Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie. Wydanie 2

Czytaj szybko i skutecznie!

Stan wyjściowy, czyli jak szybko czytasz i co z tego rozumiesz Zwiększanie prędkości czytania, czyli jak zmienić małego fiata w mercedesa Czynniki poprawiające koncentrację, czyli jak nie przeszkadzać samemu sobie

Współczesny świat wymaga od nas nieustannego zwiększania tempa życia. Mamy więcej obowiązków, więcej nauki, krótsze terminy i wciąż za mało czasu. Jednocześnie nieustannie musimy przetwarzać gigantyczne ilości informacji. Trudno się w tym odnaleźć, ale istnieje pewien sprytny sposób na oszczędzenie całkiem sporej ilości czasu przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności własnych działań... Tym sposobem jest szybkie czytanie! Myślisz, że to niepoważne? Że szybkie czytanie wyklucza zrozumienie? Że ta umiejętność do niczego Ci się nie przyda? Spróbuj, a zobaczysz, jak fenomenalne efekty możesz osiągnąć w kilka tygodni!

Drugie wydanie znakomitej książki Pawła Rudzkiego pozwoli Ci zrozumieć zasady, na jakich opiera się szybkie czytanie, i rozpocząć regularne ćwiczenia. Zdziwisz się, jak błyskawicznie nastąpi radykalna zmiana. Twój mózg i Twoje oczy przyzwyczają się do nowych warunków, a efektywność czytania, czyli iloczyn szybkości i zrozumienia, poszybuje w górę. Zawarte tu ćwiczenia są proste i zabawne, a także inspirujące. Sprawdź, jak poszerzyć pole widzenia, udoskonalić rozumienie i zwiększyć koncentrację na tekście. Dowiedz się, jak relaksować oczy, poprawić pamięć krótkookresową i nauczyć się czytać selektywnie. Zostań mistrzem szybkiego czytania!

Dlaczego szybkie czytanie? Mity dotyczące szybkiego czytania Poszerzamy pole widzenia Rozumienie i problemy z tym związane Efektywność czytania Motywacja jest dobra! Relaks oczu i wskaźnikowanie Fonetyzacja, czyli zmora wolno czytających Poprawa koncentracji i pojemność uwagi Antycypacja, regresja, percepcja Czytaj mądrze, czyli selektywnie Aby się lepiej uczyło...

Do zaczytania jeden krok...

Informacje dodatkowe o Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie. Wydanie 2:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie. Wydanie 2

Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie. Wydanie 2 - opinie o książce

Od zawsze chciałam pójść na kurs szybkiego czytania. Niestety te organizowane w moim mieście są bardzo kosztowne. Ta książka pozwoliła mi spełnić moje marzenia! Jestem z niej w pełni zadowolona! Dlaczego? Już tłumaczę! Na początku oczywiście mamy szczyptę teorii. Oczywiście nie było jej dużo, ale dało mi to sporo informacji i rozwiało wszelkie stereotypy dotyczące szybkiego czytania. Nie sądziłam, że jest ich tak wiele. A wiecie, że rekord szybkiego czytania to 28061 słów na minutę! W moim przypadku było to początkowo 296, a teraz jest to ok 400. Minął dopiero miesiąc moich ćwiczeń i przyznaję, że nie robiłam ich codziennie. Ale mam nadzieję, że jak będę miała więcej czasu ( po maturze) dobiję do jakichś 800 słów na minutę. ,,Rzuć na to okiem" zawiera szereg różnych ćwiczeń związanych z poszerzaniem pola widzenia, rozumieniem czytanego tekstu, prędkością czytania czy koncentracją. Jest to o tyle dobrze, że kolejne rozdziały dotyczące tego samego zagadnienia przeplatają się, więc nie jest tak, iż najpierw uczymy się w pełni koncentracji, a potem poszerzania pola widzenia. Co ważne poziom komplikacji kolejnych zadań rośnie. Co prawda przy dłuższym ćwiczeniu się w szybkim czytaniu zaczynały mnie bolec oczy, ale mogło być to skutkiem tego, iż bardzo go wytężałam i skupiałam się na jak najlepszym wykonaniu zadań. Książka godna polecenia? Jak najbardziej! Nie dość, że ćwiczenia w niej zawarte przynoszą efekty, to można je wykonywać wielokrotnie, uprawiając swoje umiejętności. Jestem pewna że będę korzystać z niej jeszcze wiele razy.
Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie
Paweł Rudzki0
Okładka ksiązki - Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie

Zaskocz wszystkich - zdobądź umiejętność szybkiego czytania! Mity dotyczące szybkiego czytania - co powstrzymuje nas przed poprawianiem wyników? Szybkie...

Forget Me Not
Julie Soto