Sen Kleopatry

Była niezłomną władczynią i najpiękniejszą kobietą starożytnego świata. Podobno dla urody kąpała się w oślim mleku i raczyła perłami rozpuszczonymi w occie, a jej stroje i klejnoty świadczyły o mitycznym bogactwie Aleksandrii.

Ambitna i zdolna, sprawnie poruszała się wśród dworskich intryg i potrafiła być bezwzględna w dążeniu do celu. To ona odnowiła potęgę Egiptu.

Przede wszystkim jednak Kleopatra była kobietą z krwi i kości, pełną namiętności i pasji. Jej romans z Cezarem przeszedł do legendy i zainspirował słynny film z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem.

„Sen Kleopatry” to niezapomniana opowieść o walce niezwykłej kobiety o należną jej władzę oraz o miłości, którą okrzyknięto romansem wszechczasów.

Informacje dodatkowe o Sen Kleopatry:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-03-20
ISBN: 978-83-240-2516-9

Kup książkę Sen Kleopatry

Sen Kleopatry - opinie o książce

Niestety, książka bardzo mnie wynudziła. Przez większość czasu fabuła skupia się na konflikcie między Kleopatrą i jej bratem, a później też Cezarem i w związku z tym wszystko posuwa się bardzo, bardzo powoli, wręcz wydawało się że się zapętla i powtarza. Plus jedynie za dobre opisy starożytnego Egiptu.
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Kleopatra to kobieta piękna i niezłomna. Po tym jak niemądry brat odebrał jej tron, decyduje się walczyć na z góry przegranej pozycji. Nie jest łatwo, ale Kleopatra nie traci wiary... Książka jest świetnie napisana, od początku do końca trzyma w napięciu i jestem w pełni zadowolona historia tej znanej całemu światu kobiety została przytoczona w formie fascynującej powieści. Ciekawe tło historyczne, wiernie oddani bohaterowie, fenomenalna psychologia postaci, wciągająca intryga, miłość spędzająca sen z powiek. Niczego więcej nie trzeba. Serdecznie polecam wszystkim, którzy z wypiekami na twarzy siedzieli na lekcjach historii i w starożytności odnajdywali posmak wielkie przygody. Z powodzeniem mogłabym ją przeczytać jeszcze raz ;)
Avatar użytkownika - wiesia884
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Pod akacją Zachodu
Christian Jacq0
Okładka ksiązki - Pod akacją Zachodu

Ramzes, doprowadziwszy Egipt do dobrobytu, mógłby w spokoju dożyć starości, ale nie pozwala mu na to jego niezwykły los. Musi do końca sprawować...

Syn światłości
Christian Jacq0
Okładka ksiązki - Syn światłości

Ramzes, największy ze zwycięzców, Król Słońce, Strażnik Prawdy. Takich określeń użył, pisząc o Ramzesie, Jean Francois Champollion, który...