Rośliny lecznicze

Książka prezentuje dwadzieścia roślin o działaniu leczniczym lub o wyjątkowo interesujących właściwościach odżywczych, podając ich zalety, substancje aktywne, zastosowanie, optymalne metody wykorzystania oraz sposób uprawy w naszym klimacie. Rośliny, które szczegółowo opisano w tej publikacji, to: aloes, rokitnik, łopian, ogórecznik, goji, eleuterokok kolczasty, granat, hoodia, chmiel, kudzu, lawenda wąskolistna, wiesiołek dwuletni, lippia słodka, pokrzywa, męczennica cielista, różeniec górski, szafran, stewia, kozłek lekarski, winorośl czerwona.

François Couplan jest etnobiologiem. Od ponad 40 lat bada stosowanie roślin na całym świecie. Organizuje w tej dziedzinie szkolenia, jest autorem wielu książek o roślinach i przyrodzie.

Aymeric Lazarin jest agronomem. Pracował w Narodowym Instytucie Badań Naukowych i Technologicznych na rzecz środowiska i rolnictwa, a potem zajmował się edukacją. Szuka „roślinnych” rozwiązań na współczesne problemy (m.in. zanieczyszczenie środowiska i otyłość).

Odbiorcy:
- zwolennicy zdrowego trybu życia
- miłośnicy uprawy roślin
- wszyscy dbający o swoje zdrowie (również profilaktycznie)
- dietetycy, lekarze i farmaceuci.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Wielu adeptów leczenia roślinami chętnie uprawiałoby rośliny lecznicze w swoim ogródku lub na balkonie, zamiast je kupować (a często są one bardzo drogie) w wyspecjalizowanych sklepach. Otóż większość tych roślin może rosnąć w naszym klimacie pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad uprawy. Ogrodnik amator znajdzie w tej książce wszelkie niezbędne informacje na temat 20 roślin posiadających właściwości lecznicze lub szczególnie interesujące wartości odżywcze wraz z opisem ich zalet oraz sposobami uprawy i wykorzystania.

Informacje dodatkowe o Rośliny lecznicze:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2015-12-08
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7971-077-5

Kup książkę Rośliny lecznicze

Rośliny lecznicze - opinie o książce

Avatar użytkownika - sw3112
sw3112