Słodka zemsta

Na 25-leciu matury spotykają się trzy przyjaciółki z dawnych lat: Evi, która porzuciła karierę dla rodziny i odnalazła szczęście w domowej kuchni, Beatrice, wysokiej klasy specjalistka od marketingu oraz Katharina, dawna prymuska, piastująca stanowisko sekretarza stanu w gabinecie ministra do spraw rodziny i wiodąca radosne życie singielki. Na zakończenie mocno zakrapianego wieczoru wychodzi na jaw smutna prawda: wszystkie trzy zostały w ten czy inny sposób skrzywdzone przez mężczyzn. Bohaterki odnawiają przyjaźń z lat szkolnych i, mając już serdecznie dosyć podłego traktowania przez swoich facetów, postanawiają dać im porządną nauczkę.

Informacje dodatkowe o Słodka zemsta:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-04-16
Tytuł oryginału: Du Mich Auch
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Ryszard Turczyn

Kup książkę Słodka zemsta

Słodka zemsta - opinie o książce

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2017-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2017),
Wciągająca od samego początku! Napisana lekkim językiem dając dużo przyjemności z czytania. Chociaż w miarę rozwoju akcji była coraz mniej realna i rzeczywista ;) spędziłam przy nim mile chwile :)
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-11-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
"Słodka zemsta" to książką, nad którą bardzo długo zastanawiałam się jak ją ocenić. Z jednej strony to dość lekka powieść, ale z drugiej chyba właśnie o to w niej chodzi, wiec jest to plus. Książka opowiada historię trzech kobiet, które były przyjaciółkami w czasach młodości, ale pod wpływem różnych wydarzeń ich drogi się rozeszły. Po latach znowu się spotykają i postanawiają odnowić swoją przyjaźń, obmyślając zemstę doskonałą, dla mężczyzn, którzy w jakiś sposób każdą z nich zranili. Książkę Ellen Berg przeczytałam w jeden dzień, a o czymś to jednak świadczy. Jest to naprawdę niezła obyczajówka, jedyna w swoim rodzaju. Niektóre powieści z tego gatunku, niestety, charakteryzują się bardzo wolną i przewidywalną akcją. Na szczęście w przypadku "Słodkiej zemsty" taki problem w ogóle nie istnieje. Tempo akcji nie jest ani za wolne ani za szybkie, jest wręcz idealne. Jest to jednak literatura przeznaczona do jednokrotnego przeczytania, wydaję mi się, że gdybym próbowała przeczytać tę książkę jeszcze raz nie sprawiłoby mi to żadnej frajdy. Ale to tylko moja indywidualna opinia, niektórzy mogą mieć inne zdanie. Niemniej jednak naprawdę polecam tą powieść, szczególnie kobietom, którą cierpią z powodu spraw sercowych.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2014-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Trzy kobiety, trzy różne historie. Utracona przyjaźń, która po latach zostaje odbudowana i mało tego wzajemnie udzielone sobie wsparcie sprawia, że Evi, Beatrice i Katharina postanawiają nie dość, że zmienić swoje życie ale też dać nauczkę własnym mężczyzną. Dobrym hasłem promującym tą książkę byłoby z pewnością: "z kobietami się nie zadziera" Humor, styl pisarski, bohaterowie sprawiły, że powieść czytałam z niezwykłą przyjemnością.
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2015-01-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Właśnie skończyłam czytać powieść z serii Leniwa niedziela pt.: "Słodka zemsta". Zaskakujące jest to, że niemiecka pisarka - a Niemcy są przecież znani z powiedzenia ,,Ordnung muß sein", w lekki sposób opisuje niecny plan zemsty na mężczyznach. Ellen Berg pokazuje do czego zdolna jest kobieta, a w tym przypadki trzy kobiety, które pragną odpłacić panom pięknym za nadobne. Evi, Beatrice i Katharina niegdyś nierozłączne przyjaciółki, takie co to są do tańca i do różańca po ukończeniu szkoły straciły ze sobą kontakt. Na 25-leciu matury spotykają się i odnawiają swoją przyjaźń. Wydawałoby się, że te trzy różne kobiety, które prowadzą całkiem odmienne życie nie będą miały wspólnych tematów. Jednak okazuje się, że wszystkie robią dobrą minę do złej gry, a tak naprawdę są nieszczęśliwe. Każda z nich przeżywa swój dramat związany z mężczyzną. Po kilku butelkach szampana wyznają prawdę i postanawiają dać nauczkę swoim "ukochanym". A zemsta będzie słodka... Książka jest lekka i przyjemna. Momentami wywołuje szeroki uśmiech na twarzy, zwłaszcza jeśli ma się w pamięci zachowanie stereotypowego Niemca, do którego niekoniecznie pasuje zachowanie wykraczające poza przyjęte normy. W sumie trochę nie pasuje mi pomysł na zakończenie powieści: z jednej strony satysfakcja po dokonaniu zemsty, a z drugiej nowi mężczyźni w życiu przyjaciółek.
Świetna, lekka i bardzo wciągająca książka. Trzy przyjaciółki, których drogi życiowe się rozeszły spotykają się ponownie na 25-leciu matury. Evi Forever, Katrzyna Wielka i Bella Beatrice, czyli Trio Fatal zostaje reaktywowane i dzięki temu wprowadzi wiele zmian w życiu każdej z przyjaciółek. Serdecznie polecam lekturę książki każdemu.
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29