają konkretne przykłady zachowań i język, który jest tak ważny w procesie nauczania. Pokazują, jak stworzyć klimat emocjonalny, w którym...