Skandal

Tom 27 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Młody Christer Tomasson był przekonany, że jest jednym z czarowników Ludzi Lodu. Wierzył, że dzięki swym nadprzyrodzonym zdolnościom będzie mógł pomóc małej Magdalenie, którą spotkał w uzdrowisku Ramlosa. Ale Magdalena zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Christer postanowił ją odnaleźć. W trakcie poszukiwań odkrył prawdę, która wstrząsnęła całą Szwecją. Wybuchł skandal nad skandale...

Informacje dodatkowe o Skandal:

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7558-115-7

Skandal - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2020-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

W historii rodu obciążonego złym dziedzictwem dobrnęłam już do dwudziestego siódmego tomu i muszę przyznać, ciągle mi się nie nudzi. Piękna saga łącząca w sobie różne gatunki. Znajdziemy w niej sporo z romansu, fantastyki, ale także historii horroru czy kryminału. W tej akurat części nawet szczyptę lekkiej komedii, piękną opowieść o młodzieńczej miłości i trzymającą w napięciu zagadkę wielkiego skandalu.
W każdym pokoleniu rodu Ludzi Lodu rodzi się jedna osoba obciążona przekleństwem, oprócz nienaturalnego wyglądu obdarzona jest niezwykłymi mocami. Zwykle też jej natura ciągnie do złych czynów. Przekleństwa można się bać, można nienawidzić, można go też pragnąć. Poznaliśmy już osoby obciążone, które doskonale sobie z tym radziły. W tym tomie poznajmy Christera syna Tuli i Tomasa, który pragnie mieć moc jak jego matka. Nie zostało mu to dane, on jednak jest święcie przekonany, że naprawdę wiele potrafi.
Młody chłopak, który ciągle próbuje czarować i wmawia sobie, że mu się to udaje, mógłby być irytujący. Margit Sandemo stworzyła jednak postać, która mimo swego braku rozsądku wzbudza dużo sympatii w czytelniku. Być może dlatego, że jest on chłopcem o bardzo dobrym i wrażliwym sercu.
Podczas wizyty w uzdrowisku poznaje młodszą dziewczynkę. Magdalena od razu skrada jego serce, a zarazem budzi w nim współczucie. Bardzo chce pomóc niewinnej istocie niekochanej przez rodzinę, którą na dodatek męczą okropne koszmary. Obiecuje jej, że za pomocą swych magicznych zdolności pozbędzie się wszystkich problemów.
Niestety przyjaciółka znika z jego życia. Mimo to on cały czas myśli i w końcu nadarza się okazja na spotkanie. Ku ogromnemu zaskoczeniu zamiast Magdaleny w towarzystwie jej rodziców zostaje mu przedstawiona zupełnie inna dziewczyna.
Ta część sagi była bardzo wciągająca. Owiane wielką tajemnicą zniknięcie Magdaleny. Kolejna wzruszająca miłosna historia. Na dodatek w tle znów pojawiają się ulubieni bohaterowie Heike i Tula. Jest też kilku nowych, okazuje się, że nawet schorowany, staruszek stojący na progu śmierci i mały sympatyczny piesek mogą być prawdziwym bohaterami. Ciągle też zastanawiamy się, kto będzie kolejnym obciążonym. Nikt nie wykazuje żadnych objawów, Kol i Anna Maria nie mogą mieć dzieci. Tylko główny bohater ciągle próbuje coś wyczarować. Pytanie, czy w końcu mu się uda, czy losy Ludzi Lodu potoczą się zupełnie inaczej.

Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Z przyjemnością dawkuję sobie kontynuację Sagi o Ludziach Lodu.
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Lody chłopiec zakochuje się w dziewczynce poznanej w sanatorium. Przez kolejne trzy lata nie może przestać o niej myśleć. Postanawia ją odnaleźć. Cała rodzina angażuje się w poszukiwania. Czy Magdalena żyje? Zagadka niczym z Szerloka Holmsa.
Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-07-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Christer był przekonany że jest wybrany i tak jak matka ma wielkie umiejętności, choć jeszcze w pełni nie rozkwitły. Gdy na balu spotyka swoją miłość sprzed kilku lat, okazuje się że to nie ta dziewczyna, a jego Magdalena zaginęła. Prowadząc własne śledztwo wychodzą na jaw rzeczy z których rodzi się skandal
Avatar użytkownika - zielona-trawka
zielona-trawka
Przeczytane:2012-05-30,
jestem póki co po 9 części;) wiec to przedemną
Avatar użytkownika - mika1
mika1
Przeczytane:2011-04-14,
chciałabym ją przeczytać

Autorka utrzymuje wciąż wysoki poziom. Ksiażka pochłania i coraz to bardziej zaskakuje. Każda część to nowa historia, nowe postacie które wzbogacają całą serię. Zaczynam rozumieć ten zachwyt czytających ją osób. Nie sposób będzie o niej zapomnieć.

Avatar użytkownika - Alicja_S
Przeczytane:2017-03-09, Przeczytałam,
Zaginiony
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Zaginiony

Rok 1914, Francja. Wybucha pierwsza wojna światowa. Student medycyny David de Saint-Colombe otrzymuje powołanie do służby wojskowej jako sanitariusz. Po...

Trzy orły
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Trzy orły

Unni i Jordi wraz z towarzyszami nareszcie dotarli do doliny rycerzy. Dookoła czają się niebezpieczeństwa, lecz największe zagrożenie stanowi członek ich...