Ryjówka przeznaczenia

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują - nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody. Gdy w lesie pojawia się Czarny Nieprzyjaciel, wróg wszelkiego istnienia, muszą szukać ratunku dla siebie i swojej doliny. Wedle starej przepowiedni w chwili próby ma im pomóc ryjówka przeznaczenia. Tylko jak ją znaleźć

Informacje dodatkowe o Ryjówka przeznaczenia:

Wydawnictwo: Kultura gniewu
Data wydania: 2014 (data przybliżona)

Kup książkę Ryjówka przeznaczenia

Ryjówka przeznaczenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Bardzo ciekawy komiks, zabawny momentami a poza tym pokazuje dzieciom jak niebezpieczne może być śmiecenie w lesie. Można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ryjówek :)

Czytałam już wcześniej dwa komiksy Samojlika i cudów się nie spodziewałam ale... ale się zakochałam w tym komiksie! Choć dalej fanką jego ultraprostego stylu i takiejże kolorystyki bynajmniej nie jestem, to jednak tą pozycją mnie kompletnie zdobył!

Krótka, zabawna historia o jednych z najbardziej fascynujących stworzeń, w dodatku wzbogacona o wiedzę ekologiczną podaną w bardzo 'strawny' sposób. Cudowne projekty postaci (te stroje! te mordki rysia, płomykówki; rohatyniec wygląda cudownie, tak samo rzęsorek...). Wspaniała mieszanka fantastyki i przygodówki, taka parodia znanych opowieści (Robin Hood, król Artur, a Sorek wygląda jak Gandalf XD). W dodatku, chociaż są kolejne części, to jednak ten tomik stanowi zamkniętą całość, co liczę za ogromny plus.

Nie mogę dać wyższej noty bo jednak męczyły mnie ciągłe komentarze kruków, które przerywały akcję; poza tym żubr jako strażnik lasu jest trochę oklepany (autor strasznie lubi żubry); no i cały czas się zastanawiałam kiedy wreszcie kruki zjedzą to pisklę kukułki?

Dobrzyk jako główna postać wydał mi się dziwnie antypatyczny - ot, zwyczajny szczęściarz i tyle (oczywiście wiadomo, że służyć to miało efektowi humorystycznemu). Postaci 'dziewczyn' są denerwujące przez te 'perukopodobne' włosy - zupełnie jak u Smerfów, których szczerze nie cierpię.

Tak czy siak, w mojej ocenie znacznie lepsze od 'Umarłego-' i 'Nieumarłego lasu'.

Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 9. Skąd wieje wiatr?
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 9. Skąd wieje wiatr?

Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 9. W dziewiątej części serii Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku czytelnicy wraz z bohaterami szukają odpowiedzi na pytanie,...

Żubr Pompik. Tropy na śniegu
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik. Tropy na śniegu

Pompik to wyjątkowy żubr: dociekliwy i ciekawy świata, przyjacielski i chętny do pomocy. Szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje...