Roger Waters. Cz³owiek za murem

Ocena: 0 (0 g³osów)

Dla jednych jest liderem Pink Floyd z klasycznego okresu dzia³alno¶ci grupy. Dla innych pomys³odawc± i g³ównym autorem albumów zaliczanych do najwiêkszych w historii rocka - The Dark Side of the Moon, Wish Yoo Were Here czy The Wall. Dla jeszcze innych jednym z najbardziej oryginalnych i utalentowanych tek¶ciarzy swojego pokolenia. Dla wszystkich pozostaje zagadk±. Jest gwiazd± rocka, która nie tylko od¿egnuje siê od gwiazdorstwa, ale przez wiêksz± czê¶æ kariery otwarcie na nie narzeka. Trudno jednak by³oby go nazwaæ cz³owiekiem pe³nym sprzeczno¶ci. Roger Waters jest osobowo¶ci±, której w ogóle nie da siê zaklasyfikowaæ.

Ksi±¿ka Dave'a Thompsona jest pierwsz± pe³n± biografi± muzyka. Ukazuje ca³e jego ¿ycie, od dzieciñstwa w pogr±¿onej w wojnie Anglii po rozliczne boje, które Waters osobi¶cie pó¼niej toczy³ - z kolegami z Pink Floyd, z publiczno¶ci±, a przede wszystkim z samym sob±. Obfituj±ca we wnikliwe analizy i unikatowe wywiady, prezentuj±ca szczegó³ow± dyskografiê ksi±¿ka rozbiera mur, ceg³a po cegle, ¿eby ods³oniæ w ca³ej chwale stoj±cego za nim cz³owieka.

Dave Thompson jest brytyjskim pisarzem mieszkaj±cym obecnie w Newark w USA. Wspó³pracowa³ m.in. z czasopismami ,,Melody Maker", ,,Mojo", ,,Q" i ,,Rolling Stone", a tak¿e ze stron± internetow± All Music Guide. Napisa³ ponad 100 ksi±¿ek, w tym po¶wiêcone takim wykonawcom jak U2, Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers, Genesis, David Bowie i Kurt Cobain. W Polsce ukaza³y siê The Cure (z Jo-Ann Greene) oraz Deep Purple. Smoke on the Water. Opowie¶æ o dobrych nieznajomych.

Informacje dodatkowe o Roger Waters. Cz³owiek za murem:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2014-04-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

wiêcej

Kup ksi±¿kê Roger Waters. Cz³owiek za murem

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Roger Waters. Cz³owiek za murem - opinie o ksi±¿ce

Inne ksi±¿ki autora
Deep Purple. Smoke on the Water. Opowie¶æ o dobrych nieznajomych
Dave Thompson0
Ok³adka ksi±zki - Deep Purple. Smoke on the Water. Opowie¶æ o dobrych nieznajomych

Ich przygoda rozpoczê³a siê 45 lat temu. 14 muzyków, 19 albumów studyjnych i ponad 100 milionów sprzedanych p³yt. Do dzi¶ grupa Deep Purple pozostaje...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;