Serce na dłoni. Kochaj zawsze jak za pierwszym razem

Serce na dłoni Tęsknota za intymnością Twoja prawdziwa natura i istota Proces zrzucania maski Produktywna moc pożądania Siła współodczuwania Pozbywanie się struktury obronnej Miłość mówi nam, jacy powinniśmy być zawsze
Antoni Czechow

Kochać bez podtekstów

Przypomnij sobie swoją pierwszą miłość. Spróbuj na chwilę zanurzyć się w nią ponownie. Czy rozpływasz się już w ciepłym morzu ufności, szczerości i oddania? Czy czujesz się jak dziecko, szczęśliwe, że może po prostu być blisko obiektu uwielbienia? A może całe Twoje wnętrze wypełniają cudowne, trzepoczące motylki? Minęło już sporo czasu od chwili, kiedy liczyło się tylko to, że kochasz. Zdarzyło Ci się już cierpieć z powodu swojego uczucia, poznać gorycz rozczarowania, zdobyć bolesne doświadczenia. Teraz nie wyobrażasz sobie, jak można pozostać do końca sobą i jednocześnie odnaleźć się w związku -- bez budowania murów, frustracji, bezbronnie. A jednak jest to możliwe!

Mówi się, że tylko wtedy, kiedy zatracimy siebie, jesteśmy w stanie odnaleźć siebie naprawdę. W odniesieniu do związku oznacza to pozbycie się barier i zachowań defensywnych, dotarcie do istoty osobowości i poznanie swoich potrzeb. Autorki tej książki bardzo zręcznie i subtelnie nauczą Cię bezbronności. Pokażą Ci, jak na nowo wykształcić w sobie ufność i emocjonalną uczciwość, aby zyskać zjednoczenie serca i umysłu z ukochaną osobą. Dajcie sobie szansę -- stańcie się otwartymi partnerami i doświadczajcie jednocześnie swojego istotnego "ja" w Waszej relacji. To niezwykle ważna lekcja w tym narcystycznym wieku, w którym tak wielu ludzi zapomniało już o miłości.

Intymność -- bezpośrednia, niezmienna, bliska więź ze sobą i innymi ludźmi -- może powstać jedynie wtedy, kiedy nasze serca są bezbronne. Aby przebrnąć przez różnice osobowościowe, dotrzeć do prawdziwej części siebie, zdolnej do wyrażenia najgłębszych i nieujarzmionych aspektów naszego człowieczeństwa, musimy nauczyć się kochać. I pozwalać, by ktoś pokochał nas, nie stawiając przy tym przeszkód i nie broniąc się.
dr Jett Psaris, dr Marlena S. Lyons

Informacje dodatkowe o Serce na dłoni. Kochaj zawsze jak za pierwszym razem:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2009-03-23
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Serce na dłoni. Kochaj zawsze jak za pierwszym razem

Serce na dłoni. Kochaj zawsze jak za pierwszym razem - opinie o książce