Srebrny Niedźwiedź

Jest tym, co Rosjanie nazywają Srebrnym Niedźwiedziem. Sam siebie nazywa Columbus. Imię to dziesięć lat wcześniej nadał mu jego mentor, Vespucci, kiedy przyszły zabójca zaczął odkrywać nowy, mroczny świat klientów, zadań i celów. Jego prawdziwe imię niewiele dla niego znaczy. Nigdy nie znał swojego ojca ani matki-prostytutki. Wielokrotnie dowiódł swojej wartości, zazwyczaj za pomocą glocka, ale także improwizował używając gołych rąk, obcasa, noży, a nawet maszyny do szycia. Jest znakomitym asasynem, u szczytu formy, odpornym na psychologiczne pułapki wybranego przez siebie zajęcia. Jednak kiedy Srebrny Niedźwiedź zbliża się do swego najważniejszego celu, półświatek, którego zasad zawsze przestrzegał, nagle zwraca się przeciwko niemu... Zanurz się w głębiach umysłu zabójcy - w tym przejmującym portrecie psychologicznym płatnego mordercy, tropiącego swoją ofiarę od Bostonu do Los Angeles.

Informacje dodatkowe o Srebrny Niedźwiedź:

Srebrny Niedźwiedź - opinie o książce

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2010-12-19, Ocena: 5, Przeczytałem,
Nie za gruby thriller opowiadający historię zawodowego płatnego zabójcy. Studium człowieka samotnego, pozbawionego elementarnej empatii wobec ludzi, których nie zna, traktującego życie innych jak rzecz. Próba pokazania w jakich warunkach się rodzi taki antyhumanizm, jakie są jego przyczyny. Powieść dość mroczna, dobrze napisana i wciągająca.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26