,,Skoro nasz syn został wybrany prezydentem, to znaczy, że jako rodzice mamy obowiązek o nim mówić. Podobnie o naszej rodzinie. Po to, by ludzie wiedzieli, skąd wywodzi się Andrzej Duda, co jest dla niego istotne, jaki system wartości wyznaje. Polacy mają do tego prawo".

/fragment/

Rodzice Prezydenta to rozmowa o sprawach, które są najważniejsze: o wierze, wartościach, zaufaniu i odpowiedzialności. Janina i Jan Dudowie niezwykle szczerze opowiadają o swoich korzeniach, o domu, o tym, jak zmieniło się ich życie po wyborze syna na urząd prezydenta RP, ale także jak przeżywają medialne ataki na niego. Ich opowieść, bogata w rodzinne historie, anegdoty, uzupełniona fotografiami z rodzinnego albumu, pozwala zobaczyć, kim naprawdę jest i skąd pochodzi Andrzej Duda.

Milena Kindziuk - redaktor prowadzący warszawskiej edycji tygodnika ,,Niedziela", adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, autorka wielu książek, m.in. biografii bł. ks. J. Popiełuszki, prymasa Glempa, Emilii Wojtyłowej.

Informacje dodatkowe o Rodzice Prezydenta. Janina Milewska - Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2015-11-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Rodzice Prezydenta. Janina Milewska - Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk

Rodzice Prezydenta. Janina Milewska - Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk - opinie o książce

Avatar użytkownika - tusiailena
tusiailena
Przeczytane:2016-01-26, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki, Mam,

,,Rodzice Prezydenta. Janina Milewska - Duda i Jan Tadeusz Duda" w rozmowie z Mileną Kindziukto książka którą powinien przeczytać każdy Polak. Po to aby zobaczyć jakimi przekonaniami kieruje się Nasz Prezydent. Aby zobaczyć czego nauczyli go rodzice i co jest dla niego w życiu ważne.

Andrzeja Dudę, wybrano na Prezydenta Polski. Tak naprawdę mało kto zna jego sylwetkę, bo poznaliśmy to nazwisko, tak naprawdę dopiero w trakcie kampanii wyborczej. Bardzo zainteresowała mnie książka która jest rozmową z Jego rodzicami. Bo kto, jak kto, ale rodzice znają go najlepiej. I pewnie w niej będzie wiele informacji o których nie przeczytamy w gazetach czy internecie.

Wywiad- rozmowa została podzielona na kilka tematów, dzięki czemu możemy czytać książkę nie po kolej karta po kartce, lecz tak jak nas interesuje. Państwo Dudowie opowiadają o swojej religijności, wychowaniu dzieci, wspominają swoich krewnych, mówią także o swoich przyzwyczajeniach, tradycjach domowych, przytaczają różne anegdoty.

Tak naprawdę to nie jest książka o Andrzeju Dudzie, lecz o tym co w życiu państwa Dudów jest ważne. Więc jest wiele pytań o wiarę i moralne wartości. Widzimy w jakim środowisku wyrastał prezydent i jego siostry...

Więcej na:

Cuda księdza Jerzego
Milena Kindziuk0
Okładka ksiązki - Cuda księdza Jerzego

Cud jest znakiem, który trzeba rozpoznać. Szczęśliwy człowiek, któremu się to uda. - François Audelan umierał na wyjątkowo złośliwą odmianę białaczki...

Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II
Milena Kindziuk0
Okładka ksiązki - Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Rodzice papieża, Emilia i Karol Wojtyłowie. Ich duchowa postawa uformowała przyszłego świętego papieża. To dzięki zaufaniu Bożej opatrzności Karol...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;